Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért menekülnek előlem a nők?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért menekülnek előlem a nők?

Figyelt kérdés
23 éves vagyok. Külsőleg jól nézek ki, az eszemmel nincs baj és jó stílusom van. Az eddigi összes párkapcsolatom kétféleképpen ért véget. Az egyik az volt, hogy az aktuális barátnőm elmenekült tőlem. A másik, hogy valami családi problémája volt (általában az apjával), ezért betegesen ragaszkodott hozzám,amit meg én nem bírtam. A jelenlegi barátnőmet nagyon szeretem. Ő is engem, de nem rég azt mondta, hogy nem tud úgy tekinteni rám, mint egy férfira, mert hiányzik belőlem valamilyen kisugárzás és hogy pár napja úgy érezte, hogy ha benne marad ebben a kapcsolatban, akkor megfullad és nem bírja ki.
2008. ápr. 21. 07:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Akkor el kell rajta gondolkoznod, miért fullad meg tőled a barátnőd? Vagy azt nem mondta? Mit is jelent ez? Nem hagysz neki teret, te akarsz uralkodni, vagy mindenről tudni akarsz, vagy mindig rajta lógsz? Ha ezt már tudod, akkor tudod honnan kell kezdeni megoldani a problémát, mert tovább tudod gondolni: miért nem hagyom érvényesülni a barátnőmet, miért nem engedem hogy önmaga legyen, miért túl sok az elvárásom, stb. Ezzel közelebb kerülsz ahhoz, hogy megismerd magad.

Lehetséges, hogy tényleg irányító típus vagy, aki ellenőrzi a másikat, hogy mindig "megfelelően" viselkedik-e? (de ez most csak egy gondoloat, lehet hogy nincs igazam). Azoknak a lányoknak, akiknek problémájuk van az apjukkal, egyfajta "apa-helyettesítőre" van szükségük, ezért ragaszkodnak annyira hozzád, mert valószínűleg tökéletes apahelyettes vagy, és nem is engednek el, hiszen az felér egy újabb apa-elvesztéssel.

Azok a lányok pedig, akik nem apa-helyettest keresnek, ez már túl sok, hiszen "férfira" van szükségük, nem "apára". Hogy a barátnőd milyen kisugárzást nem talál benned, azt nem tudom, gondolkozz el ezeken a dolgokon szerintem! És írj hogy mit gondolsz ezekről amiket írtam!:)

2008. ápr. 21. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az elozo valaszban van valami igazsag. En elvesztettem apukamat (meghalt) amikor 16 eves voltam es igy belegondolok szeretem ha a parom ragaszkodik hozzam en meg ragaszkodhatok o hozza. de ez csak egy bizonyos szintig a tulzott ragaszkodas az mar nekem is terhes. Pl en szeretem ha a partnerem felhiv telefonon vagy ad eletjelet magarol meg akkor is ha csak el kezdtunk jarni mert az olyan jol esik h torodve van velem. es itt mondom h az elottem levonek vhol igaza van mert nem mindegyik partnerem ertette ezt h ez nekem miert esik jol... vagy latta szuksegesseget... de amikor ezek a telefonok atmennek olyan beszelgetesbe h mit csinaltal mit fogsz csinalni hova mesz es miert mesz oda, illetve naponta 2-3szor kell ezt elmondani az mar nekem is terhes. pl nem szeretem ha kerdore vagyok vonva ha meg van szabva mit kell csinalnom. szeretem ha van sajat terem tehat neha el tudok menni az en barataimmal szorakozni vagy csak egy ebedre vagy vacsira... az sem szeretem ha egyoldalu a beszelgetes tehta en elmondom mit csinaltam melohelyen roviden ket mondatban mert senkit sem akarok a szakmammal terhelni a maisk meg oprakat ecsetel minden reszletesseggel mert az szerintem untatja a maiskat legalabbis engemet es az olyan egoistanak tunik... ezt azert irom mert volt ilyen baratom es mar untam vele beszelni es olyan terhes volt. Szerintem uljetek le beszelni h mit ertb a baratnod ez alatt es probalj tobb siznt vinni a kapcsolatotokba. szervezz programokat... olyat ami ot is erdekli... lepd meg dolgokkal... de h igazan miert mondta a baratnod amit mondott szerintem kerdezz ra es beszeljetek meg.
2008. ápr. 21. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Sok igazság van abban, amit írtatok. És köszönöm. Az érdekes az, hogy Ő maga sem tudja, hogy miért érzi, hogy menekülnie kell. Soha nem kérem számon, nem ellenőrizgetem, a várfatlan meglepetésekben sincs hiány, rengetegszer főztem neki, vagy volt, hogy reggel, mielőtt beért volna a munkahelyére, vittem neki ebédet, úgyhogy nem tudom. Azt mondta, hogy nincs benne a tekintetemben az, aminek egy pasi tekintetében benne kell lennie. Hogy olyan a kisugárzásom, hogy nem tudja magát nőnek érezni mellettem. Csak tudjátok, ez engem megijeszt és elbizonytalanít. Most kezdek el emiatt Hellinger terápiára járni, meg keresek egy pszichológust. Hátha lesz valami. Ma rákérdeztem nála, hogy szerinte mi az igazság ebben az apja-lánya dologban. Azt mondta, hogy valóban olyan típus vagyok, de neki nem apa kell, hanem férfi. És most el vagyok bizonytalanodva. A dologhoz az is hozzá tartozik, hogy a barátnőm 3 és fél évvel idősebb nálam.
2008. ápr. 21. 19:53
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia! én írtam elsőre is.

Megértelek hogy magad alá zuhantál de örülök hogy nemcsak szomorkodsz, hanem megpróbálod megoldani a helyzetet és tenni valamit!! Mert nagyon sokan vannak ám, akik erre másokat hibáztatnának, a barátnőikben keresnék a hibát, stb. Úgyhogy rajta:)

Más: nem tudom, miért mond neked ilyet a barátnőd a kisugárzásoddal kapcs, mennyi ideje vagytok együtt? Az elején, a legeslegelső dolog amit észrevesz egy nő, az a kisugárzás, és hogy mi van a pasi szemében. Nem hiszem, hogy nagyon van köze a dologhoz hogy ő idősebb, bár én sose kezdtem fiatalabb pasikkal, úgyhogy nem tudom milyen.


De például elmondom, hogy az én pasim is néha kiakad, hogy nem lehet önmaga, azért, mert annyira sok és határozott meggyőződésem van a "helyes" életről és gondolkodásról, hogyha ő, vagy valaki más nem ezt teszi, akkor mérges vagyok és felháborodok, meg szomorú is, hogy hogy lehet ilyet. Így elérkeztünk a pontra, hogy alig mer valamit mondani, mégha csak poén is lenne. De mostmár jobb a helyzet, mert rájöttem, hogy mi miért van, és "engedékenyebb" vagyok.. (magammal szemben is):)

Ezt csak azért mondtam el, hogy én sem vagyok irányító típus egyáltalán, mégis van valami, amiért egy ember tud mellettem "fulladozni".:)


Remélem minden problémád meg fog oldódni, sok sikert meg boldogságot!

2008. ápr. 22. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!
2008. ápr. 22. 10:41
 6/6 anonim válasza:
Szerintem ahogy elmontad a kulso belso jellemzesedet a baj ott lehet hogy nem vagy eleg kemeny eleg ferfias de ezt a dolgot konnyen megvaltotathatod!!REMELEM SEGITHETTEM EBBEN ES SOK BOLDOGSAGOT SZERENCSET!
2008. máj. 6. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!