Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ha nem véd meg a barátom,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha nem véd meg a barátom, mert nem akar konfliktusba keveredni?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy a barátom szobatársa konkrétan egy valódi se.ggfej, ez ellen nem lehet mit tenni. Na már most, régebben ők igencsak jó haverok voltak, mindent együtt csináltak, mivel a fősulin egy szakra is járnak, és közös albérletben laknak. Szó szerint a nap 24 órájában együtt voltak, épp csak WC-re jártak külön... -.-'


Kezdetben nagyon jóban voltam ezzel a sráccal, de amikor a barátom és én összejöttünk, mintha kicserélték volna. Elkezdett velem bunkózni, nem köszönt, a hátam mögött kibeszélt és valótlanságokat állított rólam, mindenféle hazugságot terjesztett rólam, és igyekezett ellenem fordítani a barátaimat a közös ismeretségi körünkben, meg minden. Rengetegszer sírtam emiatt, a barátomnak is megmondtam, hogy egyszerűen nem értem, miért viselkedik velem így, és kértem, hogy beszéljen vele. De a barátom azt mondta, hogy előtte sose mond rólam semmi bántót, így kérdőre vonni se tudja.

Később még jobban eldurvultak a dolgok, akkor a barátom már beszélt vele, de ott is csak ilyen kis bénán adta elő, kb úgy, hogyha nem túl nagy kérés a részünkről, akkor lehetne-e hogy ne taplóskodjon velem. Erre a gyerek meg csak vonogatta a vállát, és persze, hogy nem vette komolyan a kérést. -.-'

Most egy hete nagyon csúnyán összevesztem ezzel a havergyerekkel, konkrétan elküldtük egymást a halál torkába, és a barátom végig ott izélt, hogy jaj, ne csináljak balhét, mert felesleges, meg nem kell vele foglalkozni, és akkor majd abbahagyja, meg hogy csak feleslegesen idegesítem magam emiatt, ahelyett, hogy ráhagynék mindent a srácra, stb.

Nekem viszont most már baromira elegem van abból, hogy ez a görény állandóan szekál, meg szemétkedik velem, vagy a jobbik esetben levegőnek néz és még csak emberszámba se vesz, a barátom meg semmit se csinál "jobb a békesség" alapon... Nem azt kérem, hogy vesszen össze vele, értem én, hogy a saját szobatársát mégse küldheti el az ember az anyjába, mert az milyen már, hogy ott kerülgetik egymást 1 évig, de akkor, amikor olyan dolgokat vág hozzám, vagy olyan dolgokat terjeszt a hátam mögött, ami aljas hazugság, akkor igazán szólhatna valamit ő is, hogy "na, öcsi, most már le lehetne szállni a barátnőmről!" vagy legalább hagyja, hogy én elrendezzem ezzel a paraszttal a dolgot, de neeem, azt se lehet, mert jaj, ne legyen balhé, nem éri meg, bla-bla. :S


Most ilyenkor mit lehet csinálni? Alig tudunk együtt lenni, mert ez a tajparaszt mindenhol ott van, ahol a barátom, este meg konkrétan kinéz engem az albiból, meg hogy én mit keresek ott, meg hogy a barátom is minek hozza fel szobára a lotyóját, meg ilyeneket mondd, most akkor ebből hogy a rossebbe ne csináljak már "felesleges gond"-ot?! Szerintem így is épp elég sokáig tűrtem!! Nekem is véges a türelmem, és betelt a pohár!


Amúgy 1 éve vagyunk együtt.


21/L


2011. okt. 10. 18:21
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj,de ennyire nyámnyila fickót még nem láttam.Ha most nem áll ki melletted,mi lesz később?Ha az utcán megtámad valaki,akkor majd elkezdi győzködni a rablót,hogy nem akar balhét?Azért ez nevetséges,hogy nem képes kiállni érted,mert ez a minimum lenne,akármilyen haverja is.Az én párom már úgy elagyalta volna,hogy egy csontja se lenne,ha valaki így beszélne velem.Nem tudtok esetleg elköltözni?
2011. okt. 13. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Csak egy merész feltételezés, de nem lehet hogy a haverja "szerelmes" a Te barátodba? A szó szoros és tágabb értelmében is értendő akár. Hiszen azt mondtad, hogy nagyon jó barátok voltak. Így talán fél a srác, hogy elveszítheti a barátságát, vagy ami még rosszabb, hogy valóban szerelmes belé. Röhejes dolognak tűnik, de ki tudja.

Azt kellene még megpróbálnod, hogy leülsz ezzel a gyökér csávóval, meghívod egyet bowlingozni (asszem így írják :)), vagy billiárdozni. Ott pedig elmondod, neki, hogy neked is fontos a barátod, és láthatóan neki is. Ne hozzuk olyan helyzetbe, hogy választania kelljen kettőnk között, mert ezzel csak neki ártunk. Egy próbát megér a dolog.

Arra viszont vigyázz, hogy ne fordítsa ellened ezt a beszélgetős dolgot (ha megléped), ezért biztosítsd be magad előre. Közvetlenül előtte szólj a barátodnak, és mondd el neki, hogy miért csinálod ezt (őérte), hova mentek és mit fogtok csinálni. Mert ha tényleg olyan tapló a gyerek amilyennek leírtad akkor kitelik tőle, hogy azt mondja a barátodnak, hogy rányomultál.

Ha ez sem jön be akkor nem tudok mit tanácsolni. A barátod sem lehet ennyire puhány, vagy ennyire érzelmi analfabéta! Jómagam is konfliktuskerülő ember vagyok, de eddig a barátnőmet mindig megvédtem ha igazságtalanságot éreztem a barátaim hozzá fűződő viszonyában, és fordítva is, a barátaimat is megvédtem tőle.

Közben eszembe jutott egy másik dolog. Kicsit manipulatív, de legalább egy ötlet. Mivel a barátod nyilvánvalóan nem tudja, vagy nem akarja átérezni a Te helyzetedet, szembesítsd vele! Magyarul, kérd meg egyik barátnődet (vagy tesódat), hogy viselkedjen úgy a barátoddal, ahogy a haverja veled. Ha nem tetszik neki (és nyilvánvalóan nem fog), akkor megmondhatod neki, hogy na látod, ugyanezt érzem amikor a haverod velem szemétkedik. Próbáltam szép szavakkal hatni rád, de mivel süket fülekre találtak, így kénytelen voltam manipulálni.

Ennyi lenne, remélem tudtam valamit segíteni! 29F

2011. okt. 13. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

B@szogatni azt lehet aki hagyja. Úgy értem ,minél jobban felb@szod magad a "haversrácnak" annál jobb.

Sz@rd le,ez a legokosabb amit tehetsz egy ovissal.

2011. okt. 13. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az jutott eszembe, hogy te tetszhettél a srácnak, és most vérig van sértve.
2011. okt. 13. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!