Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Jogos elvárás-e, a barátság a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogos elvárás-e, a barátság a szerelem helyett?

Figyelt kérdés

El tudnátok-e fogadni a barátságát annak az embernek, akit szerelemmel szerettek?

Pontosabban az ember barátságát, aki a szerelmét másnak adta. Igen, ez egy szerelmi háromszög féle, két nő és egy férfi. A férfi magába bolondította az egyiket, majd jött a másik, és őt választotta.


2011. szept. 6. 09:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én jártam így , exem szakított velem mert egy másik srác jött a képbe, exem felajánlotta hogy még barátok lehetünk....ezt nem tudtam elfogadni ...soha többé nem beszéltem exmmel, teljesen meg kellett szakítanom minden vele kapcsolatos dolgot ahhoz hogy fel tudjam dolgozni a történteket. 4 éve már hogy nem láttam....
2011. szept. 6. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Te vagy a férfi, ha jól értelmezem. Nagylelkűen felajánlotta a volt barátnőd, hogy legyetek barátok. Csak ez így nem működött a Te esetedben sem.

Mi egészen közeli kapcsolatig nem jutottunk el (szerencse a szerencsétlenségben), de kellő képpen magába bolondított, lehet, hogy nem is tudja mennyire. És egyszer csak jött az a nő (ő kezdeményezett), akiért nagyon oda volt korábban, csak akkor nem kellett a nőnek. Természetesen egymás karjaiban kötöttek ki. Az a szép az egészben, hogy elfelejtette tudatni velem, hogy idő közben kapcsolata lett, úgy tesz, vagy úgy akar tenni, mintha barátok lennénk. Fogalma sincs, hogy mindent tudok. Mivel kapcsolatunk nem volt, így szemrehányást sem tehetek neki, csak küszködök. Sajnos egy munkahelyen (egy kis városban) dolgozunk, így elkerülhetetlen a találkozás naponta több alkalommal is.

2011. szept. 6. 10:08
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok.

Hát így azért más hogyha nem volt köztetek kapcsolat, de lényegében nem változtat semmin, senkit sem láncolhatunk magunkhoz :S ez van.... igyekeznünk kell felejteni és tovább lépni...


22/F

2011. szept. 6. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

A kiírt kérdés még mindig kérdés. Elvárható-e tőlem, hogy viselkedjek úgy, mint bimbózó románcunk előtt (akkor is kedveltem), tegyek úgy mintha a barátságát elfogadnám. Tegyek úgy, mert valóban a barátja soha sem tudnék lenni. Nagyon csalódott vagyok.

Valóban kíváncsi lennék rá, ki hogyan képes kezelni a szerelmet/szerelmét szakítás, csalódás után.

Köszönöm a válaszod kedves 22/F.

2011. szept. 6. 10:39
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Sőt, utálom, ha valaki felajánlja a barátságát a kapcsolat helyett. Konkretizálnám. Nemrég megismerkedtem egy lánnyal. Aranyos, kedves, nagyon bejövős. Mesélte, h nemrég ért véget egy négyéves kapcsolata, és neki időre van szüksége. Tudomásul vettem, nagyon nem nyomultam. Nemrég bejelentette, h van egy kialakuló félben lévő kapcsolata...de szeretné ha továbbra is kapcsolatban állnánk egymással, mert egy nagyon értékes embert ismert meg bennem és szeretné ha megmaradnék neki barátként. Elküldtem a pics.ba. :( Az a baj, h nem ő volt az első aki ezt csinálta velem. :(


29/F

2011. szept. 6. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

NEm várható el.

A volt barátnőimmel minddel, kivétel nélkül rosszban vagyok. NEm tartom velük a kapcsolatot, lesz*rom a fejüket, ők sem keresnek.

Nálam aminek egyszer vége, annak vége.

Tehát ha szerelemmel szerettem a csajt, de kidobott, megcsalt, vagy miegymás, akkor viszlát, és többet egyszerűen nem foglalkozom vele, legyen bármiylen nehéz is.

Különösen ha megcsalt akár részegen is, mert a részegség nem kifogás.

2011. szept. 6. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
77%

Én ilyen helyzetben nem tudnék barát lenni. Halott ügy nem érdemes foglalkozni vele.

Az kb. olyan mintha gyerekként anyukám azt mondta volna:

Kislányom a kutyád elpusztult, de azért megtarthatod... :S


Amúgy véleményem szerint lehet hg kell neki egy vésztartalék, ha a másik nem jön össze...

25/N

2011. szept. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
84%
Nem jó szó rá az elvárás, de a barátság mégis egy jó opció. Kivétel persze az ilyen megcsalós és egyéb kétes ügyekben. De ha tisztelik és értékelik egymást a felek, akkor miért ne? Én is voltam szerelmes olyanba, aki végül elutasított. Felajánlotta, hogy maradjunk barátok. Értékelem őt emberileg, arról nem tehet, hogy nem szeretett belém, ez vagy jön vagy nem (azt sem mondanám, hogy közben húzta volna az agyam). Megbántam volna, ha ezen túl le sem szartam volna. Persze eleinte olyan volt, mintha magamat csapnám be, de azóta is nagyon jó barátom. Szóval szerelem helyett lehet barátság, csak nehéz feldolgozni...
2011. szept. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

"Amúgy véleményem szerint lehet hg kell neki egy vésztartalék, ha a másik nem jön össze...

25/N"

Én is gondoltam valami hasonlóra. Ő nem tudja, hogy én tudom, titkolja az új kapcsolatát, nem akar beégni a környezete előtt, ha mégsem jönne össze, ez tuti.

Annyit elvártam volna, ha számítottam neki valamit, hogy szemembe mondja, nem csak majd egyszer leesik a tantusz, miért is hanyagol, vagy meglátom őket együtt, vagy hallok felőlük. Úgy is fájt volna, legalább annyira, mint most, de tiszteltem volna az egyenességét.

Nekem nem megy barátkozás vele már. Korábban nagyon jóban voltunk, még a kezdet kezdetén. Azt a jó viszonyt nem tagadom meg soha, de annak voltát háttérbe szorítja az, hogy átment szerelembe, s mára csalódásba.

Nem tehetek mást, kerülöm amennyire tudom, és reménykedem abban, hogy az útja másfele vezérli. Eljátszani, mintha semmiről sem tudnék, nem tudom és nem is akarom. Én biztos nem fogom felhozni a témát, ha majd egyszer tudatára ébred annak, hogy én sem vagyok teljesen hülye, és beszélni akar róla, meghallgatom, de enyhülni nem fogok. Ezen a téren nálam nincs pardon.

2011. szept. 6. 15:37
 10/11 anonim ***** válasza:
75%
Senkitől sem várható el. Ha mindkét fél akarja, vagy mindkét félnek megéri, barátok lesznek, ha nem, nem.
2011. szept. 6. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!