Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan győzhetném meg a barátomat?

Figyelt kérdés
Szeretnék venni egy kiskutyát, de benti lenne. A barátom viszont nem szeretné, hogy bent legyen a kutya, mivel ugy gondolja hogy a kutya kintre való. Nem lakunk együtt csak sokat vagyunk nálunk, már lassan 2 éve vagyunk együtt és nem szeretnék nagy veszekedéseket ebből viszont tényleg nagyon szeretném azt a kutyát. Hogy mondhatnám meg neki? Köszönöm
2011. máj. 22. 11:31
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
azt elfelejtettem mondani hogy kistestű kutya lenne:)
2011. máj. 22. 11:34
 2/15 anonim ***** válasza:
A kutya nem bentre való...
2011. máj. 22. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha a kutyát te veszed, a saját házadba, akkor neked van jogod eldönteni.


De.


Gondolom nem volt még kutyád. A barátodnak meg igen, tapasztaltnak tűnik, hogy tudja: a kutya kintre való. Meg fogod bánni, hogyha beszoktatod a házba. Még akkor is ha szobatiszta lesz. Majd meglátod.

2011. máj. 22. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Már volt kutyám és nem állandóan lenne bent csak amikor hideg van pl télen. de most attól még hogy nyár van arra is kell számítanom, hogy akkor mit tudok csinálni
2011. máj. 22. 11:40
 5/15 anonim ***** válasza:
Nekem sem jönne be, ha a kutyát bent kéne tartani, tényleg jobb kintre, de megértem, hogy szeretnéd azt a kutyát.
2011. máj. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
64%
Ha nem valamilyen agyon nemesített kutyát akarsz,hanem normálisat,annak semmi helye a lakásban. Csak kínozzák a kutyákat,akik nem a természetes közegükben,hanem a lakásban tartják. Nem a kutya a fontos nekik,hanem a saját önzésük.
2011. máj. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Nem értem akkor mi a gond, ha van mód hogy kint legyen. Gondolom akkor kertes házban laktok, nem egy kőkemény überlakótelep közepén, a tizedik emeleten. És miért kell erről őt meggyőzni? A te vágyad, váltsd valóra akkor. Nem szeretnék ítélkezni felette, mert nem ismerem, de nem lehet, hogy attól tart, hogy kevesebb figyelmet fog kapni a barátod? Mert ugye egy kutyára figyelni kell, pláne ha kicsi. De összességébe véve figyelni kell a kutyára, és lehet ettől tart a párod. Mint amikor egy gyerek kicsi, és megszületik a tesója, és ugye a figyelem már nem rá, hanem a kisbabára fog orientálódni, ergo kicsit elhagyatottnak érzi magát.
2011. máj. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
A kutyànak is jobb, ha kint van egy kis hàzikoban.
2011. máj. 22. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
44%

"és nem állandóan lenne bent csak amikor hideg van pl télen"


Ezt nem lehet megcsinálni egy kutyával. Beszoktatod télen, nyáron meg kirakod, szerinted azt bírni fogja? Hát nem! Ott fog nyüszíteni amivel a szomszédokat is idegesíti, kaparni fogja az ajtót, esetleg mérgében szétrág néhány kinn felejtett cipőt/papucsot vagy növényeket tesz tönkre.

Egy kutyának nem lehet megmagyarázni, hogy jaj most nyár van és meleg, tehát maradj kinn. A házból való kizárást egyben a falkából való kirekesztésként értelmezi és büntetésnek veszi.

2011. máj. 22. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt sokan túlgondolják itt akik ide írtak egy kutya igen is érti mi a helyzet látszik hogy neked még sosem volt.

Nekem is van egy kistestű kutyám és kertes házban élünk, tavasszal és nyáron imád kint lenni játszadozni kint aludni éjszaka a kis házikójában de mikor jön az ősz a sok eső meg a hideg tél mindig bekéredzkedik ő saját magától eldönti mikor akar kint lenni és mikor akar bent télen szinte minden éjszakát bent tölt a lakásba bent is van neki egy külön kialakított helye ahol el lehet amikor wc-re kell mennie akkor kimegy majd visszajön. Fázis ő is ugyan úgy mint ahogy az ember...

Remélem kedves hozzászóló soha nem lesz kutyád mert szerencsétlen kint fog megfagyni a hidegbe -20 fokokba és derékig érő hóba... na ez az amitől szenved a kutya nem attól hogyha bent is van meg kint is... idióta

2011. máj. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!