Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Azt hittem tisztában vagyok a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Azt hittem tisztában vagyok a fogalmakkal de tévedtem, elmagyaráznátok mi a különbség a plátói és a viszonzatlan szerelem között? Folyt lent

Figyelt kérdés

olvastam pár kérdést ahol azt pedzegetik melyik után érzi rosszabbul magát az ember: a plátói,a viszonzatlan vagy miután együtt is voltak.

sokan azt irták miután együtt voltak mert a plátói szerelemnél csak az elkézelt ideálba volt szerelmes az ember,ami végül is igaz is de

de mivan a viszonzatlan szerelem esetében amikor mondjuk még ismerjük is a másikat és nem csak azok a dolgok vannak amiket elképzeltünk,akkor azért az is lehet közel olyan fájdalmaz mint amikor együtt is voltatok,nem?


2011. dec. 8. 14:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

A plátói szerelem az, hogy nincs testiség a két fél között, de szeretik egymást.

A viszonzatlan szerelemnél csak az egyik fél szereti a másikat, és ezért itt sincs testiség.

Az előbbinél legfeljebb a testiség hiánya fájhat, az utóbbinál viszont fáj a lelked és sóvárog a tested is.

2011. dec. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
igen én is igy gondoltam köszi
2011. dec. 8. 14:31
 3/12 anonim ***** válasza:
Amúgy a plátói szerelem értelme más volt régen, és még másabb az ókorban a görögöknél.
2011. dec. 8. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Árnyalatnyi különbségek vannak az eredeti jelentések közt. Plátói a szerelem, ha a szerelem tárgya nem is tud a szerelem létezéséről, csak az, aki szeret. Platón így jellemezte a szerelmet.

A viszonzatlan szerelem viszont úgy tud viszonzatlan lenni, ha a szeretett fél ugyan tud arról, hogy szerelmesek belé, de a szerelem egyoldalú marad.

Magyarán ha nem mondod el valakinek, hogy szereted, csak "távolról" szereted, akkor az Plátói szerelem. Ha elmondod de visszautasít, akkor az viszonzatlan.

2011. dec. 8. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Egy jó példa a plátói szerelemre ha "szerelmes vagy" egy hírességbe akivel soha nem volt semmi kontaktusod. Ilyenből szinte mindenkinek akad az élete folyamán :)
2011. dec. 8. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

nekem valahogy ez a hirességbe beleszeretni dolog kimaradt és sztem ki is fog :) amugy én is ugy gondoltam h a plátói szerelem az az amikor a másik nem is tudja h igy érzel

de az is lehet olyan rossz mint ha egyutt lettetek volna nem?

2011. dec. 8. 15:12
 7/12 anonim ***** válasza:
Az rajongás, nem szerelem.
2011. dec. 8. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

tisztában vagyok vele

szted a olátoi,viszonzatlan szerelem=a rajongással

2011. dec. 8. 15:17
 9/12 A kérdező kommentje:
?
2011. dec. 8. 15:17
 10/12 anonim ***** válasza:
Rajongás? Ugyan honnan tudod mi a rajongás és mi a szerelem? Miért ne lehetne távolról szeretni valakit akivel soha nem beszéltél? Miért lenne az egyértelműen csak rajongás?
2011. dec. 8. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!