Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit szólnátok, ha a párotok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit szólnátok, ha a párotok külföldön szeretne tölteni egy szemesztert?

Figyelt kérdés

21 éves egyetemista lány vagyok, barátom 22 éves, szintén egyetemre jár. Több mint egy éve vagyunk együtt.

Nekem évek óta nagy vágyam, hogy egy félévet Erasmus-ösztöndíjjal külföldön töltsek, erre jövőre valószínűleg meg is lenne a lehetőségem. A sulinkban a pályázok többsége megkapja az ösztöndíjat, nekem pedig jók a jegyeim és közösségi munkát is végzek, szóval valószínűleg nem lenne gond, megkapnám a lehetőséget.


A barátomnak viszont nagyon nem tetszik az ötlet, ő nem érti, hogy tudnám így "itthagyni", szerinte ez önzőség a részemről, nem gondolok arra, hogy mennyire hiányoznék neki, és azt sem ígérheti meg, hogy nem csalna meg, mert hát az a fél év az rengeteg idő...


Én nem tartom ezt önzőségemnek a részemről: a tanulmányaim miatt hasznos lenne ez a félév, és korábban csak pár napokra jutottam ki külföldre, még igazán nyaralni sem voltam, de mindig vonzottak az eltérő kultúrák, szívesen ismerkedem más országbeliekkel. Sok hasznos tapasztalatot szerezhetnék. És talán soha többet nem lenne erre lehetőségem, ki szeretném használni.


Persze, hogy hiányozna a barátom, nagyon is. De szerintem ettől még nem kellene temetni a kapcsolatot - egy év múlva mennék ki, akkor már több mint két éve együtt leszünk, szerintem egy ilyen kapcsolat már kibírná azt a szemesztert. Szeptemberben mennék ki, januárban vissza, és közben hazalátogatnék legalább egyszer, és szeretném, ha a barátom is kijönne hozzám egyszer(anyagi helyzete megengedné). Így szerintem kibírható lenne... ha szeret, akkor kibírja. Több párt ismerek, akik hasonló helyzetben voltak,és utána ugyanúgy, szeretetben folytatták tovább a kapcsolatot...


Ti kinek adtok igazat?


2011. szept. 18. 12:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Én megérteném. Amúgy hova mennél?
2011. szept. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hát menjen. Még fiatal, gyűjtsön tapasztatlatot és tágítsa a látókörét.
2011. szept. 18. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az én barátnőm is el fog menni egy félévre külföldre, de én úgy vagyok vele, hogy jó érzés lesz hozzá hűségesnek lenni.
2011. szept. 18. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 napietus ***** válasza:
ha a barátod szeretne, örülne a sikerednek és nem nyafogna, mint 1 fürdőskrva. erről ennyit.
2011. szept. 18. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Napietusnak igaza van: a dolog az ő részéről önzés inkább, mivel ahelyett, hogy a te sikeredért szorítana, inkább saját magával törődik, hogy neki milyen rossz lesz itt egyedül.
2011. szept. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!