Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ebből később még gondok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ebből később még gondok lesznek, hogyan előzzem/előzzük meg?

Figyelt kérdés
Nem tetszik a párom apukájának a viselkedése ha anyagi dolgokról van szó. A kedvesem minden hónapban x pénzt hazaad, amit az apukája félretesz neki. Ez mióta dolgozik így megy. Nemrég költöztünk össze és múltkor felhívta az apukáját, hogy most kevesebbet pénzt ad haza, mert kaját kell vennünk. Én diák vagyok még, nem keresek olyan sokat, de annyi elég, hogy a számlákat felesben kifizessük, meg ha van vmi azt megoldom (pl:szerelő). Az apukája ezen teljesen kiakadt. Jövőre párom a neki félretett pénzből szeretne venni egy kocsit, de az apukája nem adja neki oda a pénzét, mert hogy az nem arra van. De most komolyan, nem hülyeségre költené, meg azért a pénzért Ő dolgozott meg. Még ruhára/cipőre sem ad neki belőle, mert hogy azt vegye meg a fizetése többi részéből (így sem keres hű de sokat).Emiatt folyton veszekedések vannak. Hogyan oldjuk ezt meg?
2011. nov. 27. 13:50
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen nem kell hazaadni pénzt, viszont ebből egy hosszabb mosolyszünet is kialakulhat.
2011. nov. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem értem, hogy miért ad haza a fizetéséből, ha már nem is lakik otthon velük.

Ha csak nincsenek a szülei éppen nehéz anyagi helyzetben, mert akkor természetes, hogy segít nekik.

Ha ez nem áll fenn, akkor viszont tényleg nem értem.

Én biztos nem adnék egy fillért sem így.

Főleg, hogy nem nyúlhatok a saját pénzemhez.

Úgy kezelik, mint egy kisgyereket.

Nehogy már a szülei döntsék el, hogy mire költi a fizetését.

Én kerek perec megmondanám nekik, hogy felnőtt ember vagyok, nem is lakom már velük, nem adok ezentúl haza egy petákot sem, mert nincs mire.

Egy értelmes felnőtt ember félre tud tenni, ha akar, nem kell e célból leadni apucinak a pénzt.

Nem is értem, hogy a barátod eddig miért tette.

Én akkor adtam volna utoljára nekik pénzt, mielőtt kiléptem volna a ház ajtaján.

L/24

2011. nov. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Mikor elkezdett dolgozni, az apja ezt a rendszert vezette be. És tényleg úgy kezelik, mint egy kis gyereket. Az apukája elég csőlátású, én próbáltam már beszélni vele, de makacsul ragaszkodik a saját véleményéhez. Párom meg amúgy sincs vele jóban, mert állandóan baszogatja. De most attól,hogy nem ad már haza pénzt, az eddig összegyűltet sem fogja megkapni szegény, amit évek óta 'összerakosgatott'. :(
2011. nov. 27. 14:15
 4/4 Kobudera ***** válasza:
Nem értem ezt a dolgot... Ez nem apai szeretet... Valami el van rontva. Nehéz dolog ez, talán a párodnak nem volt elég önkontrollja eleinte a gyűjtéshez, vagy a szülei nem bíztak Benne. Bárhogy is van ki kell állnia magáért és a sarkára állva visszakérni a pénzét határozottan, átetetni a saját bankszámlájára... (Mert ugye még megvan az a pénz?)
2011. nov. 29. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!