Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ez még egészséges féltékenység...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez még egészséges féltékenység, vagy nehéz eset vagyok?

Figyelt kérdés
A barátom legjobb barátja egy csaj. Anyósom eleinte utált engem, mert ezt a lányt már "lányomnak" hívta, meg azt szerette volna, ha a párom vele jön össze... Alapból az volt a katasztrofális helyzet, mikor mind négyen ott ültünk egy asztalnál, anyósom egyfolytában a lánnyal beszélgetett, engem meg cinkelt és éreztette velem, hogy nem vagyok odavaló.. Barátom elmondása szerint ez a lány mindent tud róla, mert neki mondta el a problémáit. Eddig még oké is lenne, csak mindig ölelgetik egymást, ha találkoznak, továbbá szívecskéket is szívesen írogatnak egymásnak akár közösségi oldal falon, vagy üzenetben. Barátom elvileg engem szeret, és senkire se cserélne le. Nem akarok házisárkánykodni, elvenni tőle a barátait, de egyszerűen nagyon zavar, mikor előttem történik a dolog. Tudom, ha akartak volna, előttem is összejöhettek volna, és nem vagyok feleslegesen bajkeverős alkat, de mindig felmegy a vérnyomásom ilyenkor.
2011. okt. 3. 00:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát... én is ilyen legjobb barátja voltam valakinek, miközben mindkettőnknek volt párkapcsolata. Aztán összejöttünk egymással, ma már házasok vagyunk. Nem vagy nehéz eset...
2011. okt. 3. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 kicker ***** válasza:
Nem is csodálom hogy ha zavar szerintem mindenkire e-képpen hatna,ezt közöld vele is mert ez nem olyan dolog ami majd egyszer csak hirtelen magától megszűnik,és amiben nem is hiszek. Ha nem akarsz ebbe beleszólni mert félted a kapcsolatot akkor hagyod és tovább fogsz ezen izzadni,ha meg felhozod neki és ezt negatívumként reagálja le akkor meg rá mehet a kapcsolat,de ha van esze a barátodnak akkor belátja hogy bizony vannak kellemetlen hatású dolgok is és ha ezek után is neki ez kell,akkor hidd el nem érdemel meg.
2011. okt. 3. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
60%

Röviden tömören téged dug a másik meg a lelki társa.

A dugópartner pótolható a lelki társ már nehezebb ügy.

A férfi női barátságot meg csak egy sóhaj választja el a szerelemtől.

2011. okt. 3. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Azért nem egészen így van ez. Rengeteg mindenben hasonlítunk, érdeklődési köreink, voltak azonos jellegű problémáink az életben. Lelkitársnak inkább engem hív, mi barátkozással és sok beszélgetéssel kezdtük, nem a buliban ismerkedős fajta vagyok én se. A másik csajjal nem is egy közegben mozognak, se társaságilag, se zene (páromnak meghatározó hogy egy zenei közegbe tartozik), se semmi, de nagyon jól elhülyülnek. Az ellen viszont nem tudok semmit tenni, hogy ezt a csajszit előbb ismerte mint engem, és akkoriban neki öntötte ki a lelkét. Arról nem beszéltem vele, volt-e köztük régebben valami, de információmorzsák szerint barátom irányáról lehet kicsit több volt. Elvileg annyi lenne a dolgom, hogy bízzak benne.


Sokat gondolkozok azon én is, mi az a pont, ahonnan egy barátságból szerelem lesz, nyilván itt ezt a hiányzó részecskét a vonzódással és a szexualitással magyarázzák. Érdekes az is, hogy nekem elsőre a barátaim külsőre sose jöttek be, inkább az egyéniségükbe szeretek bele.

2011. okt. 3. 01:50
 5/5 anonim ***** válasza:

Engem is rohadtul zavarna ez a helyedben, pláne hogy a pasim anyja a másik csajt idealizálja. Aki azt állítja, hogy ez egyáltalán nem zavarja, hazudik. Vigyáz ezzel a csajjal, nagyon alattomosak. Az első komoly pasimnak is volt egy ilyen barátnője, osztálytársak voltak gimnáziumban, aztán kiment külföldre és évekig nem hallatott magáról. Aztán hazajött és amint felfedezte, hogy vagyok én a srácnak, azonnal támadásba lendült, elképesztő dolgokat csinált, először a cuki sms-ek jöttek, amiben boldogan tájékoztatta a barátomat a hazatértéről, aztán jöttek az iwiwes üzenetek, aztán ez odáig fajult, hogy hogy édes kettes vacsorára hívta a barátomat és az i-re az tette fel a pontot, mikor jött az sms, amiben lehívta a Balatonra őt, mondván nem lesz ott senki és töltsék kettesben a hétvégét!:OOOO Én sem vagyok egy féltékeny házisárkány típus, de akkor küldtem a csajnak egy "szerelmes" levelet iwiwen, hogy ezt mégis hogyan gondolja. Semmi durva, nem hisztiztem, csak tisztáztam az erővisznyokat, hogy a barátom kihez is tartozik és kivel tölt kettesben vacsorákat meg balatoni hétvégéket. És most jön a poén: a ribanc úgy keverte a lapokat, hogy ő úgy jöjjön ki az egészből mint a szegény, ártatlan áldozat, aki csak fel szeretne újítani egy szép barátságot és én vagyok a gonosz féltékeny sárkány, aki el akarja marni a srác barátait.. ezt nem szó szerint így írta, de ez volt a lényeg, és ezt a pasimnak írta. És közben nekem mindenféle szemétséget írkált. A barátom pedig nem is vette komolyan ezt az egészet, sőt mivel pasi volt, neki is úgy jött le, hogy szegény kis XY-ka csak jófej akart lenni. hahhh... de aztán lekopott rólunk szerencsére, mikor talált magának férfit.

A másik ilyen esetem abból a szempontból volt rosszabb még ennél is, hogy a csaj bár nem volt ennyire kígyó, de ott arról volt szó, hogy az akkori barátom régen nagyon szerelmes volt ebbe a csajba. De a csaj nem viszonozta ezt, így nem volt köztük soha semmi. De amint ez a csaj is megtudta, hogy vagyok én neki, hirtelen megsokasodtak az üzenetek, az éjjeli hívogatások, képzelheted ezt is... Tipikusan annak az esete volt a csaj, amit egyes nők akkor éreznek, ha már nem rájuk irányul a figyelem és késztetést éreznek arra, hogy újra középpontban legyenek, valami fura féltékenységet érezhetnek ezek ilyenkor vagy nem tudom... Minden esetre nagyon vigyázz ezzel, patáliát ne csinálj, de ha azt tapasztalod, hogy ami sok az sok, állj a sarkadra!

2011. okt. 3. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!