Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mitől jó, egy komoly kapcsolat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lewis1987 kérdése:

Mitől jó, egy komoly kapcsolat? Melyek azok a dolgok, amik pozitív és mik azok amik negatív irányba mozdíthatják el a dolgokat?

Figyelt kérdés
Én egy 24 éves srác vagyok. A barátnőm 18. Sok csajom volt, napokig, esetleg hetekig, de ő nekem az első, akire tényleg barátnőként tekintek. Soha nem érdekeltek hosszú távon a lányok, mindig csak a szex vonzott, és ha éppen olyan kedvem volt, legyen mellettem valaki. Most viszont életemben először szerelmes vagyok. :O Nagyon fontos nekem ez a lány. Legszívesebben állandóan csak vele lennék, és iszonyat rossz kedvem van, ha nem vagyunk együtt. Egy hónapja tart ez a dolog. Soha nem volt még "komoly" kapcsolatom. Tanácsokat szeretnék kérni, hogy ez hogy működik!? :D Mitől jó egy ilyen kapcsolat? Mik az egészséges határok? Hányszor keressem egy nap? Hányszor akarjak találkozni? Engedjek e mindig neki ha látni akar? Vagy néha azért mondjak nemet is? Az a baj, hogy sohasem volt még fontos számomra egy lány sem. Még új nekem ez a helyzet. Mit és hogyan tegyek?
2012. ápr. 15. 16:53
 1/5 ASOT ***** válasza:
100%

komoly?? inkább úgy fogalmaznék, hogy "ragaszkodás" mennyire ragaszkodunk mennyire fontos nekünk a másik és mit jelent az h szeretjük, hogyan szeretjük!


Amúgy minden kapcsolatban kell teret hagyni a másiknak szabadságot! Nem szabad görcsösen ragaszkodni a másikhoz..mert az semmi jót nem hoz végül....

És nem attól komoly egy kapcsolat h minden nap 20x elmondjuk h "szeretlek" mert annál jobban értékét veszti!


Nem szavakkal kell kimutatni h mit érzünk, azt éreztetni kell, és éreznie kell magától a másiknak h mennyire sokat jelent nekünk!

2012. ápr. 15. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Mindig emlékezz arra, hogyha valami elromlik, azt nem eldobni kell, hanem megjavítani. Lesznek alkalmak, amikor majd megbántjátok egymást, de így kerek az egész.


Csak annyit engedj meg magadnak vele szemben, ami tőle jól esne, legalábbis nem bántana.


Emellett, jó ha belátod, egy kapcsolat szabályait mindig az adott két fél írja. Nem várhatod, hogy mi megmondjuk, mik a határok. Ha így történne, az nem a te, hanem a mi kapcsolatunk lenne.


Vannak olyanok, akik szeretik a citromtortát és vannak akik nem. Ha te nem szereted, de én állítom, hogy a világ legfinomabb sütije, te akkor sem szereted meg.


Az egyik párnak bejön valami, a másiknak nem. Csak kettőtökön múlik, hogy mi az elég. Viszont a fenti kettő tényleg jó tanács, én is az egyik legjobb barátomtól hallottam, öt éve vagyunk együtt a párommal és napról napra jobban szeretem, pillanatról pillanatra szeretek belé újra.

2012. ápr. 15. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 ASOT ***** válasza:
na 2-eske is jót írt! :)
2012. ápr. 15. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
... köszönöm szépen a válaszokat, mindegyik hasznos... és tetszik!!! Na igen ilyenekre gondoltam... ezekből azért sokat lehet tanulni egy magamfajta amatőrnek! :D ... jöhetnek még ilyenek!!!
2012. ápr. 16. 07:59
 5/5 anonim ***** válasza:

Remélem, most is boldog kapcsolatban élsz, és most már sokkal tapasztaltabb vagy. Talán még azt írnám le, hogy nem a mennyiség a fontos, hanem a minőség (hiába találkoztok naponta tízszer, ha zsörtölődtök, görcsösség van, és lehet, hogy egy hétig, vagy hónapokig kénytelenek vagytok egymás társaságát hiányolni, hogy egy órát láthassátok egymást, és akkor megszűnik a külvilág, és csak ti vagytok.

Azt tartom nagyon fontosnak, hogy mindent meg tudjatok beszélni, ne kerüljétek a konfliktusokat, hanem amikor valami nem tetszik, valamire vágytok, szépen meg tudjátok fogalmazni, mielőtt még a sok kicsi feszültség összeadódna, és elmérgesedne a kapcsolat. Rengeteg kapcsolatnak ez a veszte. Fontos, a figyelem, de nem csak a másikra, hanem önmagunkra is. A kompromisszum se mindig ideális megoldás (bár erre sokan felszisszennek) de gondolj arra, hogy valaki az édes fehér bort szereti, valaki meg a száraz vöröset, a kompromisszum a száraz fehér végül senkinek sem ízlene, szóval valami konstruktív vitáknak mindig van helye.

Sok türelem kell, bizalom, és önbizalom, önismeret, és a másik ismerete, és rengeteg mindent kell egymásnak megbocsájtani, hibákat elfelejteni (nem helyes, hogy valamit húsz év múlva is egymás fejéhez vágnak az emberek). Időnként kell a kikapcsolódás, környezetváltozás, mert elfásul az ember. Még ha semmi pénzetek sincs, egy kirándulást, vagy piknikezést a város szélén meg lehet ejteni. Apró figyelmességek, és lehet ám súgni is, hogy te milyen figyelmességre vágysz, ha a másik nem tudná magától. lehetnek kis meglepetések, szellemes/szerelmes üzenetek a másik ruhazsebében, csoki a cipőben - nem csak mikuláskor... fontos, hogy egymás örömét keressék.

És fontos a felelősség is, hogy tudja a két fél, hogy mindenben számíthat a másikra: jóban, rosszban.

Hirtelen ennyi jutott az eszembe.

Ha kérsz a bölcsek kövéből egy főzetet, délután 14.00-tól 16.00-ig veszem fel a rendelést. Előtte azonban zöld kezet kérek, a többit utólag. :)

2013. aug. 19. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!