Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tegyek? Hogyan győzhetném...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek? Hogyan győzhetném meg apámat? 13/L

Figyelt kérdés

13 éves lány vagyok és van egy 1,5 hónappal fiatalabb barátom. Nagyon aranyos, kedves és érett felfogású fiú. 2-3 hete "vagyunk eggyütt", de még nem volt se csók, se semmi, csak beszélgetünk. Apám semmiképp nem engedi, hogy pasim legyen, még annyit sem, hogy egy fiúval sétáljak. Sajnos nincs kivel ezt megbeszélnem, mivel anyukám már 5 éves koromban meghalt.. Mit tegyek, hogy meggyőzzem apukámat, hogy ez a fiú tényleg rendes és szeretem?

A válaszaitokat előre is nagyon köszönöm és várom!:)


2012. márc. 17. 23:05
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!:) Hát igazság szerint apámnak van egy élettársa, de ő csak még jobban ellenem uszítja őt, mivel utál(ezt szó szerint a szemembe mondta!).Szerintem féltékeny nem lehet. A barátom szülei elváltak és ő az anyukájával él. Annyi még a gond, hogy ő 30km-re lakik innen, csak suliba jár ide.

Kedves qkkoló! Köszönöm szépen a jó tanácsod, de mikor azt írtad én már réges-rég aludtam..:)

De térjünk vissza a kérdéshez.. A leírtak alapján továbbra is mi tévő legyek?:\

2012. márc. 18. 09:51
 12/20 anonim ***** válasza:
Egy másik felnőtt segítségét kellene kérned, aki a közeledben van és megbízhatsz benne, mert így neten keresztül semmit nem tudunk tenni, ha az élettársa nyíltan utál és uszít. Talán családsegítő szakemberhez is lehetne fordulni, de nem tudom, hogy ők csak erőszakos cselekmény esetén segítenek, vagy ilyenben is lehet számítani rájuk. Tehát lelkileg bántanak téged, de nem ütöttek még meg, ugye?
2012. márc. 18. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Apám persze, hogy NEM ütött meg.. Ha a nőre gondoltál, ő már volt olyan, hogy megtépett, megpofozott, de az régebben volt. De lelkileg igen, folyamatosan bánt..:/
2012. márc. 18. 13:06
 14/20 anonim ***** válasza:
Sajnos ennél többet nem tudok mondani, beszélgetned kellene egy érett felnőttel, aki tud megoldást a helyzetedre, a közeledben van, esetleg meg tudja győzni a szüleidet. Lehet az egy idősebb lány is, vagy bárki, akire támaszkodhat. Jobb esetben egy barát, ha nincsenek, akkor próbálj segítséget kérni valaki olyantól, akiben bízol.
2012. márc. 18. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

szólj azt oszt főnek h a nevelőanyád csesztet, és mond meg apádnak is h utálod

mond neki h válasszon, vagy te vagy a csaj

és ha a csajt választja én kajak elhúznék :D

mondjuk én 15 vagyok és fiú, és pár hétre úgy el tudok menni itthonról h a kutya sem talál meg xd

ha más nem meg találkozz titokban a sráccal, ott ahol nem lát titeket ismerős arc

2012. márc. 18. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Ez egy kicsit bonyolult.. Apám tudja, hogy utálom azt a nőt, de mivel van egy közös gyerekük(akit apám nem akar elveszíteni), nem küldi el..-.-" Utálom ezt a helyzetet, de ez van..:( Esetleg egyéb ötlet?:/

Az eddigi válaszokat köszönöm!

2012. márc. 18. 16:32
 17/20 anonim ***** válasza:

Csak azt tudom mondani hogy hazudni lehet hogy az iskolában vagy korrepetáláson, vagy valami szakkörbe beléptél és közben a fiúval vagy. Esetleg tényleg közösen elmentek valamire, persze nem kell említeni hogy ő is jár oda. Lényeg hogy legyen kifogásod távol maradni és vele tölteni az időt.

A hazudozást azért nem ajánlom mert úgyis kiderül és akkor csak mérgesebb lesz.


Ha nincs senki, akkor marad a tanár, hátha valamelyik tud segíteni.

2012. márc. 18. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 piicur ***** válasza:

Figyi, szerintem először próbálj meg apuddal beszélgetni erről. Nyugtasd meg ilyen alap dolgokkal, hogy ez "ártatlan első szerelem" "diákszerelem" "csak nagyon jóban vagyunk" "rendes srác" ilyesmi. De ne hazudj neki!!!

Ha ez nem jön össze, próbálj nem kiakadni.. Tudom, hogy baromi nehéz, de, ha látja, hogy jó kis csaj vagy, lehet hogy enyhül.

A másik, amit megpróbálnék, kicsit jópofizni nevelő anyuddal. Mármint, néha segíts be a házimunkába, próbálj beszélgetni vele, találj ki lazább programokat. (pl. elmész vele bevásárolni...

Ha látják, hogy otthon jó kislány lettél, gondolhatják, hogy a srác jó hatással van rád ergo megenyhülnek.

Amúgy nagyszüleiddel tartod a kapcsolatot? Esetleg nagymamáddal nem tudod megbeszélni? Vagy ilyesmi.

Uhh, kitartáás;)

2012. márc. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Hűha. Eltel másfél év. És most, hogy másokat biztassak elmondom, hogy azóta is együtt vagyok a fiúval. Sokkal mélyült a kapcsolatunk, egyre jobban szeretem, ahogyan ő is engem. :) Kitartónak kell maradni, és szembeszállni a problémákkal, hiszen előbb-utóbb, akár könnyebben, akár nehezebben, de megoldódnak. Sok tűrés, türelem, szenvedés után végre örömet lel az ember. :)

Apum és az a szőrnyű nő azóta szétmentek, és apukám újraházasodott. Elvett egy csoda aranyos nőt, akivel nagyon jó a kapcsolatom. :) A párom is végre jóban van a szüleimmel, és a 2 kis mostohatesó (akik ikrek) is elfogadták őt. Valahogy sokkal bizalmasabb lettem a családommal. Már jól érzem magam itthon. :) Stressz mindig is volt, van és lesz is, de ilyen az élet. Valaki könnyebben siklik, más viszont nehezebben vergődik át pár korszakán. De, ha alkalmazkodik az ember, és tudja, hogy mikor kell végre kiállnia magáért és felszólalnia, akkor mindenképp eléri a célját! Én az egyik célommal így már mondhatni sikeresen befutottam. Jöhet a többi! :)

Köszönöm szépen jó utólag is a tanácsokat. Valamennyit azok is segítettek. ^^

2013. aug. 23. 16:53
 20/20 anonim ***** válasza:
Látszik az uccsó kommentedből, hogy sokkal érettebb lettél.
2013. szept. 10. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!