Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ránk szállt az exbarátnő, és...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ránk szállt az exbarátnő, és nem tudunk tőle megszabadulni, mit tehetnénk?

Figyelt kérdés

Bocsánat, ha esetleg egy kicsit hosszú lesz, de nagyon szépen köszönöm annak, aki végig olvassa!


A barátommal több, mint 1 éve vagyunk együtt, és nagyon boldogok lennénk, de sajnos az előző barátnője képtelen minket békén hagyni...

Egyszerűen nincs több ötletem, már nem tudom, mit csinálhatnánk, mivel a lány még mindig rendszeresen zaklat minket. Az elején még türelmes voltam, mivel az első pár hónapban úgy gondoltam, kell neki is egy kis idő, amíg feldolgozza a dolgokat és megérti, hogy vége van, aztán talán ő is megnyugszik, és elfogadja, hogy az exe már mással jár, de nem így történt, én pedig lassan kezdek besokallni.


Elvileg azért szakítottak, mert a lány lelkileg zsarolta, terrorizálta a páromat ("Ha szeretnél, akkor ezt vagy azt csinálnád", vagy "Te már nem is szeretsz engem, különben megtennéd értem ezt vagy azt", "Rendben, ha nem jössz el hétvégén, akkor inkább szakítsunk!" és ehhez hasonlók...).

A barátom próbálta vele többször is megbeszélni, hogy ne telepedjen rá ennyire, ne zsarolja szakítással, mert ennek így semmi értelme, de miután a helyzet 8 hónap alatt semmit sem változott, a párom szakított vele.

Ekkor a csaj teljesen bekattant.


Az elején nem is mertük felvállalni, hogy együtt vagyunk, meg akartuk várni, amíg a lány lehiggad egy kicsit, és túlteszi magát a szakításon (3 hónapra rá jöttünk össze, hogy ők szétmentek, de további 2-3 hónapig vártunk, mire publikus lett a kapcsolatunk).

A lány addig is nyaggatta a páromat, de miután kiderült, hogy mi együtt vagyunk, teljesen bedilizett.

Most ott tartunk, hogy jelenleg minden nap hívogatja a páromat (kb. 5-10 alkalom), ha a barátom kikapcsolja a mobilját vagy nem veszi fel neki, akkor sms-eket (napi 6-8 db) ír neki és üzeneteket hagy a hangpostáján.

Össze-vissza ír, nála ez teljesen kedvfüggő, vagyis teljesen kiszámíthatatlan; általában fenyegetőzik, hogy szakítsunk, különben nagyon meg fogjuk bánni, máskor amikor könyörög, hogy legyenek újra együtt, vagy mondjuk hisztizik. Esetleg zsarolja a barátomat, mint a kapcsolatok alatt is, csak most már öngyilkossággal fenyegeti...

Ha mi nem reagálunk rá, akkor a barátom haverjait hívogatja, és őket zaklatja, hogy mi van a párommal, miért nem veszi fel neki, hogy van, mi újság vele, együtt vagyunk-e még, stb.

A legutóbbi húzása az volt, hogy feltörte a párom facebook adatlapját, és ott átírta a "Kapcsolatban" részt arra, hogy vele jár, és nem pedig velem, engem pedig letiltott, majd kitörölt a barátom ismerősei közül.


Nem egyszer az éjszaka közepén hívta fel a páromat, hogy hiányzik neki, szereti és veszettül kívánja.

A párom számot cserélt, de akkor elkezdett zaklatni engem. Leveleket írkált nekem facebook-on, hogy hagyjam ott a barátomat, különben nagyon megbánom, illetve hogy a barátom megcsal engem vele, és csak szánalomból van velem még mindig, és jobb lenne mindenkinek, ha mi végre szakítanánk. Már nagyon elegem van belőle.

Fogalmam sincs, mit tegyünk, hogyan rázzuk le.


A barátom rengetegszer próbált beszélni vele. Telefonon is, és személyesen is, normálisan és keményebben is megmondta neki, hogy hagyjon végre békén minket, de nem használt. Este ugyanúgy jöttek a hívások meg az sms-ek.


A párom eddig 3-szor is találkozott vele, mert a csaj beszélni akart vele, de "csak személyesen", telefonon nem volt hajlandó. A párom kénytelen volt leutazni hozzá, mert egyszer tébolyult állapotban hívta fel őt és megfenyegette, hogy megöli magát, ha a barátom nem megy azonnal, és sajnos nem voltunk benne biztosak, hogy tényleg nem tenné-e meg...

A másik alkalommal a csaj tesója felhívott fel minket, hogy a húga nem akar kijönni a szobájából, nem eszik, nem jár be az óráira sem, napok óta lóg a suliból és csak bőg meg szomorú, nyálas, szerelmes számokat bömböltet a gépen.

Harmadszor megint a csaj hívta, hogy azonnal beszélni akar vele, magyarázatot vár a szakításukról, kérdései vannak, és addig nem megy haza (állítása szerint épp egy hídnál üldögélt, és le akart ugrani), amíg a barátom meg nem ígéri, hogy estére ott lesz, leutazik hozzá és személyesen megbeszélik a dolgokat.


A barátom minden ilyen találkozó alkalmával megpróbálta megértetni vele, hogy nagyon jó lenne, ha ezt abbahagyná, mert ezzel mindenkinek csak árt, de főleg saját magának, ám ez semmit nem használt.


Mit tudunk csinálni, hogy végre leszálljon rólunk? :S


2012. márc. 9. 08:38
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
jelentsétek fel zaklatásért. A facebookért nagyon megütheti a bokáját, talán ez észretéríti.
2012. márc. 9. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Feljelentés az egy lehetőség éppen, de neki szakember kell. Ha a nővére megkeresett titeket, nektek is érdemes lenne őt megkeresni, mert a csaj mániás depressziós. Láttam ilyet, orvos kell neki, ezt pedig a csaj családjának kell megoldania. Esetetekben biztonságosabb fb jelszó, a csajra fb tiltás.
2012. márc. 9. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
71%

Jelentsétek fel őt. Valszeg a rendőrség dili dokihoz szállítja. Am meg ne érdekeljen titeket hogy miket mond mert így csak továbra is öngyilkosságral fog fenyegetőzni ha ezzel eléri a célját. Amúgy meg ha öngyilkos lesz az meg nem a ti hibátok ne érdekeljen titeket amiket ő csinál már nem az életetek része. Valamint a ti hibátosk sem mert a csaj szánalmas.


20/f

2012. márc. 9. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
Egyetértek az elsővel. Emellett váltsastok számot, jelszót stb és ne reagáljatok rá! Lehet, hogy gonoszul hangzik, de a párod NEM felelős érte! Nem foghatja rá az öngyilkosságot meg valószínűleg csak figyelmet akar és valójában nem tenné meg. Ha ilyen beszélőviszonyban vagytok a testvérével, akkor vele is beszélhetnétek hogy vigye el valami orvoshoz... Ez már betegség.
2012. márc. 9. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
A párom már lecserélte a számát, de a haverjait így is hívogatja meg zaklatja, és mindenkivel sajnos nem tudunk számot cseréltetni, csak azért, mert a kisasszonynak elmentek otthonról... :S A haveroknak már így is mondtuk, hogy ne vegyék fel, meg ne foglalkozzanak vele, mert már nekünk kínos a dolog... :S
2012. márc. 9. 09:16
 6/25 anonim ***** válasza:
62%

Nagyon röhej a csaj. Amúgy ezért nem lehet feljelenteni, ezért kiröhögnek a bíróságon. Tiltsd le a hívólistáról, hogy téged setudjon zaklatni, a többiek írták, fb-ról is tiltsátok le.

A barátod haverjai se adjanak ki rólatok infókat, működjenek együtt.

Aztán szerinem nyugodtan lehettek erőszakosak is, úgy látszik, semmi nem használ neki, hihetelen, mekkora hülye gyökér szegényke. Mondjátok meg neki, hogy titeket ugyan nem zavar, ha öngyilkos lesz, ti csak jól jártok vele, akkor vagy megteszi vagy nem. Most mondhattok kegyetlennek, de szerintem ha valaki ilyen hülye, hogy ezért kinyírja magát, akkor csinálja, ez már nem a ti ügyetek, hanem a családjáé. Nekik kell elintézni, és lehet hogy tényleg orvosi eset. Bár szerintem nem az, csak egyszerűen hisztis és hülye. De a nővérével úgy látszik lehet szót érteni. Amúgy rendes pasid van, hogy így kitart melletted, mások már jól megdugták volna a p*csát, aztán kiteszik a francba.

2012. márc. 9. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Fel lehet jelenteni, én is jelentettem fel ismerőst, aki egy képzelt sérelemért hivogatott. megbüntették 150 ezer forintra és ha újra hív, még nagyobb büntetést kap. Azóta nyugi van.
2012. márc. 9. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is az jutott eszembe rögtön, hogy amikor szájhősködik, hogy most aztán leugrik, akkor mondja barátod neki, hogy rendben. Aztán esetleg hívhatja a tesóját, hogy menjen oda és szedje le, mert már semmi köze ehhez a lányhoz:)
2012. márc. 9. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem hülye gyökér, ennek mániás depresszió a neve, láttam már ilyet, egyet nem is rég. A csaj rámászott a bánatos srácra, aki hagyta magát. Ezután "jártak" egy hetet (kb összejöttek, majd a szakítűs volt a következő randi). Ennek fél éve, de a csaj még mindig mindenkivel lelkizik/balhézik, a sráccal lelkizik egyfolytában stb... Őt kezelik is (antidepresszáns), csak a kreténje bulikban ráiszik, aztán égszakadás földindulás.
2012. márc. 9. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
77%
Anyás, de gáz!! Mondjuk mondtok valamit, lehet hogy tényleg depressziós, mert írta a kérdező, hogy nem eszik semmit meg ki se jön a szobájából. De még midig úgy gondolom, hogy inkább csak bemeséli magának az egészet hogy legyen min hisztiznie.
2012. márc. 9. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!