Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ránk szállt az exbarátnő, és...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ránk szállt az exbarátnő, és nem tudunk tőle megszabadulni, mit tehetnénk?

Figyelt kérdés

Bocsánat, ha esetleg egy kicsit hosszú lesz, de nagyon szépen köszönöm annak, aki végig olvassa!


A barátommal több, mint 1 éve vagyunk együtt, és nagyon boldogok lennénk, de sajnos az előző barátnője képtelen minket békén hagyni...

Egyszerűen nincs több ötletem, már nem tudom, mit csinálhatnánk, mivel a lány még mindig rendszeresen zaklat minket. Az elején még türelmes voltam, mivel az első pár hónapban úgy gondoltam, kell neki is egy kis idő, amíg feldolgozza a dolgokat és megérti, hogy vége van, aztán talán ő is megnyugszik, és elfogadja, hogy az exe már mással jár, de nem így történt, én pedig lassan kezdek besokallni.


Elvileg azért szakítottak, mert a lány lelkileg zsarolta, terrorizálta a páromat ("Ha szeretnél, akkor ezt vagy azt csinálnád", vagy "Te már nem is szeretsz engem, különben megtennéd értem ezt vagy azt", "Rendben, ha nem jössz el hétvégén, akkor inkább szakítsunk!" és ehhez hasonlók...).

A barátom próbálta vele többször is megbeszélni, hogy ne telepedjen rá ennyire, ne zsarolja szakítással, mert ennek így semmi értelme, de miután a helyzet 8 hónap alatt semmit sem változott, a párom szakított vele.

Ekkor a csaj teljesen bekattant.


Az elején nem is mertük felvállalni, hogy együtt vagyunk, meg akartuk várni, amíg a lány lehiggad egy kicsit, és túlteszi magát a szakításon (3 hónapra rá jöttünk össze, hogy ők szétmentek, de további 2-3 hónapig vártunk, mire publikus lett a kapcsolatunk).

A lány addig is nyaggatta a páromat, de miután kiderült, hogy mi együtt vagyunk, teljesen bedilizett.

Most ott tartunk, hogy jelenleg minden nap hívogatja a páromat (kb. 5-10 alkalom), ha a barátom kikapcsolja a mobilját vagy nem veszi fel neki, akkor sms-eket (napi 6-8 db) ír neki és üzeneteket hagy a hangpostáján.

Össze-vissza ír, nála ez teljesen kedvfüggő, vagyis teljesen kiszámíthatatlan; általában fenyegetőzik, hogy szakítsunk, különben nagyon meg fogjuk bánni, máskor amikor könyörög, hogy legyenek újra együtt, vagy mondjuk hisztizik. Esetleg zsarolja a barátomat, mint a kapcsolatok alatt is, csak most már öngyilkossággal fenyegeti...

Ha mi nem reagálunk rá, akkor a barátom haverjait hívogatja, és őket zaklatja, hogy mi van a párommal, miért nem veszi fel neki, hogy van, mi újság vele, együtt vagyunk-e még, stb.

A legutóbbi húzása az volt, hogy feltörte a párom facebook adatlapját, és ott átírta a "Kapcsolatban" részt arra, hogy vele jár, és nem pedig velem, engem pedig letiltott, majd kitörölt a barátom ismerősei közül.


Nem egyszer az éjszaka közepén hívta fel a páromat, hogy hiányzik neki, szereti és veszettül kívánja.

A párom számot cserélt, de akkor elkezdett zaklatni engem. Leveleket írkált nekem facebook-on, hogy hagyjam ott a barátomat, különben nagyon megbánom, illetve hogy a barátom megcsal engem vele, és csak szánalomból van velem még mindig, és jobb lenne mindenkinek, ha mi végre szakítanánk. Már nagyon elegem van belőle.

Fogalmam sincs, mit tegyünk, hogyan rázzuk le.


A barátom rengetegszer próbált beszélni vele. Telefonon is, és személyesen is, normálisan és keményebben is megmondta neki, hogy hagyjon végre békén minket, de nem használt. Este ugyanúgy jöttek a hívások meg az sms-ek.


A párom eddig 3-szor is találkozott vele, mert a csaj beszélni akart vele, de "csak személyesen", telefonon nem volt hajlandó. A párom kénytelen volt leutazni hozzá, mert egyszer tébolyult állapotban hívta fel őt és megfenyegette, hogy megöli magát, ha a barátom nem megy azonnal, és sajnos nem voltunk benne biztosak, hogy tényleg nem tenné-e meg...

A másik alkalommal a csaj tesója felhívott fel minket, hogy a húga nem akar kijönni a szobájából, nem eszik, nem jár be az óráira sem, napok óta lóg a suliból és csak bőg meg szomorú, nyálas, szerelmes számokat bömböltet a gépen.

Harmadszor megint a csaj hívta, hogy azonnal beszélni akar vele, magyarázatot vár a szakításukról, kérdései vannak, és addig nem megy haza (állítása szerint épp egy hídnál üldögélt, és le akart ugrani), amíg a barátom meg nem ígéri, hogy estére ott lesz, leutazik hozzá és személyesen megbeszélik a dolgokat.


A barátom minden ilyen találkozó alkalmával megpróbálta megértetni vele, hogy nagyon jó lenne, ha ezt abbahagyná, mert ezzel mindenkinek csak árt, de főleg saját magának, ám ez semmit nem használt.


Mit tudunk csinálni, hogy végre leszálljon rólunk? :S


2012. márc. 9. 08:38
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%

Tiltsátok le facebook-on.Kérjétek meg az összes haverotok,barátotok,ismerősötök,hogy ők is tiltsák őt le.

Csináljatok új profilt,új emailcímet.

Kérdező cserélj te is telefonszámot.


Ezekután pedig ha még egyszer felmer hívni,akkor mondanám, hogy rögzítem a beszélgetést és elküldöm a rendőrségnek,és kihívom hozzá a mentőt.

2012. márc. 9. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
100%
Olvasatlanul töröljétek az üzeneteit, nyomjátok ki a telefont, amint kiderül, hogy már megint ő az, éjszakára ki is kapcsolhatnátok, nem tudom, hogy a facebook-adatlapot le lehet-e törölni, a lány családjának üzenjétek meg, hogy vigyék pszichiáterhez, de nektek többé semmi közötök ahhoz, hogy éppen hogy van és mit csinál.
2012. márc. 9. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
MI lett veletek azóta? szóról szóra ez van velem is...
2012. máj. 26. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:

Szia!


Hát, azóta megpróbáltuk magunkat teljesen elszigetelni tőle, ahogy a többiek is javasolták, a közösségi oldalakon letiltottuk vagy letöröltük, msn-en szintén, és ugyebár volt egy számcserénk.

Úgy nézett ki, hogy sikerült lekopnia, mert hetekig nyugton volt, nem keresett egyikünket sem, nem zargatta a haverokat sem, de most kb 1 hete újra kezdte az egészet. Csinált magának egy új facebook profilt, és arról írogat a páromnak, néha nekem is. Igazából már nem foglalkozunk vele, inkább csak szánalmasnak tartjuk. A nővérének és a szüleinek már szóltunk róla, hogy szerintünk a lány beteg és orvoshoz kellene vinni, azt hittük, el is vitték és ennek köszönhető, hogy lekopott. Mi már nem foglalkozunk vele, egyszer talán abbahagyja. Innentől teljes mértékben a családja felelősségére bízzuk a dolgot, minket már nem érdekel, és egyáltalán nem is reagálunk neki. :)


Remélem, nálatok is rendeződnek a dolgok. :) Átérzem a helyzetedet, szóval sok kitartást és lelkierőt kívánok! :)

2012. máj. 27. 08:27
 25/25 anonim ***** válasza:
100%
Na ennek örülök:) Akkor van kiút:) Nálunk még időnként mindig ír egy egy levelet a barátomnak de már nyugodtabb hangvételben, engem szerencsére már nem zaklat elcsendesedett de még mindig vallja, hogy az én párom neki az igazi...
2012. okt. 2. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!