Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A barátnőm dohányzik és ez...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátnőm dohányzik és ez engem zavar. Mit csináljak vele, vagy mit mondjak neki, hogy abbahagyja?

Figyelt kérdés
Augusztus elején jöttünk össze, akkor azt mondta, csak napi 5-6 szálat szív, azért mert nyár van, de nyár végén abbahagyja. Én utálom a cigifüstöt, cigiszagot, de belementem, hogy együtt legyünk, mondván, hogy nyár végén leszokik. Nem szokott le. Sőt, most már napi 15-16 szálat szív. Volt már pár veszekedésünk is emiatt. Mások azt tanácsolták, ne adjak neki puszit, ha cigiszaga van, de semmire nem mentem vele. Légyszi, aki tud valami jó tanácsot, az mondjon! Lassacskán szakítani fogok, ha nem szokik le.
2012. febr. 14. 14:20
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem fog leszokni, már függővé vált. Őszintén, akarsz egy ilyen egészségtelen életet élő lánnyal együtt lenni? Mi lesz, ha majd a későbbiekben gyereket szeretnétek, akkor is pöfékelni fog? Egy nőnél elég gusztustalan és hátrányos a dohányzás.
2012. febr. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
100%
Plusz még át is baszott, nem tartotta be amit ígért.
2012. febr. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
100%
Igen, az meg a másik, hogy megbízhatatlan, nem tarja be a szavát.
2012. febr. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:

A 4. válaszolónak, natesséklétezik-nek:


Veszekedéskor mindig azt mondja, hogy nem bírja csak úgy egyik napról a másikra abbahagyni, és mindig azt ígéri, hogy majd jövő héttől szokik le. Majd a jövő héten, aztán majd a jövő héten, és így tovább... De ezt már mondja egy jó ideje.

2012. febr. 14. 14:50
 15/30 anonim ***** válasza:
Hát pedig máshogy nem lehet abbahagyni, csak egyik napról a másikra. Oké, hogy agyilag rá kell hangolódni, de azért hónapok óta ezt játszani. Ezzel csak az időt húzza.
2012. febr. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:

El sem tudod képzelni h mien nehéz letenni a cigit egy olyan embernek akinek nincs elég akaratereje. Én is cigiztem a párom is. Én könyebben letettem de még mai napig kívánom. Ez nem úgy megy h na akkor holnaptól nem kell. Ne baszogasd hanem állj inkább melette. Beszéljétek meg h tudnál segíteni. Pl te adagolod a cigit és mindíg kevesebbet. De azt tudd h elvonási tünetei lehetnek. Pl ingerlékenység.

Ha képes vagy csak úgy elhagyni e miatt akkor pont annyit ért neked.

2012. febr. 14. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy inkább arra kéne összpontosítani, hogy mért cigizik ennyire, valószínűleg vmi lelki probléma áll a dolog mögött.
2012. febr. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
55%

"Nagy lehet a szerelem, ha ez miatt szakítanál ... "


Ne haragudj,de nagyon bántja a szememet,magyar nyelvtan tanár vagyok,lehet hogy szakmai ártalom.Olyan nincs hogy ez miatt,helyesen emiatt,vagy ezért.Ez olyan, mint az "avval".


A kérdésre válaszolván:


Én úgy gondolom hogy fiatalok vagytok még,a cigarettázásról pedig nem könnyű leszokni sajnos,megígérni

lehet hogy meg tudja a barátnőd,de ez nem ilyen egyszerű.

Nekem négy évembe telt,mire le tudtam tenni.

Azt kell hogy tapasztaljam,a férfiak manapság eléggé intoleránsak a nőkkel,csak ezért badarság lenne elhagynod a barátnődet.Ha egy intelligens,értelmes lányról van szó,akivel más téren kijöttök,de mégis úgy gondolod,ez a cigaretta ügy tényleg elegendő a szakításhoz,akkor van még mit tanulnod a párkapcsolatról.

2012. febr. 14. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 A kérdező kommentje:
Nincsenek neki lelki problémái, a családi élete is tök jó, szóval ne keressük fölöslegesen a kifogásokat. Azzal én is tisztába vagyok, hogy ez már függőség, szóval kezdem elhinni, hogy igazatok van és tényleg nem lehet mit csinálni vele.
2012. febr. 14. 15:26
 20/30 anonim ***** válasza:

Bocs! Valóban nekem nem túl jó a helyesírásom, bár igyekszem figyelni, mert tudom magamról, most valóban hibáztam.


De ha Te "magyar nyelvtan tanár" vagy, akkor:

"Az az mutató névmás -val ragos alakja mindkét formában használható, az azzal a mai köznyelvünkben gyakoribb, az avval ritkább ..."

Magyar nyelvhasználati szótár (24. old.)

2012. febr. 14. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!