Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mi ez az állandó, "Keres mást...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi ez az állandó, "Keres mást akkor! " butaság? Önzés, divat kortünet együtt, vagy valami több is? Ha igen mi? És te mit gondolsz erről?

Figyelt kérdés

Ez a napjainkban divatos, cseréld le ha valamiben nem tökéletes (számodra) vagy felel meg (neked). Ez csak az önzés butasága.


Amúgy, nincs olyan ember, aki valakinek szerelmi őrület nélkül akár csak illúzió szintjén is tökéletes és mindenben megfelel.

Tehát lefordítva a dolgot, cseréljünk le mindenkit (aki lebukik) hogy nem tökéletes, vagy mert (óvatlanul) hagyja hogy rájöjjünk hogy valamiben nem felelünk meg egymásnak.


2011. nov. 18. 03:25
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Hát lehet, hogy én öreg vagyok ehhez, de én nem így látom ahogy a kérdező írta.


Persze lehet, hogy most ez a divat!

Gondolok itt arra hogy bármit is el kéne titkolni a másikhoz való viszonyulásról, vagy a kevésbé jobb tulajdonságunkról.


Eleve nem működik jól az a kapcsolat ahol mindkét vagy csak az egyik fél, Tartuffe módjára viselkedik. (ennek csak akkor van értelme, ha eleve nem tervez hosszútávra a másikkal)

Másképpen: Vagy csak kipróbálni szeretné a másikat, Vagy csak egyszerűen ki akarja használni.


Az előttem egyik bejegyző jól Írta.

Egy igazi kapcsolatban kompromisszumok vannak, nincs olyan, hogy mindenki tökéletes.


26/F

2011. nov. 18. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Hát 21L, te lehet akaratlanul is rátaláltál az egyik titokra.

A harmadik X előtt, a (szinte kivétel nélkül) lányok 5-9 éves életkori előnyel vagy ez inkább hátránnyal rendelkeznek?

Lényeg hogy előrébb járnak időben.

No most az összes statisztika kimutatta hogy azok a párok ahol a pasi 5-9 évvel idősesebb sokkal tartósabb.

Lehet hogy ebben a cserélgetésben is, csak az ilyen formán össze nem illés van benne? :S

Mert most nagyon nagy divatja van a "kortárs" sőt "azonos évfolyamról" való párválasztásnak. Igaz akik meg idősebb pasit keresnek, ők meg sokan/sokszor a fehér lovat hiányolják, meg a koronát a pasi fejéről.

2011. nov. 19. 00:07
 13/18 anonim ***** válasza:

Én azt tudom, hogy a párom 2 évvel idősebb csak nálam és jól meg vagyunk. A szüleim, nagyszüleim és keresztszüleim, unokatesóm és a párja(volt 8 évvel idősebb párja is 4 évig, de mégis éretlennek bizonyult a srác) között is 2 év van a férfiak javára. Nem váltak el.

A statisztika nem ér semmit, csak meg kell találnod a párod, aki nélkül élni se tudnál. És lehet akár fiatalabb is nálad, ha szeretitek egymást, a kor nem számít...

2011. nov. 19. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Hát ha két évvel fiatalabb a srác az jobb eredményre vezet általában, mintha csak két évvel idősebb. ;)


De kívánok sok boldogságot!


ui.: Nem a párok szét választásra írtam ahol csak 1-2-4 év kor különbség van. Ez talán sejthető. Azért írta amit írtam, mert ha az ember többet tudd, talán több információt hagyhat figyelmen kívül. ;)

2011. nov. 19. 02:40
 15/18 anonim ***** válasza:

Nagyon nem mindegy, hogy miben nem tökéletes a másik. Ha olyasmiben, ami ütközik az elveimmel vagy az életfelfogásommal, esetleg annyira idegesít, hogy nem érzem jól magam, akkor le kell cserélni egy másik nem tökéletesre, akivel szintén lesznek problémák, de lehet hogy olyanok, amik mellett simán elmegyek mosolyogva vagy mondjuk negyedévente okoz egy rossz napot és nem 24/7.


Általánosságban meg azért kell szakítani ha valakinek nem felel meg a másik, mert ha így érzel, akkor abból nem lesz jó kapcsolat.

2011. nov. 21. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

"akkor le kell cserélni" és "nem felel meg" ezek egy (vagy több) emberöl vagy egy tárgyról íródtak inkább?

Erről egy régi mondás jutott eszembe: Úgy cserélgeti a partnereit, mint más az alsónadrágját. ;)

2011. nov. 22. 02:29
 17/18 A kérdező kommentje:
De azért kösz! Érdekes a másik szélsőséggel is szembe kerülni. Így talán én is kevésbé leszek elviselhetetlen. ;)
2011. nov. 22. 02:30
 18/18 anonim válasza:

A férjem előtt egy férfivel nem fárasztottam magam, hogy megbeszéljük. Nem is húztam soká egy kapcsolatot se (itt most évekre gondolok) Elmondtam miért nem illünk össze, mi vele vagy velem a gond a kapcsolatban és szakítottam. Nem volt sajnálkozás meg oldjuk meg, egyszerűen a tények. Nem éreztem magam sem terapeutának sem pedig "majd én megváltoztatlak" típusú nőnek.

A férjem más, vele már a megismerkedésünk pillanatától kezdve mindent nyíltan meg tudok beszélni (vagy nem megbeszélni az eleve egyértelműt, amit mással mondjuk meg kellett volna beszélni), és ő is velem.

Persze lehet olyan, hogy egy kapcsolat félre siklik, de az eseteg nagy többségében már eleve nem fordítottak az elejétől kezdve nagy hangsúlyt a problémák megoldására. Kevés a beleölt energia, így nincs is ami egy komolyabb vitánál vagy egy sokadik félreértésnél megtérüljön.

2011. dec. 4. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!