Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Volt már "kisebbségi" komplexu...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Volt már "kisebbségi" komplexusod a párod exe miatt?

Figyelt kérdés

a párommal nyíltan szoktunk beszélni exekről, mindkettőnknek 1 hosszabb kapcsolata volt. én az enyémből úgy léptem ki, hogy érzelem már semmi sem maradt, őt viszont elhagyta a lány egy másik pasiért. ha beszél róla mégis mindig úgy teszi, hogy érzem rajta, ő volt élete szerelmes és soha mást úgy nem fog szeretni. ha megkérdezem mi volt a legjobb szex, legjobb randi, legjobb akármi mind az exével volt. 2 napja ismerte, mikor bemutatta a szüleinek.

nem vagyok féltékeny csak néha olyan kisebbségi komplexusom van, hogy vajon lehet-e olyan jó a párkapcsolatunk vagy mindig csak halovány utánzata marad az előzőnek. volt már valaki így ezzel? mi lett belőle?


2011. szept. 11. 10:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Egy jó tanács: sose beszélgessenek a párok az exekről.
2011. szept. 11. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
persze, de mindkettőnknek van hozzájuk köze valami miatt, ráadásul igyekszünk nyíltan beszélgetni a múltunkról. nem is zavar, amit mond, mert nem a féltékenység a fő érzés, inkább az, hogy talán én nem vagyok olyan jó neki.
2011. szept. 11. 10:44
 3/13 anonim ***** válasza:
Tudod, a legjobb kapcsolatok is apró titkokkal és kegyes hazugságokkal mennek gördülékenyen. Tehát nem szabad a múltban élni, és görcsösen a jövőre koncentrálni, hanem a jelenre kell ügyelni teljes gőzzel. Persze, hogy önbizalomhiányod lesz, ha meséli a régi életét, amelyben ráadásul boldog is volt, ezáltal próbálsz túlteljesíteni az exen. Ez mind problémákat fog szülni a kapcsolatban, a szexben és sok minden másban. Számtalan más téma van, válasszatok inkább azok közül, mert így ez a kapcsolatotok rovására fog menni.
2011. szept. 11. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
41%

Nekem nincs exem, szóval, a barátomnak biztos nincs:)

Viszont neki rengeteg van. Egyedül az első nagy szerelmére vagyok kicsit féltékeny, mert benne már csalódott, így olyan határokat szab nekem amit anno neki kellett volna megszabni. Belém soha nem lesz olyan szerelmes mint belé.

2011. szept. 11. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
de ezt hogy fogadod el? ettől még ugyanúgy szeretem és ő is szeret. áhh, lehet csak hülyeség ezen tanakodni.
2011. szept. 11. 11:17
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos igen a válasz:( Amiért ez van, az az, hogy az exével/exeivel kipróbált dolgokat velem meg nem. Pedig lassan 2 éve együtt vagyunk, mégiscsak gerjeszti bennem ezt a komplexusos dolgot mostanában:S

Pedig tényleg nem ez lenne fontos egy kapcsolatban, a jelenre kéne gondolni. Ez eleinte ment is. Csakhogy újra itt volt a nyár, a végtelen lehetőségek tárháza és hát...

Szóval folyamatos a küzdelem magammal, lassú a haladás:D


Viszont nem irigyellek, ha szóban is elmondja a számodra egyáltalán nem kellemes dolgokat.

Nem tudom, hogy mennyi ideje vagytok együtt, de ha még korai a dolog, akkor hajrá, dobd be magad, ne gondolj az elődre. Próbáld kihozni magadból a maximumot úgy, hogy a barátod számára csak halvány emlék legyen az ex és Te legyél neki a No.1


Ja és még valami, ez megint csak az együtt töltött idő függvénye. Az ember valamennyire nevelhető. A kapcsolatunk elején barátnőm nem fukarkodott szavakba önteni múltbéli dolgait. Ezt egy idő alatt sikerült 0-ra redukálnom. A gond pedig elszállt (egy jó időre:)Úgyhogy az esély megvan.


Szurkolok!


20/F

2011. szept. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

köszi. 1 hónapja vagyunk együtt. sok dolgot csinálunk együtt, abban nincs hiány. de beszélgettünk szerelemről és mondta, hogy csak az exébe volt szerelmes 28 év alatt. szóval a legjobb mindenből az exével volt. én viszont nem vagyok így. persze igyekszem magam adni, nem gondolni erre. sok mindenben tudtam neki újat tanítani, legyen szó szexről vagy hétköznapokról. hát, remélem egy nap ez az érzés elmúlik.

végül is a lány megcsalta több hónapon át majd elhagyta, de ez az érzéseken nem mindig változtat.

2011. szept. 11. 11:37
 8/13 anonim ***** válasza:

11:26 vagyok


Sajna a barátodat hiába csalta meg az exe, lehet hogy ez még rosszabb, mintha csak simán szakítottak volna. Persze hogy rosszabb egy megcsalás, mint egy gerinces továbbállás, de abból a szempontból gondoltam, lehet, hogy a barátod többet agyal a múlton mint te. Mert ha valakit megcsalnak, akkor az esetek egy részében az ember azon gondolkozik, hogy mit ronthatott el, miben kellett volna jobbnak lennie, ezek pedig hozzák magukkal a kellemes, ez esetben a kellemetlen emlékeket.

Amúgy lehet, hogy hülyeséget mondok, döntsd el!:)

2011. szept. 11. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

11:06 vagyok.

Hogy hogyan fogadom el? Ritkán jut eszembe ez a dolog igazából. Annyi az egész, hogy ő nem a naiv kamaszok első, lángoló szerelmével szeret engem, én őt igen, mivel ő az első szerelmem:) De soha y nem volt ebből probléma, sőt, állítom, ő több áldozatot hajlandó meghozni értem, de nála mindig van egy határ, amit nem lép túl, mert "anno az ex ezt meg ezt használta ki". Nem zavar amúgy, összecsiszolódtunk, ráadásul váltig állítja, én sokkal nagyobb szerelem vagyok annál. Én meg elhiszem :)

Amúgy 1 hónap az még semmi idő. Mi 2hónapig csak dumálgattunk, aztán láttam benne fantáziát, úgyhogy összejöttünk, és rá 1 hónapra szerettem csak bele, úgy igazán, most meg már több mint 1 éve együtt vagyunk. Nem kell semmit siettetni, bizonyára van oka, hogy most veled van együtt.

2011. szept. 11. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként meg valóban, egy megcsalást nehéz lehet feldolgozni, nehéz az emberekben megbízni utána.
2011. szept. 11. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!