Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Most akkor átvert? Jogosan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Most akkor átvert? Jogosan érzek csalódottságot, vagy csak túlreagálom a dolgot?

Figyelt kérdés

Tegnap kaptam egy névtelen levelet, azóta se tudom hová tenni a dolgot... egy a barátom és az exkedvese közötti msn beszélgetés részlete volt csatolva nekem.


A történet a következő. Amikor tavaly megismerkedtem a párommal, ő elég rossz viszonyban volt már a barátnőjével, sőt, gyakorlatilag már épp szakító félben voltak, így hát megmondtam neki, hogy én addig nem mászok bele semmibe, amíg az előző kapcsolatát le nem zárta. Januárban elém állt azzal, hogy kész, vége, szakítottak, de még egy kicsit várni szerettem volna, amíg teljesen elül a vihar, ezért csak a hónap végén jöttünk össze. 2 hónapja voltunk együtt, mikor végül lefeküdtem vele... az a bizonyos msn beszélgetés, amit pedig névtelen levélben kaptam, a dátum alapján az együttlétünk UTÁN alig másfél héttel történt. A csajszi látványosan szenvedett a kedvesemnek, és nyakig merült az önsajnálatban, a párom pedig arról győzködte, hogy mennyire sokat jelent(ett) neki, és hogy mind a mai napig sem tud csak így egyszerűen nem törődni vele, mert tudnia kell, hogy jól van, minden rendben van vele, bla-bla. A lány csak kínlódott, hogy inkább hagyják egymást békén végleg, és a párom se keresse őt többé, ne hívogassa, és ne érdeklődjön a hogyléte után. A barátom meg csak egyre írkálta neki, hogy de ő nem tud nem törődni vele, meg hogy ne kérjen ilyet, mert ezzel csak megforgatja benne a kést, stb.


Ez az msn beszélgetés csak 2 embernek lehet meg: a páromnak, és az excsajnak. Gondolom, a párom nem akar bekavarni saját magának, nyilván a lány áll a háttérben. De most nem tudom, mit érezzek.

Egyrészt tudom, hogy ő valószínűleg még mindig nincs túl a barátomon és ezzel csak be akar tartani nekünk, hátha szétmegyünk... másrészt viszont úgy érzem, a barátom átvert és megingott benne a bizalmam is... Hiszen nekem azt mondta, szakítottak, de ehhez képest még 2 hónappal utána is ilyen szenvedős-csöpögős beszélgetést folytatott vele, ráadásul alig 1 héttel azután, hogy lefeküdt velem.


Nem tudom, mit tegyek. Oké, hogy ez már hónapokkal ezelőtt történt, de akkor is megbántva érzem magamat. :S

Nem lehetek dühös a páromra, hiszen majdnem fél éve már ennek az egésznek, mégis úgy érzem, hogy becsapott és emiatt haragszom rá...

Mi tegyek? Mit tanácsoltok? Kérjem őt számon, vagy próbáljam elfelejteni az egészet?


19/L (párom 21/F)


2011. szept. 1. 18:47
 1/8 anonim ***** válasza:
Teljesen biztos vagy benne, hogy nem csak az exbarátnő ügyessége alkotta azt az msn-en beszélgetést. Mindenesetre, ha emiatt neheztelsz barátodra eléri a célját a csaj. Én a helyedbe megbeszélném ezt az egész dolgot nyugodtan a párommal és letisztáznám ki mit érez a másik iránt.
2011. szept. 1. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A helyedben én megkérdezném a fiút a dologról. De nem morcosan, nem veszekedve, inkább higgadtan, hogy meg tudjátok ezt beszélni. De szerintem nem kell neki nagy jelentőséget tanúsítani. Igaz, nem ismerlek benneteket, de szerintem a fiúd az exnek lódított, tapintatból. Ha még szóba állnak egymással, és nem akarja, hogy a csaj állandóan rinyáljon neki, akkor egy ilyen alkalmi lelkizés lenyugtatja egy időre. Legalábbis ismerek olyat, akinél így volt. S a csaj idővel magától békésen lekopott.
2011. szept. 1. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
:O komolyan ilyenek is vannak?
2011. szept. 1. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

1. válaszoló: Nem tudom, hogy csak ő alkotta-e vagy tényleg megtörtént, ezért is írtam, hogy egyelőre még én se tudom hová tenni a levelet... De akkor is kételyeim támadtak és csalódottnak érzem magam. Úgy érzem, csalódtam a barátomban és nem tudom, mit tehetnék ellene. Felelősségre nem merem vonni, mert 1) ha nem igaz a dolog, és tényleg csak a csajszi kreálmánya az egész, akkor teljesen alaptalanul kérném őt számon 2) még ha igaz is, akkor is több, mint fél éve történt a dolog, és én is tudom, hogy nem lenne igazságos olyasmiért hibáztatnom, amit hónapokkal ezelőtt tett... csak hát, nagyon rosszul érzem most magamat emiatt. :S De köszi az ötletet. Még gondolkodom rajta.


2. válaszoló: Köszönöm a tanácsot. Egyelőre nem tudom, hogy fel merjem-e egyáltalán hozni neki a témát. :S Nem akarok vitát meg feszültséget, abban a barátomnak sajnos volt elég része az excsaj mellett... csak nagyon bánt a dolog, és nem tudom, mit tehetnék, hogy túllegyek ezen az egészen. Azt se tudom, mit érezzek, mert egyfelől csalódott és zaklatott vagyok, másrészt viszont nem érzem jogosnak, hogy egy közel fél éves dolog miatt haragudjak rá... :S


3. válaszoló: Hát, sajnos igen, úgy tűnik, hogy van. :(

2011. szept. 2. 10:14
 5/8 anonim ***** válasza:
A 2. válaszoló vagyok. Olyat sosem szabad csinálni(szerintem), hogy azért nem mondok el valamit a páromnak, nehogy olyan legyek, mint az exe. Ha zavar, igenis elmondom, ha veszekedés lesz belőle, akkor így sikerült. Minden normális párkapcsolatban vannak veszekedések. Ha nincsenek, az azt jelenti, hogy az egyik(vagy mindkét) fél elnyomja magában a véleményét, a személyiségét. Az exhez semmi közöd, nem hiszem, hogy azért kéne visszafognod magad, mert eleget veszekedett az exével. Mindent azért nem szabad eltűrni, mert akkor papucs leszel. Attól, hogy a pasim exe csinált valami jót, nekem még nem muszáj, illetve, ha valami rosszat, attól megtörténhet, hogy én is megteszem. SOSEM szabad magadat az exhez hasonlítani. Biztos vagyok benne, hogy akármilyen jó a te fiúd, ő sem gondolkodik azon, hogy milyenek voltak a te előző pasijaid, hogy ő ne legyen olyan.
2011. szept. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Beszéltem erről a barátommal, hogy akkor most hogy is volt ez az msn-ezés az exével, ha elvileg már hónapokkal azelőtt szakítottak és már velem járt, erre kiderült, (barátom elmondása alapján) hogy a csajszi öngyilkossággal fenyegette, és a barátom azért írkált neki ilyeneket, hogy talán ha a csaj azt látja, hogy a párom még mindig törődik vele, akkor nem fog semmi meggondolatlanságot csinálni.


Nem tudom, mit gondoljak. Olyan abszurdnak tűnik ez az egész, és most a barátom vagy remekül színészkedett a csajnak, vagy pedig remekül színészkedik nekem... az az msn beszélgetés nagyon nem úgy tűnt, mintha csak "kényszerből" íródott volna, sőt... de nem tudom azt se elhinni, hogy a barátom hazudna nekem erről, csak azért, hogy mentse a bőrét egy régebbi hibája miatt ezzel az öngyilkosságos sztorival... Egyszeráen nem tudom, hogy mit higgyek. :S

Most akkor ezt szerintetek el lehet hinni?

2011. szept. 13. 15:41
 7/8 anonim ***** válasza:

Mondd neki, hogy szeretnél neki mutatni valamit, és nyisd meg a beszélgetést. Fiygeld végig az arcát, a reakcióit. Ha riadtan kétségbeesetten tiltakozik, akkor gyanús hogy hazudik. Bárhogy is reagál, higgadtan tegyél fel neki kérdéseket. Ha rádtámad hogy hogy tudod megvádolni, akkor biztos hogy "bűnös".

Ennek nincs más módja, el kell simítani a dolgokat. Akármi történhetett...

2011. szept. 13. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előző válaszolóval. Egyébként meg amilyen exek vannak, bármit el tudok hinni... Nem egy exem fenyegetőzött már öngyilkosságból. De az csak kamu. Aki meg akarja tenni, az nem beszél róla, rinyál, hanem megteszi.
2011. szept. 14. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!