Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Váljunk vagy maradjunk együtt?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Váljunk vagy maradjunk együtt?

Figyelt kérdés
Sziasztok, tudom, hogy egy unásig elcsépelt kérdést teszek fel, de kíváncsi vagyok a véleményetekre. A feleségem és én egy 30-as évei közepében járó, diplomás, értelmiségi házaspárpár vagyunk, két gyermekkel (8 és 5 évesek). 12 éve ismerjük egymást, 6 éve vagyunk házasok. A kapcsolatunk normálisnak mondható, de a kezdeti tűz, szenvedély már nincs meg. Ellaposodott, a mindennapi gondok, problémák megbeszélésére korlátozódott. Idén nyáron megcsaltam a feleségemet egy fiatalabb és független lánnyal. Ez a kapcsolat pár hónapig tartott, majd lebuktam. Azóta próbáljuk a feleségemmel megbeszélni az elmúlt éveket, értékelünk és a miértekre keressük a válaszokat. Ő kérte, hogy költözzek el, mert már nem érzi azt irántam, amit szeretne. Konkrét gond, probléma nincs közöttünk, nem veszekszünk, egy hangos szó nincs, kultúráltan vitatjuk meg a problémákat, a gyerekek felé ebből semmit nem mutatunk ki. A szex közöttünk általánosnak mondható heti több alkalmas együttlétekkel. Mindenre a megszokottság és a kiszámíthatóság a jellemző és a Feleségemnek pont ez nem tetszik. Azt mondja, hogy Ő nem tud így élni, neki kell a szenvedély, a tűz, az, hogy érezze, hogy imádják, hogy rajonganak érte, hogy szeressék. Sajnos én ezt már nem tudom Neki nyújtani, csak egy "középszerű", kiegyensúlyozott életet, amelyben minden megvan, de mégis hiányzik a perzselő szerelem, tűz és talán a szerelem is. A Feleségem kérte, hogy költözzek el, mert akkor külön-külön megint boldogok tudnánk lenni. Szerintetek mit csináljak? Költözzek? A gyerekek nem fogják megszenvedni?
2011. dec. 8. 09:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A gyerekek meg fogják szenvedni. Feleséged meg elég butus, ha a biztost otthagyná a bizonytalanért. Csak a gyerekek kedvéért együtt maradni pedig...vagy összejön vagy nem. Ha nem érdekel már a feleséged, hagyd ott és költözz el.
2011. dec. 8. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
Ha akarod még ezt a kapcsolatot akkor megint indisd be de csak akkor ha te is akarod ez rajtad is múlik, szervezz közös programokat mindent meglehet oldani csak akarni kell
2011. dec. 8. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
22%
Miért neked kéne elköltözni? Költözzön el ő ha nem tetszik neki valami, hülye lotyó.
2011. dec. 8. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
22%
Ez 1 hüje péltsa.
2011. dec. 8. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Csak gyerekek miatt nincs értelme együtt maradni.Te hónapokig csaltad,ő nem szeret téged.Minek maradnátok együtt.
2011. dec. 8. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Mi közöd Tőle ***** válasza:

Még igen fiatalok vagytok. Az én szüleim közt már igen rég nincs meg a tűz, de miattam maradtak együtt elsősorban. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy 20 illetve 25 évvel idősebbek mint te, és a párod. Az idő múlásával szerintem csak rosszabb lesz a helyzet nálatok. Próbáljátok meg a külön költözést, szerintem úgy jobb lesz nektek. A gyerekek majd el lesznek. Türelemmel kell lenni feléjük szemben, de szerintem megoldható a feladat.


Sok szerencsét!

2011. dec. 8. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat, nem vagyok már szerelmes belé, de elvagyunk. Annyi minden összeköt vele, nehéz lenne ezekről lemondani. Tudom, hogy ezek nagyon önző dolgok, és nagyon nehéz elfogadnom, hogy vége ennek a nyugodt, családban élősdinek. Mindenünk megvan, egyszerűen nem szeretem már, de nincs harag, nincs kiabálás. Lehet, hogy ez is el fog jönni idővel?

Azt hiszem, hogy meg fogom próbálni a különköltözést, meglátjuk, hogy hogyan bírjuk egymás nélkül. Egyelőre a váláson nem szeretnék gondolkozni.

Ez a legrosszabb helyzet, mert igazából nem tudom megfogalmazni, hogy mi romlott el. Unalmas lett, állóvíz.

Ami a legroszabb, hogy nem is érzek magamban annyit, hogy újra meghódítsam:(

2011. dec. 8. 12:02
 8/11 anonim ***** válasza:

Én egy nyitott diszkrét kapcsolatot javasolnék!


Úgy néz ki h a házasságotoknak már vége. A gyerekek miatt azonban egymás közelében kéne maradnotok, és a nevelésben is mindkettőtöknek aktívnak kéne maradnotok, hogy ők ezt minél jobban vegyék!

Költözzetek ikerházba és egyik felébe te és az új csajod, a másikba ő és az új pasija, a gyerekeknek meg mindkettőben lenne szobájuk. Az udvar meg közös.

Szerintem ez így tök normális lenne.

2011. dec. 8. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Hááát azért ez meredek nem? Arra gondoltam, hogy külön költöznék, de majdnem napi kapcsolatban maradnék a gyerekekkel, aktívan részt venni a nevelésükben és az életükben. Jajj olyan rossz, furcsa ez az egész, nem gondoltam volna, hogy egyszer eddig süllyedek...:(
2011. dec. 8. 14:24
 10/11 anonim ***** válasza:
Miért csodálkozol, haa lebukásod után kiábrándult belőled és ő is egy boldogabb, izgalmasabb életre vágyik, mint amit a veled való unalom és megalázottság jelent?
2011. dec. 8. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!