Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Melyik értékesebb számodra? A...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Melyik értékesebb számodra? A szerelem vagy a barátság?

Figyelt kérdés
Sok ismerősöm úgy vélekedik, hogy a barátság egy olyan kapcsolat, ami tartósabb és értékesebb, mint a szerelem. Mert a szerelem elmúlhat, a barátaid addig nem hagynak el. Én ennek mindig pont az ellenkezőjét tapasztaltam. A barátaim idővel messzebb kerültek, így is beszélgetünk, de egy 5 éves barátságom nem olyan intenzív, mint pl. egy 5 éves kapcsolatom volt. A szerelemnek nálam a barátság az alapja, és lemondások a másik kedvéért, minden szeretetem, és támogatásom, akiért máshogy tervezem az életemet is akár, és ha komoly, rá alapozok. Másrészt, ha a megfelelő emberek körében mozogtam, megtudtam találni azokat, akik meghallgattak, hasonlóak. Segítettek, támogattak, egyszóval barátok. De olyan párkapcsolatot nagyon nehéz találni szerintem, ahol megvan a bizalom, a vonzódás, a feltétlen odaadás. Én valamiért ezért értékelem többre a szerelmet. Mindenkinek más a prioritás az életében, van aki a munkát még ezeknél is előbbre helyezi.
2011. aug. 30. 16:08
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a szerelem.
2011. aug. 30. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Bros before hoes...
2011. aug. 30. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 napietus ***** válasza:
73%
barátság, de mindkettőt előzi a család, és a férjem már a családom része.
2011. aug. 30. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Számomra a szerelmem a legfontosabb. Ő egyben a legjobb barátom is.
2011. aug. 30. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

szerelem: 1 ember,akivel lehet,hogy leéled az egész életed,bár nehéz megtalálni az igazit.


barátság: 1 vagy több ember,akikre számíthatsz,bár nehéz igaz barátokat szerezni.


nehéz kérdés! én nem tudom rá a választ

2011. aug. 30. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
A szerelem és egyetértek abban is, hogy a barátság az alapja, legyen a legjobb barátom a kedves. Elkötelezettség egymás iránt, feltétlenül.
2011. aug. 30. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
és mi van akkor, ha szakít veled a szerelmed, aki egyben a legjobb barátod volt? akkor rögtön fontosabb lesz a barátság? addig, amíg a szerelmed melletted áll, addig egyértelmű, de utána.. szerintem mindkettő egyformán fontos
2011. aug. 30. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 Walk With Me ***** válasza:
Én is egyetértek abban, hogy a barátság a szerelem alapja, ezért a szerintem a szerelem értékesebb.
2011. aug. 30. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 napietus ***** válasza:
a szerelemben mindig van önzés, hiúság, számítás (ha tagadjuk, ha nem). a barátság mentes ezektől, sokkal tisztább érzés. ezért örök.
2011. aug. 30. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Ritkán olvasni itt ilyet, remélem nem ennyire ritka ez a mentalitás és inkább csak kevesen vannak az ittlévők közül tisztában ezzel és még tanulniuk kell. :-)
2011. aug. 30. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!