Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogy kezeljem ezt a helyzetet?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy kezeljem ezt a helyzetet? Az őrületbe kerget párom "barátja"!

Figyelt kérdés

Páromnak van egy nő "barátja". Kapcsolatunk elején féltékenykedtem a nő ismerőseire, de idővel bebizonyította, hogy csak engem szeret. Másrészt én nem nagyon hiszek a férfi-nő barátságokban. Nekem is van több férfi "barátom" csakhogy mindegyik többet akar/akart tőlem mint barátság.

Ez a nő is, akivel problémám van sztem ő is többet akar páromtól mint barátság. Látom, ahogy páromra néz. Ahogy végignézi, kommunikál vele. Páromat nem érdekli a nő, nem tekintem vetélytársnak.

A problémám annyiból áll, hogy amióta szakított ezzel a nővel a pasija állandóan páromat hivogatja. Folyton találkozni akar párommal. Többet beszél telefonon ezzel a csajjal mint velem, minden kis jelentéktelen apróság miatt felhívja páromat.

Páromon ugy veszem észre már kezdi unni a dolgot, de azt mondja sajnálja is a csajt. egyedül maradt, meghalgatja és ennyi.

De engem már idegesít, utoljára meg is kértem hogy ne találkozzon vele. (Tudom, hogy szemét dolog volt a részemről de akkor se bírtam már elviselni)

Sőt párom nem az a típus akivel nagyon jól ellehetne beszélgetni, ő csak jó hallgatósát és egy-két szóval válaszolgat.

Kérdem én miért párommal akarja megbeszélni a problémáit??? Nem erre valók a barátnők?

Kapcsolatunkban is egyre több konfliktus van a nő miatt. én féltékenykedem, párom pedig unja a hisztijeimet. Azt mondja nagyon jól tudom, hogy soha nem nézne nőként a csajra egyáltalán nem tartja vonzónak, csak sajnálja és szerinte abba semmi rossz nincs, ha meghalgatja a gondjait. Egyszer már a nő is kezdeményezett velem egy beszélgetést ahol "biztosított" arról, hogy neki sok férfi(bartja) van, mert ő jobban megérteti magát férfiakkal, mint nőkkel. Szinte még ő magyarázta nekem hogy ne féltékenykedjek. Megalázónak éreztem a helyzetet.

És már nem tudom mit csináljak. Mégsem szabályozhatom azt hogy párom kivel "barátkozik" és kivel nem!

Mit gondoltok?


2012. jan. 19. 17:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsó előtti mondatod a lényeg. Nem szabályozhatod, kivel barátkozhat, és ha mégis megteszed, annak te iszod meg a levét. Kár hisztizni, féltékenykedni, mert ezzel csak elmarod magad mellől és NEM a másik csaj lesz a hibás.


Bízz a párodban és ne fojtsd meg, különben az egészet megette a fene.

2012. jan. 19. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Persze, nem szabályozhatod, de azért látom, hogy viszonylag egyenes logikával simán felfogtad, hogy ez azért több kettőnél.

A baj ott kezdődik, hogy többet beszél a párod a csajjal mint veled, persze, lehet sajnálni meg meghallgatni, node folyton? Ha elmondja 2-3-szor a problémáját, az neki nem elég?

Én a páromat kérném meg, hogy legalább ugyanannyi, de lehetőség szerint több időt szíveskedjék velem tölteni és őt hanyagolja már egy kicsit, mert attól, hogy a csajnak vannak problémái, a ti életetek még megy tovább.

2012. jan. 19. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Mást sajnos nem tehetsz, mint hogy hagyod őket. Én sem hiszek az ilyen barátságokban, de ha bízol a párodban, akkor ezt bizonyítanod is kell, nem csak mondani.

Mondjuk attól is függ, mennyit találkoznak; ha többször is hetente, akkor azt le kellene csökkenteni.

2012. jan. 19. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az előttem szólókhoz. Hát nagyon nem irigyellek, én is voltam hasonló helyzetben, rendkívül idegesített engem is. Pároddal próbáltátok már ezt megbeszélni? Pontosan milyen gyakorisággal keresi őt a csaj? Nem esetleg csak te érzed soknak? Persze, azzal nincsen semmi gond, hogy a párod meghallgatja, meg sajnálja a csajt, na de azért azt is lehetne mértékkel. Próbáld meg a pároddal ezt megbeszélni nyugodtan, nem hisztizve, csak tudasd vele, hogy azért ez neked rosszul esik, hogy vele szinte többet beszél, mint veled, meg szépen megkérdezheted tőle, hogy fordított esetben ő hogy vélekedne a dologról?
2012. jan. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A párod naiv, de ez legyen az ő baja, ha úgyis megbízol benne.
2012. jan. 19. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Arra értettem, hogy telefonon beszélnek többet mint velem. Képes minden kis jelentéktelen dologgal kapcsolatban felhívni és kikéri a véleményét. Mi sokat vagyunk együtt, ebből kifolyólag nem olyan sokat beszélünk telefonon.

2-3 hetente szoktak találkozni, de nekem ez is sok!

2012. jan. 19. 18:18
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
És mikor találkozgatnak, akkor miről szól a találkozójuk? Csak a csaj mondja a problémáit, a párod meg meghallgatja és bólogat rá? Vagy egy sima baráti beszélgetés az egész?
2012. jan. 19. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem több fiú barátom van, mint lány. Jobban megértem magam velük.

2-3 hetente találkoznak és az sok? Amikor nem volt párkapcsolatom, én minden nap találkoztam a srácokkal, mentünk mindenfele.

Akinek párkapcsolata volt, vagy nem jött minden nap, vagy a barátnőjét is hozta.


Ha naponta-2 naponta találkoznának és ilyenekkel felhívná a párod, hogy csöpög a csap, nem tudja elzárni, akkor megérteném a problémád, de így nem igazán.


Egyébként a párod érezteti veled, hogy szeret? Nőként kezel? Akkor szoktak ilyenek kialakulni ill. ha önértékelési problémákkal küzd vki!

2012. jan. 19. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!