Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Érzelmi analfabéta vagyok....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Érzelmi analfabéta vagyok. Valami tipp, hogy gyorsabban túllegyek rajta? 23/F

Figyelt kérdés

Nemrég tettem fel egy kérdést, hogy nem tudok érezni senki iránt... Hát ciki, nem ciki, felkerestem vele egy pszihológust, aki elárulta, hogy alexitímia nevű dolog van, de csak részlegesen, mert a családom iránt érzek, csak a párkapcsolatokban nem érzek a másik iránt semmit.

Egy blogban így magyarázzák:

"Aki nem érez se fájdalmat, se boldogságot? Akiben nincs harag, se szeretet? Aki képes leélni egy életet mély érzelmi kötődések nélkül? Kis túlzással, igen. Ez a jelenség az alexitímia, az érzelmi analfabetizmus."

A doki szerint kb fél év lenne a "kezelés", és nagyon sokba kerülne... Valami tippetek nincs? Addig üljek itthon, vagy ugyanúgy használjam ki az embereket, mint eddig tettem?


2009. ápr. 30. 16:22
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

ő a szakember, ő tudja, hogy mennyi időbe telik

az már pozitív jel, hogy felismerted, és foglalkozol a kérdéssel, ha sikerül sokkal boldogabb leszel :)

2009. ápr. 30. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
31%
Irigyellek. Ez az alexitimia jó dolognak hangzik.
2009. ápr. 30. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

(Utolsó válaszoló egyszerűen nem normális.)

A kérdésben pedig benne van a válasz is. Egy pszichológusnál itt senki sem ért jobban szerintem ezekhez a dolgokhoz, és ez már egy betegség, nem rossz kedved van mittegyek dolog.

2009. ápr. 30. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Igen, betegség, a 2. hozzászóló pedig azt hiszi, hogy olyan marha jó dolog ez, de mikor a párod odabújik, és azt mondja, szeretlek, vagy hazudok, vagy nem mondok semmit... Mikor ő örül annak, hogy mi együtt, én ugyanezt nem érzem... Mikor boldogok vagyuk, szerinte, nekem hazudni kell, hogy ne okozzak csalódást... Ez szerinted olyan marha jó?
2009. ápr. 30. 18:22
 5/17 A kérdező kommentje:
Meghát nálam kimaradt az első nagy szerelem, amire oly sokan emlékeznek... Kimaradt az első csók varázsa... Semmit nem éreztem, csak enyhe kötődést hozzá, de olyannyira csekélyen, hogy az se tudott volna különösebben meghatni, ha ott b@sszák szét... Tényleg remek dolog, hogy minden jó kimarad, mert semmit nem érzek. Még féltékenységet sem, sem irigységet.
2009. ápr. 30. 18:26
 6/17 anonim ***** válasza:
95%

Nem tudom átérezni milyen a helyzet, de ahogy így leírtad iszonyúnak tűnik. Szerintem érdemes lenne elkezdened a kezelést(ami fogalmam sincs, miből áll) bármibe kerül. Hidd el, hogy fantasztikus érzés szeretni egy lányt, és erre szüksége van mindenkinek.


Az ilyen idiótákkal pedig ne foglalkozz, amúgy a harmadik voltam

2009. ápr. 30. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

A kezelés? 3 részből áll...

1. Kideríti, hogy mi okozta ezt nálam

2. Az ok kibeszélése, megoldása

3. Megismerkedni a szép lassan előjövő érzésekkel

Kb ennyi, ezt mondta a doki:) Meg azt, hogy semmit sem fogok érteni, hogy mi miért, míg vége nincs a kezelésnek:S

2009. ápr. 30. 20:40
 8/17 anonim ***** válasza:
93%

Én is azt mondom, hogy ha képes vagy ezt kifizetni - és bízol a dokiban! - mindenképpen vágjál bele. Az életed így egy kutyának se való.


Arra gondolj, hogy ha baleset ért volna, és mondjuk szívet kellene átültetni fél millióért - akkor inkább élnél azután szív-tüdő gépen életed végéig egy kórházban belökve a sarokba, hogy ne kelljen kifizetned azt a fél milliót?


Az élet nem volt kegyes veled - keményen fizetned kell azért, hogy normális életet élhess. De szerintem még így is megéri.


Előtte azért menj el pár másik dokihoz, és kérdezd őket is.

2009. ápr. 30. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Ez így tényleg durva. Szerintem ha megkérdezel egy másik pszichológust is és ő is ugyanezt mondja, akkor jobban meg tudsz bízni már bennük, mert úgy gondolom hogy ez igen fontos.
2009. ápr. 30. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
A bizalom sincs meg bennem, senkivel szemben, kivéve a családtagjaimat, bennük is feltételekkel bízom... Ugyanakkor bár nem bízok a másikban, féltékenységet sem érzek...
2009. máj. 1. 05:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!