Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért olyan elítélendő ez?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért olyan elítélendő ez? Véleményt és választ kérek, ha lehet, nem kioktatást!

Figyelt kérdés

Bocsi a kisregényért...


Általában meglehetősen pesszimistán állok a hosszútávú párkapcsolatokhoz, sajnos, nem találtam (még) meg az igazit. Az utóbbi időkben viszont inkább fel is adtam a keresést, s tán hibát hibára halmoztam. Az embert hajtják a vágyak, 17 éves fejjel talán a leginkább.

Van egy jó barátom, négy éve ismerjük egymást, igen jól kijövünk egymással. Ebből régebben szerettem volna, ha párkapcsolat lesz, de ebben ott volt az a bibi, hogy barátnője van, nem sokkal régebbről, minthogy mi megismerkedtünk. Nem ismerem a lányt, sosem találkoztam vele, mindazonáltal sokáig úgy voltam vele, tiszteletben tartom a kapcsolatukat. Aztán úgy egy éve elkezdtünk gyakrabban találkozgatni és ezen találkák valahogy mindig csókolózásba, és hasonló, nem túl komoly dolgokba torkolltak. Eleinte feszélyezett a tudat, hogy barátnője van, illetve nem is akartam tőle igazán semmit akkor éppen emiatt. Nyáron valamiért ez megváltozott és akkor még hibának éreztem, de lefeküdtem vele. Ez számomra első alkalom volt, később egy percig sem bántam. Mióta ez történt, nem találkozunk olyan gyakran, és ha találkozunk is, inkább barátilag. Azóta semmi sem történt és most már túlságosan is közömbös számomra.

Pár hónapja egy buliban szintén megismertem egy srácot, aki miatt kiköpött déja vu érzésem volt. Ugyanannyi idősek (mindketten 24 évesek), párkapcsolati helyzetre, hobbira meglehetősen hasonlók. Először megígértem magamnak, hogy nem esem ugyanabba a hibába, mint korábban, de sajnos nem vagyok jó ígérettartó. Csak egyszer került rá sor, de megbeszéltük, hogy találkozunk, amikor csak lehet. Ennek semmi különösebb érzelmi alapja nincs, kedvelem őt minden értelemben, beszélgetni is jó vele és szeretem, ha énekelni hallom. Korábbi hibámból kiindulva, nem hiszem el magamról, hogy ez szerelem lenne, inkább egyfajta rajongás, a tomboló vágyak kielégítése. Jóllehet, ebben a kapcsolatban elveszíteni látszom az önbecsülésem, mégis, valahogy megnyugtat. Nem vagyok olyan, aki bulizni jár és részegen fekszik le fűvel-fával, édes távol álljon tőlem.


Te elítéled azt, ha valaki 17 éves fejjel feladni látszik a szerelem keresését és üres, baráti alapnál nem többön nyugvó laza kapcsolatban keres nyugalmat?

Vagy mit gondolsz erről?


Ne haragudjatok, amiért ilyen hosszan írtam le, igyekeztem így is összesűríteni.


Ha kérhetlek, nem kioktatásra vagyok kíváncsi. Más nézőpontokból szeretném szemlélni a dolgokat.


2012. jan. 12. 17:18
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Én nem ítéllek el. Ennyi.
2012. jan. 12. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Ha csak a vágyaid kielégítéséről szól a dolog, legalább kereshetnél egyedülálló srácokat. Emiatt mindenképp elítéllek.
2012. jan. 12. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Én nem téged ítéllek el, hanem ezt a fajta viselkedésmódot. Mindig lehet óriási kisregényt írni a történet köré, meg különféle módokon szépítgetni, de akkor is választás kérdése, hogy belerondítasz-e egy kapcsolatba, vagy nem. És ne gyere azzal, hogy csak csók, vagy csak egyszeri szex, meg utána csak baráti kapcsolat stb., mert ennyi is bőven elítélendő, már az én értékrendem szerint. Ha neked nincs lelkiismeret furdalásod, "jó" neked.

Én is mindig vágytam a szeretetre, párkapcsolatra, egyedül kerültem fel a nagyvárosba, család semmi, gondolhatod mennyire vágytam a szerelemre, a törődésre...És volt pár nagyon erős vonzalmam, csak ugye kinek barátnője volt, kibe az én barátnőm volt szerelmes stb. Mindenkinek nemet mondtam. Ennyi.

2012. jan. 12. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Tény, hogy a párkapcsolatát tekintve ez nem tisztességes dolog. Én amondó vagyok, mindenhez két ember kell. Épp elég értelmes a srác ahhoz, hogy ezt felmérje. Rajtam csattanjon az ostor, ha visszaélek a lehetőséggel, hogy külön utakon jár? Ez az ő döntése is.
2012. jan. 12. 17:32
 5/17 anonim ***** válasza:
Ja, és ugye tiszta lelkiismerettel nézek minden nap a tükörbe.
2012. jan. 12. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Ezzel ne mentegesd magad! Nyilván két ember döntésén múlik a dolog, és nem a te párkapcsolatodról volt szó, de szerinted ettől tényleg kevésbé terhel a felelősség téged? Hát k@rvára nem. Aki ilyet tesz, az a szememben erkölcsileg nulla, egy nagy senki.
2012. jan. 12. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Elnézést, ha már kicsit durván ítélkezem, de nagyon fel tud húzni, ha valaki azt hiszi, hogy ilyen érvekkel felmentheti magát.
2012. jan. 12. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Igen, mindketten benne voltatok, de ez téged nem ment fel. Persze mondhatod, hogy neked semmi közöd azokhoz a lányokhoz, de azzal, hogy lefeküdtél a párjaikkal, belekeverted magad. Joggal támadhatnának neked.
2012. jan. 12. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Nem mentegetném magam. Tudom, valamelyest hibás vagyok. Önzőség. Változtatni is szeretnék ezen, ha alkalmam nyílik rá. De ez még várat magára.
2012. jan. 12. 17:38
 10/17 anonim ***** válasza:
De miért nem elégítheted ki a vágyaid egy egyedülálló pasival? Rengeteg van belőlük. Vagy az is felizgat, hogy annyira "jó nő" vagy, hogy elcsábíthatod más barátját?
2012. jan. 12. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!