Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mindenki azt hangoztatja, hogy milyen fontos egy kapcsolatban a kommunikáció. De ennyire?

Figyelt kérdés
Párommal mostanában kialakulnak kisebb viták a kommunikáció miatt. Ő azt mondja, ha nem mondom, hogy mit szeretnék, vagy mi bánt, akkor nem tud a kedvemben járni. De én meg pont úgy gondolom, hogyha bizonyos dolgok nem egyértelműek neki, akkor felesleges erőltetni. Pl. elutazott messzire. Igaz, hogy nem kértem, hogy hívjon fel, meg írjon sms-t, ha odaér, de szerintem ezeknek azért kérés nélkül meg kéne történniük. Vagy nem kérhetem meg arra, hogy mondja, hogy szeret, vagy hiányzom neki, mert ha nem magától jön, akkor nincs semmi értelme. Szerinte mondanom kéne, mert ha nem mondom, nem tud kiigazodni. (ezek most nagyon erős példák voltak, rengeteg ilyen van) Szerintetek?
2011. júl. 17. 12:27
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Az túlzás, hogy birka, de tényleg nem érzi, hogy mikor mit kell tennie:D
2011. júl. 17. 13:02
 12/16 anonim ***** válasza:

"Mindenki azt hangoztatja, hogy milyen fontos egy kapcsolatban a kommunikáció. De ennyire?"


Igen, ennyire, mert amit példának hoztál, ott alapvető, hogy kommunikálsz. Mert egy egészséges párkapcsolatban alapvető infó, hogy a másik mit szeretne, hogy gondolja, stb. Csak úgy ismerheti meg két ember egymást, ha alkalmazza a rettegett KOMMUNIKÁCIÓT.


Nem vagyunk egyformák, sem pedig gondolatolvasók, ezért nem is várhatjuk el a másiktól, hogy magától tudja, mit "kell" tennie. Legalábbis egy őszinte és egyenjogú kapcsolatban.

2011. júl. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

12:52 - Nem sértő, ilyenek vagyunk, van aki tud róla, van aki nem.

@Kérdező - Úgy fest a barátod ez utóbbiba tartozik, neki el kell magyarázni, mint azt már írták, hogy "nagyon jólesne, ha küldenél sms-t amikor nem vagy itthon". Egyébként ez nem "de ennyire" kommunikáció, hanem alapvető férfi/női különbség. Ti célozgattok/elvártok, mi vagy megértjük vagy nem. Meg kell szokni!;) Vagy tenni kell ellene a "rettegett kommunikációval"!:)

2011. júl. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

De én csomót beszélgetek vele, mindig mondom a véleményem, ő meg alig szól egész nap:D Mondanám, hogy nem a szavak embere, hanem a tettekéd, de ahhoz is utasítani kell:D

Amúgy kicsit megnyugodtam, hogy nem csak nálunk van ez. Tényleg nem gondoltam volna, hogy valaha szólnom kell, hogy most jól esne egy sms...:)

2011. júl. 17. 13:56
 15/16 anonim ***** válasza:
Na erre kiváncsi leszek. Mi fél évig voltunk együtt, és pont ezért, mert a lány nem mondta el a bajait, ezrt egyik nap úgy állított elém, hogy nem illünk össze stb. majd pár órahosszás kis veszekedésből kiderült, hogy nem mondta el a bajait, mert nem akar megváltoztatni, nem akar szólongatni... De így én sem tudtam ,mi jó és mi nem, csak meglepődtem a döntésén. Bár, mára megbeszéltük, remélem minden rendben fog menni, de mi is erre a pontra kerültünk fél év után... Megbeszéltük, hogy a megbeszéltekhez alkalmazkodunk, szólunk, ha valami nem tetszik nekünk, amit a másik csinál. :) Nem rég volt ez a kis vita, azóta jónak látszik, remélem marad minden a legnagyobb rendben, mert szeretjük egymást :)
2011. júl. 17. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 L.Szilárd ***** válasza:
Különben nagyon egyszerű lenne erre a megoldás. Legyen lány, nő, vagy fiú, férfi teljesen mindegy, egy valamit kellene végre megtanulni, vagy feleleveníteni: Még pedig azt, hogy senki sem gondolat olvasó. Ha nem mondom el a páromnak mit gondolok, mit szeretnék, mire vágyom, akkor ne is várjam el, hogy aszerint cselekedjen. Sajnos az eddigi három kapcsolatom ebbe bukott bele. Így már oda jutottam, hogy a rossz kommunikáció nálam szakító oknak számít.
2011. nov. 20. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!