Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Első találkozás a párom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Első találkozás a párom családjával. Tippek? Már előre félek, hogy mit fognak szólni. :S

Figyelt kérdés

Fél éve vagyunk együtt a párommal, és most hétvégén szeretne bemutatni a családjának. Már előre félek, hogy elrontok valamit, vagy nem leszek szimpatikus, pedig a párom folyton azt mondogatja, hogy biztosan nem lesz baj, mert nagyon kedvesek és már amúgy is kíváncsiak rám. Rettenetesen félek, hogy elrontok valamit.

Ez az első komolyabb kapcsolatom, ezelőtt még sosem mutattak be szülőnek, és már most parázok, hogy mi lesz, ha nem fogok tetszeni. Nem voltam még ilyen helyzetben, nem is nagyon tudom, mit kéne csinálnom. Sőt! Azt se nagyon tudom, hogyan kéne viselkednem... tegezni, vagy magázni őket? Segítsek anyukának a főzésben, mosogatásban, vagy az úgy túl nyomulós lenne? De ha meg nem csinálok semmit, nem fognak lustának gondolni? Jaj, már mindenen stresszelek...

Még azt se tudom biztosan, hogy köszönjek. :S Ha azt mondom, "csókolom", félek, hogy azzal öregítem, de letegezni se merem, mert akkor meg azt gondolhatja, hogy túl közvetlen vagyok... ha sima "jó napot kívánok"-kal köszönök, akkor meg nem tűnök majd túl ridegnek és távolgságtartónak?

Egyszerűen mindentől parázok! :S Van esetleg valami jó tippetek, hogy tudnám levenni a lábáról az "anyóst"? Mivel tudnék kedveskedni neki? Mert hogy tőle félek a legjobban... :S


Ha volt már valaki hasonló helyzetben, örülnék, ha adna pár tippet, ő hogyan oldotta meg a dolgot és ha mesélne a történtekről (hogy fogadták, mi volt a benyomás), annak külön örülnék. Tényleg nagyon ideges vagyok, hogy elrontok valamit... :S


20/L


2011. aug. 3. 20:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
29%
hát én inkább nem írom le nálunk mi volt vasárnap:S jobb lett volna ha nem megyek de remélem nálad nem így lesz
2011. aug. 3. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

szerencsére a párom anyukája nagyon közvetlen és kedves, már a 2. találkozásnál, koccintás közben mondta, h tegezhetem :)

mivel elváltak a barátom szülei, ezért nem egy időben ismerkedtem meg velük, az apjával csak 1x találkoztam -őszintén szólva tőle (meg a felségétől) jobban "tartok", mint az "anyóstól"-, de barátom mostohaapja is nagyon jó fej :D

17/L

2011. aug. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
87%

1., Magázd őket! Majd ha felajánlják, akkor tegeződhettek. Nőnek - anyósnak - csókolómmal köszönünk!

2., A párod dolga les, hogy irányítsa a dolgokat, Te add önmagad. HA megreked a beszélgetés és muszáj, akkor közömbös dolgok: dicsérd az otthonuk, stb.

3., Ha látod, hogy tesznek-vesznek (kaja előtt, után) kicsit várj ki - ne sokat - és ajánld fel a segítséged: "Tudok valamiben segíteni?", "Segíthetek?", "Had segítsek!"

2011. aug. 3. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 x) ***** válasza:
Az a legfontosabb hogy önmagadat add de legyél nagyon udvarias és kedves mindenkivel. És fontosabb hogy a barátod mit gondol rólad mint hogy a szüleinek szimpatikus vagy-e :)
2011. aug. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Pontosan úgy ,ahogy Mac008 leírta,és akkor nem lesz gond:)
2011. aug. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
69%

Nyugi, az én első találkozásomnál a szülőkkel nem lehet a tiéd gázabb. Körülbelül a 3. találkozásunk volt még csak, amikor mondta, hogy menjünk el hozzá. Elmentünk…beléptem a lakásba és a szülők ott ültek a nappaliba. Köszöntünk, mondta párom, hogy üljünk le kicsit. Még nagyon frissnek éreztem az egészet, és mikor elkezdtünk beszélgetni hihetetlenül bepánikoltam…Szinte már azt kerestem, merre menekülhetnék. :D Még meg is kérdezték jól vagyok e…Szerencsére nagyon lazák és kedvesek a szülei és azóta is jó a viszonyom velük. Már két éve vagyunk együtt. :)

19/L

2011. aug. 3. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Nyugi :) Ezen szerintem mindenki szokott parázni (én a mai napig is, pedig majdnem 30 vagyok!), de legtöbbször feleslegesen.

Arra gondolj, hogy a barátodat ők is szeretik, tehát valami közös már biztos, hogy van bennetek! :)

2011. aug. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 kicker ***** válasza:
67%
Sosem könnyű ez a terület mert igen eljön az idő hogy valóban meg kell ismerni a másik fél családját épp úgy ahogy nekik a másik felet jelen esetben téged.Ezen sosem kell aggódni épp úgy olyan idegesek ahogy Te is,Ők is meg akarnak majd felelni neked. Természetesen mivel Te vagy a fiatal ezért neked kell tisztelettudóbbnak lenni ez normál esetben kölcsönös lesz ne aggódj.Valószínű a bemutatkozásod alkalmával meg fognak előzni és megkérnek hogy tegezd őket ahogy az alkalom adja persze először ó napottal vagy üdvözlőmmel nyiss .Minden családnál más az idegenekkel való közeledés viszont ennél az esetnél azért egészen más hisz nem egy villanyszámlás vagy egy banki igeterjesztőt fogadnak hanem bizonyos értelemben egy kialakuló részét a családjuknak.A legfontosabb hogy tényleg önmagad legyél hisz a párod mesél rólad és így ebben megpróbálnak elképzelni.Mosogatni,főzni eszedbe ne jusson vendégként mész és így is fognak kezelni majd később többszöri találkozásnál mikor túlvagytok a szorongós ponton akkor családiasabb légkör alakul majd ki ekkor már lehet segíteni stb.A legfontosabb dolog a figyelem és a kommunikáció. Nyugodtan kérdezd őket is ezt el is fogják várni főleg a pároddal kapcsolatos dolgokat és a viccesebb témákat ezzel is oldani lehet a hangulatot.Egészen biztos hogy tőled is sok-sok mindenről fognak majd kéredzeni.Elrontani?Nem hsizem hogy eltudnád persze el lehet de már a leveled alapján neked úgy tűnik jól fogod kezelni a dolgot és ne felejtsd el nem kivégzésre mész.Sok sikert.
2011. aug. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Ezek örök kérdések :D Tök szimpatikus , hogy így izgulsz és kicsit irigyellek is bár én még csak 18 vagyok de ha találnék már egy normális lányt akihez mehetnék családlátogatásra :D Nah mind1 ez nem tartozik ide :D Én csak egy viszonylag bár még így is eddigi legkomolyabb kapcsolatomkor a barátnőmet mutattam be anyáméknak. Mivel ők is külön élnek és apám nagy nő rajongó még most is ezért extrakedves volt a barátnőmmel és úgy kezelte mint valami nemistudom :D Kicsit irigykedtem ,hogy jobban mennyivel jobban ért a nőkhöz az apám mint én :D Anyám meg. Hát... Nem volt neki szimpi mivel úgy érezte ellopja tőle a fiát , hát ő meg eléggé szétszedte szegénykém :D

Utánna még sírt is asszem. Anyámhoz többet nem mentünk :D Remélem te jobban jársz:D

2011. aug. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Hát mi már több mint egy éve együtt voltunk amikor bemutatott a szüleinek.

És nekem barátom azt mondta,hogy NE köszönjek csókolommal és a legjobb ha letegezem őket..

Amúgy nem volt semmi gáz..Kedvesek voltak és most is azok.:)

2011. aug. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!