Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Jobbikosok, mit tennétek ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jobbikosok, mit tennétek ha összejönnétek egy csajjal, és utána kiderülne hogy zsidó származású?

Figyelt kérdés
2011. júl. 10. 16:07
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem az egyoldalú médiát kéne nézni és akkor nem hinnéd azt, hogy a Jobbik egy szemét, gonosz, rasszista, fasiszta párt, mert a választásokon nagyon sok zsidó, de még cigány is rájuk szavazott.
2011. júl. 10. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%
A kuruc.info-ra író emberek elsősorban nem Jobbik szimpatizánsok, hanem "ha nincs ló, jó a szamár is" elv alapján szavaznak a legradikálisabb pártra. Egy átlag Jobbikosnak az égvilágon semmi baja nincs a zsidókkal és a feketékkel (a cigányok más kérdés, de velük Magyarország 90%-ának problémája van, nem csak a jobbikosoknak). Ne ágálj az általánosítás ellen, ha te ugyanazt csinálod.
2011. júl. 10. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

Hát itt sem ismeri "senki" a zsidókat.

Mert ~99% keresztény. 90+% cigány "gyűlölő".

Ha durva cigányozást akarsz hallgatni, irány a Dohány utca és környéke!

2011. júl. 10. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
Hja és ha a kuruc.info-t olvasol, láthatod hogy hogy szidják a Jobbikot.
2011. júl. 10. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
Nekem a bátyám Jobbik-szimpatizáns, a radikálisabb fajtából, ehhez képest eddig 2 zsidó barátnője is volt...:)
2011. júl. 10. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Gondolom ez is emberfüggő, a jobbikosok sem egy emberként gondolkodnak és éreznek. Ha a kérdés a te életedre vonatkozik, nem csak kíváncsi vagy, kérdezd a konkrét személyt.
2011. júl. 10. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
0%

ma 17:26

remélem, hogy amit írtál, csak viccnek szántad.


A kérdésre válaszolva:

Ez a helyzet nem állhatna elő, mert az ilyen cseppet sem elhanyagolandó részletekre igyekszem minél előbb fényt deríteni. Éppen azért, mert ha az ember már benne van egy kapcsolatban, akkor, ehhez hasonló kínos szituációk lehetnek. Én nem jönnék össze másmilyen lánnyal, de nem azért, mert mondjuk a zsidó vagy a cigány témával kelek-fekszek, hanem pusztán az identitás(ok) megmaradása végett. Ha úgy tetszik, azért, mert tudom, h a zsidó közösség se venné ezt jó néven ill. kiszakítanék egy embert a közösségből, akkoris ha nem vagy vallásos. Ez egy fajta tiszteletként is felfogható. Egy muszlim lánynak se udvarolnék, mert tiszteletben kell tartani azt a közösséget is. A különböző kultúrák fennmaradásának titka a szegregációban rejlik, ezt megmondta nekem egy szlovák kisebbségi önkormányzatnál dolgozó ember.

Egyébként tudom, hogy őrült világban élünk, de ha Te egy zsidó lány vagy, a pasid(?) meg jobbikos, hogy tudsz vele lenni, már ne haragudj? Nem őrült helyzet ez? Gondolom vannak jóképű liberális srácok és/vagy zsidó srácok miért nem velük próbálkozol? Lehet, hogy én vagyok túl racionális v. érzelemszegény, sivár lelkivilágú, de én nem lennék együtt vele a helyedben...

23/F

2011. júl. 10. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim válasza:

Utolsó, én meg azt remélem, hogy ezt meg te szántad annak.:D

Zsidó SZÁRMAZÁSURÓL van szó, nem pedig identitásúról. A kettő nem feltétlen ugyanaz.:)

Részben zsidó vagyok, édesapám révén, mint egy korábbi posztoló. Ám, ő és édesanyám, még kisgyermekkoromban elváltak, engemet pedig édesanyám nevelt tovább. Az ő vallását is örököltem úgy mond, ebből kifolyólag kitalálhatod, mennyire tartom magam zsidónak.:D

Ugyan tisztában vagyok származásommal, de ez különösebben nem befolyásolja a gondolkodásom. Elégé rég konzervatív, nemzeti érzelmű ember vagyok, aki szereti ezt a kultúrát, annak múltját, és hagyományait, és igen, én is a jobbikhoz húztam az x-et, a szavazásokkor. Tehát, ha én úgy döntök, hogy hasonló értékrendűvel járnék, akkor ne tegyem meg, mert akkor a párom „kiszakítana” valakit a zsidó közösségből? Hogyan lehet valakit kiszakítani valamiből, ha nem is volt része?! Én ugyan férfi vagyok, de ha nőbe lenne ilyen, csak azért elhajtanád, mert ilyen a származása? Tudod, ezt nem megválaszthatja az ember, az identitását viszont igen. Vagy vajon Petőfi félig rác, félig tót volt? Tudomásom szerint, sehol sem nevezik egyiknek sem, hanem magyarnak.

Már pedig, ha tudja, hová húz a szíved, és ennek ellenére sem megy el mellőled, akkor szerinted ő sokkal másabb elveket vall, mint te? Na ne röhögtess.:) A kérdezőnek felelve: egy jobbik szavazót nem feltétlen érdekli ez. Szerintem az, hogy valaki erre a pártra tette le a voksát, még nem feltétlen jelenti azt, hogy nem fogadna el egy ilyen embert.


A hozzászólásod muszlimos részéhez már nem igazán szólnék, mert ez nem a politikai részleg, de annyit megkérdeznék: te elhiszed, hogy van egységes muszlim világ? Nézz utána, és rájössz, ott se mindenki szereti egymást, és nem síita-szunnita ellentétről beszélek! Az egyes nemzetiségek is utálják egymást, nézz csak meg egy pántürk, és egy pán-iráni elképzelést...Néha fontosabb a nemzethez való tartozás, mint maga a vallás!


UI.: arra igazán kíváncsi lennék, kedves utolsó, mi a véleményed Dsidáról, és Radnótiról.

Amúgy 21/F voltam.

2011. júl. 11. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim válasza:
Bocs, származású, csak a régebbi billentyűzetem miatt elszoktam az ékezetek használatától.
2011. júl. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Kedves 12:32-es!


Te nem kifejezetten abba a kategóriába vagy sorolható, akikre értettem, mert valljuk be a Te helyzeted azért nem megszokott, bár tudom, hogy voltak vannak vegyesházasságok, ebből adódóan sejtettem, hogy valahol meg kell lenniük azoknak az embereknek, akik ilyen kapcsolatok által jöttek világra. Én konkrétan egy "megszokott", zsidó családban született, zsidó nevelést kapott emberre számítottam, a kérdező személyében, aki ismerve saját származását, minimum ódzkodik a jobbikosoktól, de a körülményekről nem tudtam bővebben semmit, mert ez nem derűlt ki, Te sem tudhatod, hogy a kérdező csonka családban nőtt-e fel vagy sem, milyen neveltetésben részesült.. Én hirtelen arra gondoltam, hogy a kérdező megismerkedett egy sráccal, akiről kiderült, hogy jobbikos és nem akarja már dobni, mert esetleg komolyabb érzelmeket táplál a srác iránt, viszont kérdések merültek fel benne, hogy mi van, ha ő nem kell a srácnak? Ez csak egy feltételezés volt a részemről...


"Tehát, ha én úgy döntök, hogy hasonló értékrendűvel járnék, akkor ne tegyem meg, mert akkor a párom „kiszakítana” valakit a zsidó közösségből? Hogyan lehet valakit kiszakítani valamiből, ha nem is volt része?! "


Nyílván téged már nem szakítana ki senki sehonnan, legfeljebb egy neoliberális gondolkodású lány, akibe belehabarodnál. :-) De én azt mondom, ne gondoljuk, hogy a zsidók többsége elfogadó a nemzeti identitásukat fontosnak tartó emberekkel, mint ahogy más kisebbségekben is van egy józan tartás a nemzeti eszmékkel szemben, én érteni vélem ezt: attól tartanak, hogy ez a mi nemzetieskedésünk átcsaphat rasszizmusba vagy talán helyesebb sovinizmusról beszélni, mert sztem ma már genetikailag nincsenek óriási különbségek a Magyarországon élő emberek között, bár nem elképzelhetetlen, mert, hogy mondjak egy elvont példát, a jászok pl. iráni eredetűek (akik, amikor ideértek nem valószínű, hogy "milky white" kinézetűek voltak és mégis elfogadták őket vélhetően a többiek, mint ahogy ők is elfogadták a már itt élő népeket) és ez még ma is észrevehető rajtuk. Ugyanakkor vannak itt szőke kékszemű főleg sváb férfiak, de lehetnek kelet-baltiak is tökmind1 jelen esetben, szóval lehetnek relative nagy genetikai távolságok azért, de nem ez az általános, ez tény! De nem ítélnék el soha egy lányt se azért, ha megmondaná, hogy nem jönne össze velem, mert ő bizony egy hagyományos sváb vagy tót vagy kun..stb. család sarja és ha egy mód van rá szeretne a saját közösségéből párt választani. Hiába ugyanaz a vallásunk, a hazafiságról alkotott véleményünk, stílusunk, én kimerem jelenteni, hogy minden bizonnyal fájó szívvel, de nemcsak elfogadnám, hanem MEG IS ÉRTENÉM a döntését. Minden jog megilleti, hogy így határozzon.

Petőfi vérségileg nem volt magyar, de mégis magyarabb volt, mint én leszek valaha is, mégha Atilla egyeneságija lennék akkor is!!

A muszlim dolgot csak példaként citáltam ide nem akartam, a cigányokat írni.. Írhattam volna a krisna tudatú hívőket vagy a buddhistákat is. De volt egy kis vitám pont ezen az oldalon egy-két betért nővel, akik valszeg az arab pasijuk miatt kerültek a vallás közelébe. Nem is érdekelne a dolog, de van az emberi hülyeségnek egy határa, amikor sajnos már robbani tudok, gondolok itt arra, hogy a köztudottan őrült egyiptomi közlekedést elkezdték ajnározni és mindenkinek b@romira tetszett az Allah majd megoldja típusú mentalitás, amivel még nem is lenne semmi bajom, mert mindenki úgy él a saját földjén, ahogy akar, DE tudom, hogy ők tipikusan azon emberek táborát erősítik, akik számára minden sz@r, minden rossz ami ebben az országban van és ide a rozsdás bökőt, hogy az az pár jóreményű hölgyemény ott volt a magyar/budapesti közlekedés leghangosabb szidalmazói között, erre mit ad Isten, ott tetszik nekik a budapestinél jóval betegebb közlekedés, mert külföldön minden más, mindent megszépít az hogy nem magyar, legyen szó akármilyen sz@rfészekről vagy szemétdombról, na ez tipikusan egy olyan bugyra már az emberi balgaságnak, amitől infarktust tudnék kapni és ez sztem nem más, mint szimpla látens magyargyűlölet, amikor emberek szembe köpik az őseik hitét, tetteit, erkölcsi morális értelemben lezüllik egy nép egy nemzet, na akkor azt gondolom, hogy az ilyen emberek őseinek kár volt a vérüket ontaniuk az árulókká lett utódaikért. A közlekedés az megint csak egy példa, volt aki attól volt elájulva, hogy milyen kedves a barátnője arab pasija, amiért megengedi, hogy hijab nélkül fogadhassa őt és a férjét, azért ezen örömködni egy vicc! Természetesen, a magyarellenesség/magyarfóbia, amikor minden rosszabb, mint ami külföldön van még az is ami történetesen pont, hogy jobb, kiterjedhez a magyar nőkre, a magyar férfiakra igazából bármire. Szintén kedvencem, amikor kihúznak a francba, külföldre és köpködnek hátrafelé 5-ször annyi bérekért és amikor meg hazalátogatnak hébe-hóba kritizálják a minimálbéresek öltözködését, meg azt, hogy hogy milyen fejjel utaznak reggel 7-kor a BKV-n, ez megint az undorító kategória nálam.

Am. az áruló alatt nem a kérdezőt vagy téged értelek, meg nem is az újdonsült muszlim asszonyokat, (bár meg kell mondjam a hagyományokhoz, kultúrához és annak ápolásához hozzátartozik a vallás is, szal nekem azért megvan a véleményem az ilyen pasi miatt betérős nőkről, de mind1)hanem a fentiekben említett embertípust. Így belegondolva sokmindent összehordtam, de ez már nagyon kikivánkozott.


Ja és végezetül: "Én ugyan férfi vagyok, de ha nőbe lenne ilyen, csak azért elhajtanád, mert ilyen a származása?"


Mondjuk úgy, hogy tapintatosan a tudtára adnám, hogy jobban járunk mindketten, ha nem alakul ki semmilyen kapcsolat közöttünk, mert nem tudnék önmagam lenni egy ilyen helyzetben, szóval nem veszítene velem semmit a leányzó. Minden jót Nektek! : )

2011. júl. 11. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!