Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek van értelme ennek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lauren kérdése:

Szerintetek van értelme ennek a távkapcsolatnak? Ha igen, miért? Ha nem, miért nem?

Figyelt kérdés

A helyzetem a következő: idei nyaralásom alkalmával megismerkedtem egy dél-amerikai férfival. Én a testvéreimmel voltam nyaralni, ő egyedül. Mivel szerencsére elég jól beszéljük mindketten az angolt, könnyen ment a beszélgetés. Nagyon sok időt töltöttünk együtt, rengeteget beszélgettünk, szimpatikusak is voltunk egymás számára, így aztán adja magát a dolog: egymásba szerettünk. Azt hiszem, még soha életemben nem találkoztam hozzá hasonlóval (pedig már 34 éves vagyok): senkivel nem tudtam még eddig ennyire nyíltan és bensőségesen beszélgetni. Tudjátok, az az érzés, mintha már találkoztatok volna, de közben mégis más... nem is tudom rendesen elmagyarázni, ezt érezni kell! És még a kémia is tökéletesen működik köztünk. Szóval minden annyira jó lenne, ha nem 8000 km-re lakna tőlem. El tudjátok képzelni, milyen érzés volt, amikor el kellett válnunk? Nem kívánom senkinek... iszonyatos. Persze folyamatosan tartjuk a kapcsolatot, már amennyire az időeltolódás ezt engedi.

Mindkettőnknek eszébe jutott, hogy mindent feladva összeköltözzünk. Nem itt, és nem is az ő országában, de valahol itt Európában. Ahhoz viszont, hogy ehhez meg tudjuk teremteni a feltételeket, még jó pár évnek el kell telnie, és mivel ilyen messze élünk egymástól, nyilván nem engedhetjük meg magunknak a rendszeres találkozást.

Tehát csak várunk, várunk és várunk... borzalmas érzés. Én még így nem szerettem senkit, és úgy érzem, ezzel ő is így van. Szerintetek megéri várni? A szívem legszívesebben örökké rá várna, viszont az eszem azt mondja, hogy ki tudja még hány év kell, és lassan kifutok az időből, hiszen gyereket is szeretnék... de ezek után mástól nem is tudom elképzelni, hogy gyerekem legyen.

Az ő helyzetét (és az országát) elnézve, nekem hamarabb sikerülne annyi pénzt összegyűjteni, hogy esetleg kiköltözzek... és meg is tenném érte, mindent hátrahagynék, már nem érdekel semmi, annyira szeretem... felvetettem neki is az ötletet, amire persze felcsillant a szeme, aztán azt mondta, hogy nem várhatja el tőlem, hogy itt hagyjam a szeretteimet, miközben ő ott maradhatna továbbra is az övéivel.

Várjak vagy cselekedjek szerintetek?


2011. okt. 5. 18:02
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mérlegeld magadban a helyzetet, igazából ezt neked kell tudnod, és érezned. Nekem is van egy távkapcsolatom, bár tudom hogy komolyabb kapcsolat sosem lesz közöttünk, de átérzem a helyzetedet. Viszont, hidd el, a távolság semmit nem jelent a mai világban. Én Bp-en, ő Londonban él, nagy a távolság, de mindig megtudjuk oldani. Telefonos beszélgetések, face, msn, vagy bármi. Tudom, nem olyan, de amíg nincs más, kénytelen leszel beérni ennyivel. Én azt mondom, ezt ne most döntsd el, ismerd meg jobban, találkozzatok legalább még egyszer több napra, menjetek el valahova, ismerd meg az életét. Viszont ha úgy döntesz, hogy nem próbáljátok meg, egy életen át bánni fogod, és mindörökre Ő marad majd a nagy ő. 34 évesen már nem olyan könnyű párt találni, mint 20 évesen. Ha minden teljesen jól működik közöttetek, én a helyedben belevágnék. Hisz őrülteké a világ :)
2011. okt. 5. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

jol írja az előző..:D

iktassatok be valahogyan mégegy hosszabb talit jópár naposat, szállodába együtt töltsétek el, vagy vmi motelbe.

Ha ottis minden OK, és továbbra is megvana tűz akkor hajrá...:P vágj bele...:)

én megcsinizném ezt a talit előtte azért hátha valami mégis nem olyan...meg kell azért fontolni, hogy mindent itthagyjunk.

Nekem is távkapcsolatom van, mindjetten fiatalok vagyunk, nagyon rossz érzés....ismerem az iylet...mikor ugyérzed hogy a szived másik darabja a világ másik felén dobban...:(

2011. okt. 5. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Háááát, én hozzámentem a dél-amerikai kapcsolatomhoz, azóta azt mondom, hogy ezt a fajtát kerülöm mint a csörgőkígyót. Benne vagyok ebben a társaságban, nincs jó véleményem róluk.

Ha mégis kiköltözöl hozzá (legyen munkád, eltartott semmiképp ne legyél!!!), vagy egy harmadik országba mentek, nagyon legyél észnél!

2011. okt. 5. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm az eddigi válaszaitokat! :)

Az utolsótól kérdezném, hogy milyen tapasztalataid vannak? Mesélnél egy picit?

2011. okt. 5. 19:20
 5/7 anonim ***** válasza:
A kapcsolat elején minden szép és jó, te vagy a királynő, a világ legszebb nője, maga az Istennő. Szülsz, és rájöhetsz hogy az anya dolga a gyereknevelés meg minden. Mondjuk magyar-magyar házasságokat is látok szétmenni, sok magyar férfi se szent meg segítőkész házitündér, de ahol közép/dél-amerikai férfi, ott a legtöbb kapcsolat már felbomlott vagy bukdácsol. Vagy félrekufircolnak (főleg akik nem fehérek, mert otthon azért van rasszizmus, sokukkal otthon egy olyan nő mint mi, szóba se állna), idejönnek, buknak rájuk a szőke, fehér csajok, ők meg kihasználják. Amelyik nem félrejár, annak olyan a szakmája, hogy nem képes elhelyezkedni, csak teng-leng, semmi se jó neki, a feleség viszi a hátán a családot az anyagi gondoktól kezdve a gyereknevelésig mindenben.
2011. okt. 5. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hopp, egy működő kapcsolat eszembe jutott, de ott a férfi már jól beszél magyarul, normális biztos állása van (irodai munka, sokuknak csak alkalmi munkája van itt), magasabb társadalmi körből jött (tehát nem a barna kisindián, aki örül hogy körbeke.félheti a fehér csajokat Európában)..


Szóval nem mondom hogy ne menj bele, mert kifoghatsz egy jó kapcsolatot is, de egy pocsékat is egy magyarral, csak a helyén legyen az eszed.

Te gondold végig ezeket:

Milyen szakmája van? El tud vele helyezkedni? Ha igen, akkor oké, ha nem, akkor te fogod eltartani évekig, még akkor is, ha az egyik gyerek a hasadban lesz míg a másik után szaladsz a játszótéren. Miközben ő le tud vágni egy nagymonológot, hogy hogyan kell gyereket nevelni.

2011. okt. 5. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Neki is jó háttere van, és egy ingatlanközvetítő irodában dolgozik. Ezen kívül levelezőn egyetemre jár, ahol üzleti adminisztrációt tanul (nem huszonéves, csak újra egyetemre jár :)). Később ezzel akar elhelyezkedni. Egyébként pedig "barna kis indián". :) De nekem spanyolos beütésem van, nem a szőke haj és kék szem, mégis tetszem neki, sőt... :)

Sajnálom, hogy Te a rosszabb "fajtáját" fogtad ki!

2011. okt. 5. 20:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!