Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tegyek, hogy a féltékenysé...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek, hogy a féltékenység ne mérgezze meg a kapcsolatot?

Figyelt kérdés

Bocsi, hosszú lesz, de csak így tudom leírni a lényeget!


A barátom nagyon jó pasi, sok csaj haverja van. Ezzel nincs gond, nekem is vannak fiú barátaim, de ő olyan típus, hogy mindig hódítania kell... úgy értem, flörtölgetős típus. Ezt már kezdem elfogadni, hiszen amúgy nagyon jó a kapcsolatunk és tudom, hogy mit kell tőle komolyan venni és mit nem. És persze gyakran próbál a kedvemben járni.

Ami a legjobban zavar az az, hogy az exe 1-2 hetente ráírogat meg lájkolgatja mindenét... Mindenhol az ő fejét látom (amúgy én letiltottam fészen, hogy ne lásson engem, de én látni szoktam őt mikor a barátom belép). Elmesélte a barátomnak, hogy a pasi akivel most van, abba nem is szerelmes (de amúgy az én barátommal sem akarta újra kezdeni). Nem értem, miért írogat akkor neki és miért lájkolgat. A barátom még nincs rajta túl 100%-osan, de jó úton halad (lassan 2 éve szakítottak, 5 évet voltak együtt). Párszor célzott rá egyértelműen, hogy szerelmes belém, de néha látom rajta, hogy pl. egy szám az exére emlékezteti és ezért rossz kedve lesz. Nem értem a csaj miért nem fogja fel, hogy én vagyok a barátnője, és miért zaklatja fel állandóan azzal, hogy ráírogat. Azért zavar nagyon ez a dolog, mert a barátom régebben azzal jött, hogy neki ez a csaj örök, meg neki ő volt a nagy ő, meg lehet bármikor visszamenne hozzá... Most 3 hónapja komolyan együtt vagyunk, és azt mondta nyugodjak meg, mert már nem így érez. De félek, hogy titokban abban reménykedik, hogy egyszer még együtt lesznek.

Másik dolog, még nem voltunk komolyan együtt, de már pár hónapja talizgattunk, és megkértem a barátomat, hogy mondja el, ha mással akar randizni vagy ilyesmi, legyen őszinte. Erre most derült csak ki, hogy júliusban talizott egy csajjal, és elég egyértelmű sms-eket írt nek ia csaj (még mindig érzem a parfümöd illatát... és az jó vagy rossz, hogy a fejemben jársz?). Nem tudom elmondjam e neki, hogy tudom ezt, félek, hogy nem tudom odébbtenni ezt magamban és megfogja mérgezni a kapcsolatot a féltékenykedésem.


2011. okt. 17. 13:01
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hány évesek vagytok, de hogy őszinte legyek ez egy kicsit inkább kamasz szerelemre hasonlít, nem egy mély, érett kapcsolatra. A barátod lehet, hogy érez irántad ezt-azt, de biztos nem gondolja még olyan komolyan, hogy ezentúl csak te leszel neki és kész. Őt még hajtja a vére (ami nem azt jelenti, hogy húszonévesen nem fogja, hiszen vannak olyan pasik, akik egyszerűen nem tudnak megállapodni) és tetszik neki, ha meghódíthat egy-egy csinod lányt. A helyedben lehet, hogy nem bíznék meg benne 100%-osan, dehát nem ismerlek egyikőtöket sem, úgyhogy csak az alapján tudok véleményt alkotni, amit leírtál. Annak viszont biztos nem örülnék neki, ha olyan stílusban kommunikálna más lányokkal, mint ahogy leírtad. Na meg ez nem túl megnyugtató: "A barátom még nincs rajta túl 100%-osan, de jó úton halad"

"...a barátom régebben azzal jött, hogy neki ez a csaj örök, meg neki ő volt a nagy ő, meg lehet bármikor visszamenne hozzá." --> ha ezt nekem mondta volna a barátom, tuti, hogy akkor hagytam volna ott.

Na de te tudod, ezek után, hogy döntesz a továbbiakról. Sok szerencsét! :)

2011. okt. 17. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Mindketten 23 évesek vagyunk.

Azokat a dolgokat akkor mondta, amikor még csak úgy találkozgattunk, és nem volt kimondva, hogy együtt vagyunk. Persze, ha akkor együtt lettünk volna, akkor én is otthagytam volna azonnal.

2011. okt. 17. 13:25
 3/7 anonim ***** válasza:

" Azért zavar nagyon ez a dolog, mert a barátom régebben azzal jött, hogy neki ez a csaj örök, meg neki ő volt a nagy ő, meg lehet bármikor visszamenne hozzá.. "



nem értem h ezek után mi nem világos.. te csak arra vagy jó neki h vigasztalódjon.. nem is szerelmes beléd, mert flörtölgetőmániája van.. ami nem normalis, ha minden okes 1 kapcsolatban..

2011. okt. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
jéé, nem is olvastam el először az első valaszt, és mégis azt linkeltem be.. ehh..
2011. okt. 17. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

akkor is flörtölgetett, mikor az exével volt... szóval ez nála normális. én is flörtölgetek néha. én elfogadtam, hogy ő ilyen.

Azt írtam le, hogy mostmár hogy együtt vagyunk, pont azt mondja, hogy már ne mmenne vissza csajhoz. És nagyon sok dolgot tett és tesz értem... ha valami nem tetszik, azon mindig változtat. Nemrég pedig lakáskulcsot kaptam tőle. Mikor összevesztnk nemrég valamin, akkor is utána már másnap ő keresett, hogy mennyire hiányzok neki. És sok dologgal bizonyította már, hogy mennyire fontos vagyok neki. Csak nehezen tudok benne bízni:( ÉS nem tudom elmondjam e neki ezt a telefonos dolgot.

2011. okt. 17. 15:12
 6/7 anonim ***** válasza:

Te biztos pont vagy neki. Ezt tudasd vele, hogy nem így van: Dobd ki, ha akkor elkezd kapkodni, akkor észbe fog kapni... vagy nem és elenged, de megszűnik a vívódásod. S vagy továbblépsz vagy visszafogadod.


A féltékenységre rámehetnek a legszebb éveid.

2011. okt. 17. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de kissé ellentmondásosnak tartom ezt a két mondatodat:

"Én is flörtölgetek néha. én elfogadtam, hogy ő ilyen."

"Csak nehezen tudok benne bízni"

A második mondatoddal pont azt bizonyítottad, hogy NEM tudod elfogadni őt így, csak beletörődtél. Méghozzá azért, mert tudod, hogy Te sem vagy nála jobb ebből a szempontból, hiszen te is flörtölgetsz. Ezért nem kívánhatod tőle, hogy ő ne tegye, ha jól esik neki. Viszont a telefonos témát azért tartod bajnak, mert úgy érzed, átlépte a flörtölgetés határát (illetve azt a határt, amit még te elviselsz). És nagy a valószínűsége, hogy így is van. És még lesz is jópárszor, ha tovább lazítod a "hurkot".

Azzal meg, hogy adott neked egy lakáskulcsot, pont ezt az érzést akarja elhomályosítani benned. Ne légy ilyan naív. Annyira ő sem lüke hogy ezek után pont a lakásába cipelje fel a többi lány(oka)t.

De továbbra is azt mondom, hogy te tudod mit fogsz tenni. Ha felemlegeted neki a telefonos témát, számíts arra, hogy Téged fog kihozni hibásnak, hiszen a legjobb védekezés a támadás.

2011. okt. 18. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!