Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Probléma lehet az egy párkapcs...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Probléma lehet az egy párkapcsolatban, ha az egyik fél hívő, a másik pedig ateista?

Figyelt kérdés
Nem feltétlenül arra gondolok, hogy ez az ellentét szakítással végződne, hanem hogy a két fél ezen különbségek miatt bizonyos dolgokban nem tudja megérteni egymást, illetve azokról máshogy vélekedik, amik azért elég fontosak egy kapcsolatban.
2012. ápr. 12. 22:27
 1/10 valaki a tömegből ***** válasza:
100%
Az elején lehet hogy nem jelntene gondot, de a hívő személy valószínűleg mindég próbálná meggyőzni az ateistát az álláspontjáról. Ez valamennyi feszültséggel jár, de még mindég nem vészes. Azután házasodás, templomban is leyen megtarva vagy ne, a gyereknevelésről meg ne is beszéljünk. De ha csak járásrl van szó, ott még tűrhető a dolog, mondjuk ez attól is függ hogy mennyire hívő az a valaki.
2012. ápr. 12. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
67%

Igen.

Én egyszer voltam így. És igazából nem az volt a gond, hogy én nem vagyok keresztény, mert teljesen tiszteletben tartottam azt, hogy a srác és a családja hívők, eljárnak templomba, meg minden, nem sértettem meg semmivel, hogy ez baromság, szóval én elfogadtam.

De ő nem. És agyfaszt kapok, mert ez jó sok extrabuzgó hívő keresztényre jellemző idegőrlő tulajdonság, hogy képtelenek feldolgozni az agyukkal, hogy én nem vagyok keresztény és nem is akarok az lenni, és még csak nem is érdekel. Szóval mi sokat veszekedtünk ezen, hogy én miért nem megyek templomba, blabla. Egyszerűen már nem tudtam hogy elmondani neki, hogy N-E-M érdekel, nem hiszek ezekben, és N-E-M fogok se templomba járni, se hinni semmiben.

Azóta szerencsére nem botlottam hívő srácba, így ez többet nem jelentett gondot.

21L

2012. ápr. 12. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ez egyénfüggő, valaki eltudja fogadni a másik álláspontját, valaki nem.
2012. ápr. 12. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Ő nem az a túlbuzgó, rendszeresen templomba járó személy, aki például minden héten templomba jár és úgy gondolja, hogy ezzel meg is teszi a keresztényi "kötelességét". Azt hiszem világos, hogy mire gondolok.


Bár református, de nem sűrűn szokott templomba járni, inkább amolyan "szabadelvű", és az fontos neki ami legbelül van: a hit maga, a keresztény eszme követése, olyan élet élése, amit a vallás eszméi előírnak.

2012. ápr. 12. 22:48
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, én is azt vettem észre, hogy a keresztények általában - tisztelet a kivételnek!! - nem bírják ki, hogy ne "térítsenek" állandóan.

Tehát, amíg én pl. elfogadnám, és semmi gondot nem jelentene számomra, hogy templomba jár, imádkozik, stb., addig nagy valószínűséggel ő engem folyamatosan próbálna rávenni ugyanerre, holott én meg nem szeretnék így élni.

Még egyszer mondom, nyilván nem minden keresztény ilyen, de én igazság szerint általában ilyenekkel találkozom. Már sima barátságnál is voltak ilyen problémáim, akár azonos nemű barátokkal is. Szóval még párkapcsolat sem kellett hozzá, hogy állandóan győzködjön.

Engem pedig a térítéssel ki lehet kergetni a világból, szóval, az biztos, hogy ha ilyet csinálna, akkor nem működne a kapcsolatunk.

26/L

2012. ápr. 12. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Az újabb magyarázatod alapján viszont nem látom, hogy mi lenne a gond, hiszen ő sem annyira "aktív" keresztény, és nem is írtad, hogy zavarná, hogy te nem vagy az...

Pusztán a tény önmagában, hogy ő hisz, te meg nem, természetesen nem okoz gondot.

A gondot minden esetben az okozza, ha - bármelyik fél - nem tudja elviselni, hogy a párja tőle különböző ilyen szempontból, és ezért meg akarja változtatni.

(Ez fordítva is igaz amúgy, ha pl. az ateista rágja a másik fülét.)

2012. ápr. 12. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha meg van a kellő tisztelet egymás felé, akkor ez nem lehet akadály. nem hinném hogy ez a napi téma állandóan..
2012. ápr. 12. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha a hívő túl elvakult és fanatikus akkor igen! (A házasságig tartó szüzesség a templomba járás már fanatizmusnak számít!)
2012. ápr. 13. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem, mi néha egy nagyon kicsit összekaptunk, ha feljött ez a téma, de soha nem volt nagyon durva, és nem is próbált téríteni. Szerencsére.
2012. ápr. 13. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha az ateistának nem is akkora probléma, egy hívő kereszténynek rengeteg szenvedést okozhat.
2012. ápr. 13. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!