Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nyaralás a párom családjával!...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nyaralás a párom családjával! Elmennétek?

Figyelt kérdés

Párom elhívott a családi nyaralásukra és nem tudom mit kéne tennem. Terveztük, hogy elmegyünk valahova kettesben, azt mondta a szülei belementek, hogy mi ketten mehessünk külön apartmanba, így igaz kicsit drágább, de ezzel egyben letudhatnánk a kettőnk kis nyaralását is, meg lenne az intim szféránk, ami bevallom nem jönne rosszul, mivel diákok vagyunk, spórolt pénzünk csak egy kevéske akad.

Ma utánanéztem, hogy még is mennyibe kerülne ez, és konkrétan 70 ezernél indulnak az árak (spanyol tengerpart, egy hét). Nem tudom, hogy ezt elfogadhatom-e, azért nincsenek ők sem annyira eleresztve anyagilag, egész évben arra spórolnak, hogy nyáron eltudjanak menni nyaralni. Ez nem olyan kis összeg, hogy nyugodt szívvel igent tudjak mondani, viszont az egészet kifizetni sem tudnám és a párom azt mondta nem is hagyná. Nem tudom mitévő legyek. A szívem húz, ugyanakkor ezt túl nagylelkű gesztusnak tartom a családtól. Ti elmennétek?



2012. márc. 4. 23:38
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Azt még hozzátenném, hogy alig fél éve vagyunk együtt. A családjával pedig jól kijövök.
2012. márc. 4. 23:40
 2/14 anonim ***** válasza:
Kizárt,hogy szülőkkel menjek...70ezerből kettesben el tudtok menni bulgáriába,görögbe,vagy olaszba is simán.
2012. márc. 4. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Szerintem nyugodtan elfogadhatod, végül is szerintem inkább a fiuk részére ajándék ez tőlük, de persze te is kimutathatod a hálád, esetleg ott elviszed őket egy vacsorára, vagy valami programot fizetsz, szerintem így tudod kompenzálni egy kicsit.:)
2012. márc. 4. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
én elmennék a helyedben
2012. márc. 4. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Egyértelműen nem! Én a saját szüleimtől se vagyok képes lelkiismeret furdalás nélkül anyagi segítséget elfogadni. Pl albérlet kifizetésben, pedig egyetemista vagyok még és tudom sokaknak teljesen természetes, hogy a szülők fizetik a dolgaikat, de nekem a pofámról sülne le a bőr, ha anyámék vérét szívnám még 20 évesen. Bocs, ezzel nem azt akarom mondani, hogy te vagy bárki más aki elfogadja a szülői segítséget az ezt teszi. De én ezt a saját körülményeim közt így érzem. És emellett, ha a párom szülei fel is ajánlanának egy ilyen dolgot tuti hogy nem fogadnám el. Nagyon jól esne, mint gesztus, de ennyi. Amúgy sem biztos, hogy ez az összekötött nyaralás olyan jó ötlet. Legalábbis szerintem ahhoz, hogy felszabadultan élvezni tudjátok egymás társaságát a pároddal, ahhoz nagyon-nagyon jóban kellene lenned a szüleivel. Én tuti feszélyezve érezném magam.

Mindenesetre te tudod, hogy a saját egód mit enged meg neked, illetve te érzed, hogy milyen közeli a kapcsolatod a szülőkkel. Én csak leírtam a véleményem. Gondold át.

2012. márc. 4. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Az úticél megvan, párom családja választotta, nekem viszont 70 ezrem sincs jelenleg nyaralásra, nem hogy több, ezzel kezdődik a probléma kedves első. A párom szüleivel és testvérével semmi probléma, nagyon jól kijövök velük, korrektek, rendesek, családtagként kezelnek ahhoz képest, hogy nem vagyunk régóta együtt. Az ő ötletük volt, hogy menjek velük, a külön apartmanra párom kérdezett rá, ők rábólintottak. Párom elmondása szerint, ilyenkor sosincsenek nagy családi programok, megy mindenki amerre szeretne, olykor kisebb közös programok vannak, amin ott kéne lennünk, vacsora vagy ilyesmi, de napközben abszolút azt csinálnánk ami nekünk jó. Persze számomra természetes lenne, hogy azért nem töltjük teljesen külön az egész napot, ha már együtt megyünk.

Őszintén szólva tényleg nagyon húz a szívem, ha úgy döntök nem megyek, akkor pénzhiány miatt nem biztos hogy összejön idén a közös kis nyaralásunk, illetve Spanyolországban sem voltam még, jó lenne kicsit együtt pihenni, viszont én ezt a pénzt tényleg rengetegnek érzem ahhoz, hogy csak így szó nélkül kifizessék nekem.

2012. márc. 4. 23:54
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Én elmennék... Szerintem ez egy kedves gesztus a család felől, hogy nyitnak feléd és nem kedves dolog visszautasítani. Nyilván tudják mit csinálnak, ha el szeretnének vinni magukkal akkor ne ellenkezz. Mi is vittük tesóm barátnőjét síelni :)
2012. márc. 5. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha ők hívtak, akkor szerintem semmi kivetnivaló nincs benne, ha elmégy. Gondolj csak bele, ha nem fogadod el, ezzel meg is sértheted őket. Ha úgy van, ahogy írod, hogy egész évben erre spórolnak, akkor ez egy nagyon szép gesztus tőlük, ne sértsd meg őket azzal, hogy visszautasítod. Diák vagy, gondolom, ők is tudják, hogy nincs sok pénzed. Inkább örülj, hogy kezdenek a család részeként tekinteni rád.
2012. márc. 5. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Neked es nekik is túl sok az egesz összeg; fizesd akkor részben!

Amugy egy főre 70E az ár, vagy egy apartmanra?...

2012. márc. 5. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Egy főre volt ennyi az ár két fős apartmanba, tulajdonképpen valahol az elő és utószezon "között", tehát nem ez volt a legdrágább, de közel a legolcsóbb. Egyelőre fogalmam sincs, mikor mennénk. Mielőtt lefoglalásra kerülne biztosan megyek még a páromékhoz, akkor megbeszéljük, hogy még is mi meg hogy.

Nagyon szeretjük egymást, de ki tudja meddig fog tartani a kapcsolatunk? Mi lesz ha szakítunk? Nagyon rosszul érezném magamat, hogy ők mindent megtettek "értünk", elvittek nyaralni és nem maradtunk együtt. Ezt még átrágjuk egy párszor az biztos. Bár párom nekem már megsúgta, hogy nélkülem nem szívesen menne el, ezt azért a szüleinek nem hangoztatta és remélem nem is fogja.

2012. márc. 5. 06:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!