Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tennétek ha kiderülne,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tennétek ha kiderülne, hogy a férjetek egy másik nőbe szerelmes, és már egy éve együtt vannak? Azonnal elválnátok?

Figyelt kérdés
Már régóta nem jó a kapcsolatom a férjemmel, többször voltak egyéjszakás kapcsolatai. Ezek engem nem érdekeltek mert sosem szerettem volna elválni tőle. Van közös "vagyonunk" , cégünk ezt idáig egyikünk se szerette volna feladni. Most viszont eljött az a pillanat, hogy szerintem a férjem elválna ha nem kéne felezni a vagyont stb. Idáig sose volt szerelmes de most igen, úgy látom imádják egymást és ez mostmár számomra is megalázó. Nyilvánosan is együtt mutatkoznak engem meg hülyének néznek . A lány szerintem elég fiatal hozzá ( 23 éves a lány férjem 44) de sajnos úgy látom nagyon szeretik egymást. Ez a férjemnél nagy dolog mert alapvetően senkit nem szeret magán kivül. Előre is köszönöm a válaszókat.
2009. máj. 5. 09:37
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
97%

Nem hiszem, hogy népszerű leszek most a válaszommal.:)

Itt egy ember, akinek olyan a személyisége, hogy nehezen tud szeretni és mégis képes lesz rá. Ez így ebben a formában örömhír.

Attól lesz rossz hír az ilyesmi, ha a másik kárára történik. Kárt ezzel neked nem okoz, mert láthatóan nem érdekel érzelmileg a férjed már. (Ezzel nem minősíteni szeretnélek, hisz nem ismerlek, az is lehet, jó okod van az érzelmi elhidegülésre.)

Kárt azért sem okoz, mert a vagyonotok sértetlen maradt.

Ezt a helyzetet Te is vállaltad- és ő is- a pénz miatt. (Ezt sem minősítésnek szántam, főleg nem a mostani válságos világban).

Érzésem szerint nem elvárható egy másik embertől, hogy mondjon le az érzelmi életéről a Te kedvedért. Megbeszélném a férjemmel, mit szeretne, ha elismerem, hogy neki is joga van az élethez, és ha ő kulturált, akkor miért ne vihetnétek tovább a bevált közös céget együtt, de érzelmileg függetlenként, akár elválva? A válás egy dolog, a vagyonmegosztás meg mégegy.

Téged sem hiszem, hoyg kizárólag a közös cég érdekel ebben az életben, az tesz egyedül boldoggá és nem vágysz érzelmekre.

Azt mindenki megérdemli az élettől: Te is.

Sok szerencsét!

2009. máj. 5. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
64%

Én elválnék.

De neked talán egy nyitott házasság megfelelne.

2009. máj. 5. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
84%
Olvasd el Csernustól A Nő c. könyvet, ott a válasz.
2009. máj. 5. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
91%
a szüleimnél is így volt, haraggal de elváltak. a céget meg ráhagyta anyámra és kialakított egy másikat.
2009. máj. 5. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Hát mi együtt nem tudnánk vezetni az biztos ezek után. A férjem nem szeretné ha fele vagyon az enyém lenne, legalábbis a céget nem hagyná az biztos. Én egész életemben keményen dolgoztam ezért a cégért (20 éve) és most majd én menjek el üres kézzel? Utána pedig majd ez a lány fogja élvezni az anyagi jólétet amiért én dolgoztam?
2009. máj. 5. 10:20
 6/19 anonim ***** válasza:
96%

Nem, ez nem így van.:)

A cég közös, és ha ebben válásnál nincs közös megegyezés, akkor majd lesz pereskedéssel. Nincs az a bíróság, aki kétségbe vonná a cégbe fektetett energiádat.

Az oké, hogy ezerrel szerelmes a férjed, az nem, hogy emiatt 20 évnyi munkádat semmisítse meg.

Egyébként: az én párom 25 év házasság és 20 év közösen vezetett cég után jött el a házasságából épp azért, mert nem akart az éveit érzelemmentes életre herdálni a pénz miatt. Ha együtt maradtak volna, kb 40 millió tartalékból élnének vidáman. A férjem a nejére hagyott mindent de mindent, a lakása kivételével. A nő ma alkalmazottként dolgozik egy régi megrendelőjüknél... A vállalkozás idő közben becsődölt.

Nagyságrendekkel rosszabbul élünk együtt, mint külön élhetnénk, esetleg, ha ők együtt maradtak volna.

De a férjem így sem bánta meg a döntését, és én sem.

Amikor elvált, még nem ismert.

Nem minden a pénz. Aki a jég hátán is megél- típus, az úgyis feltalálja magát, annál jobban, minél klaszabb a magánélete. Ne csüggedj:)

2009. máj. 5. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
94%

Utolsó vagyok, még egy tipp. Az, hogy a lány boldogan élne a ti cégetekből, vagy, hogy a férjed nem akarná normálisan elosztani a vagyont, az egy feltételezés. Oké, nyilván ismered már a férjedet, de olyan szituban még NEM, hogy szerelmes, mégpedig másba.

Beszélj vele. A prekoncepciók, feltételezések rossz tanácsot adnak. Bőven ráérsz azon kattogni, hogy hogyan felezzetek úgy, hogy mindenki jól járjon akkor is, ha netán kiderül, hogy a férjed erre nem hajlandó.

Gondolom,a helyzet nem arról szól, hogy Te szeretnéd nullával útjára indítani, mondván, egye meg amit főzött. Nem büntethető senki azért, mert nem áldozza a pénznek az életét. A férjed sem. Ha nem lépsz a pénz miatt, akkor nem a férjed aláz meg téged, hanem Te saját magadat.

Sajnálom.

És nem megbántani szerettelek volna.

2009. máj. 5. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Nem értem miért ne dolgozhatnátok együtt úgy ahogy eddig.

A szavaidból az tünt ki, hogy érzelmileg nem érdekel már a férjed, nincs azzal problémád, hogy már nem szeretitek egymást, most is csak az a problémád, hogy nyilvánosan mutatkoznak.

Váljatok el és dolgozzatok tovább együtt. Válás után azt sem érezheted, hogy megalázó neked a helyzet, hiszen nem csal már meg.

2009. máj. 5. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
45%
De válásnál már nem lesz minden a kérdezőé, kivéve az egóját. És őt ezen kívül elég kevés dolog érdekli..:S
2009. máj. 5. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
90%
A 85%-os ember az első itt az oldalon aki intelligens és tovább lát az orránál. Ritka dolog:) Meglepő, hogy nem mindenki buta paraszt, mostanában nem találkoztam értelmes emberrel.
2009. máj. 5. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!