Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Folyamatosan ezen veszekedünk...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Folyamatosan ezen veszekedünk párommal! Szerintetek kinek van igaza?

Figyelt kérdés

Az alap problémám az, hogy 28 éves és mégis facebook függő. Ezt már eleve nem tudom megérteni, de már hozzászoktam.

De ahhoz képtelen vagyok, hogy neki folyamatosan újabb és újabb nő ismerősei lesznek, idióta p*csák kommentelgetnek neki és bármit kiír már jön 20 komment rá. (Bár ő ezekre nem reagál)

Egyszer lebukott, hogy pasik és csajokon is fent van majd összeállt a kép, hogy onnan vannak a "nő" ismerősei. Egyesek kritikán aluliak, de mintha ő mégis élvezné, hogy oda vannak érte. Jó pasi, de nem értem erre miért van szüksége.

Állandóan féltékeny vagyok és veszekszem és szánalmasnak találom magam hogy folyton azzal kell foglalkoznom mit művel a felnőtt párom a facebookon. Ő azt mondja semmi okom féltékenykedni, ő nem ír ezeknek a csajoknak nem flörtöl és csak engem szeret. Tudom, hogy szeret bizonyítja is és érzem rajta. De azt nem akarom elhinni, hogy ő semmit nem ír/reagál ezeknek a csajoknak és ők mégis folyamatosan kommentlegetnek neki. Azt sem értem, hogy miért nem képes kiírni facebookra, hogy kapcsolatban van. Mégcsak egy közös képet sem tett fel. (Mondjuk én sem) Pedig már 3 éve együtt vagyunk. Erre annyit mondott, hogy mindenki tudja hogy együtt vagyunk, aki számít és ne azt akarjam, hogy facebookon mutassa ki a szerelmét.

Én nem fogok csöpögős, idióta szerelmes üzeneteket irogatni üzifalára, vagy minden egyes kiírásásra reagálni, hogy tudassam a kis ribikkel hogy létezem és a párom az enyém.

Ezt tőle várnám, hogy ne hozzon ilyen helyzetbe, de ugy látszik neki nem ér annyit a kapcsolatunk.

És még csodálkozik hogy nem tudok benne megbízni!

Mit gondoltok? Én túlzom el, vagy jogos a csalódottságom?!

(Én/23 vagyok és rettenetesen kellemetlen számomra, hogy ennyi idősen egy ilyen kérdést írtam ki. De tanácsra lenne szükségem!)


2012. máj. 7. 23:14
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
90%

Az emberek nem egyformák. Nem kéne, hogy zavarjon téged a párodnak ez a hülyesége, de teljesen normális, hogy zavar. A párod részéről is normális, hogy nem érti, miért zavar téged, de attól még, hogy nem érti, oda kéne figyelnie rád, és nem bagatellizálnia a problémát. Tipikus konfliktushelyzet az, ami most fennáll. Te szeretnél megváltoztatni valamilyen szokást, amit ő nem akar megváltoztatni, és ezen megy köztetek a küzdelem. Amúgy kívülről nézve viccesen pitiánernek tűnő probléma, amit ha nem tudtok megoldani, akkor tényleg felmerül a kérdés, hogy minek vagytok együtt,


Írtad, hogy tanácsra lenne szükséged. Az én tanácsom, hogy felejtsd el a vitákban a lányokra jellemző "kinek van igaza?" hozzáállást. Ha benned így merül fel a kérdés, akkor nem leszel a pároddal egy hullámhosszon. Inkább javaslom, a "mit szeretnék elérni?" és a "mit tegyek, hogy elérjem" praktikus szemléletet.


Először is nem árt tudnod, hogy mi a párod mozgatórugója, hogy ehhez a pitiánernek tűnő szórakozáshoz ragaszkodik. Nem kizárható az a lehetőség, hogy tényleg titkol valamit előled. Olyasmit, aminek tényleg nem örülnél, ha kiderülne. Ha ez a helyzet, akkor logikus célod ennek a valaminek a megszűntetése. A másik lehetőség, hogy semmi nincs a háttérben. Egyszerűen ezt a hülye szórakozást találta ki magának. Ebben az esetben nem érti a problémádat. A logikus cél szimplán magának a szokásnak megszűntetése, kibillentve őt a szokáshoz direkt módon köthető komfortzónájából. Mi tehetsz ennek érdekében?


Ami biztosan nem működik, hogy utasításba adod neki. Az emberek nem szeretnek utasításokat végrehajtani. Egy férfi egy nő utasítását meg pláne. Csak az ellenállása nő tőle. Ugyanúgy nem működik a zsarolás, és az sem, ha megpróbálod rábizonyítani, hogy az az a logikus, amit te gondolsz, és az hülyeség, amit ő. A kérés cserébe nagyon hatékony, pláne ha gondot fordítasz rá, hogy övé legyen a probléma megoldásának dicsősége.


Rossz kérés:

"Csabi, ez így nem jó, hogy ezt a hülyeséget csinálod a FB-on. Kérlek, hagyd abba"


Jó kérés:

"Csabi, értem, hogy ez neked szórakozás, de nekem így rossz. Tudunk valamit tenni, hogy ne érezzem rosszul magam?"

A lényeg, hogy ne mondd meg, hogy mi legyen a megoldás. A problémádat mondd! Például az a problémád, hogy rosszul érzed magad, mert rengeteg lány posztol bizalmas dolgokat a FB profiljára, és közben nem deklarálta ott, hogy veled van kapcsolatban. Ne mondd neki, hogy írja ki a kapcsolatot, főleg ne célozz rá! Azt se kezdd el bizonygatni, hogy jogos a problémád, mert akkor az ellenérveket fogja sorolni. Nem is kell bizonyítanod, hogy a problémád jogos. A problémád probléma. Rosszul érzed magad valami miatt. Összetartoztok, oldjátok meg. Lehetőleg úgy, hogy a megoldást magáénak érezze. Fontos, hogy ne hagyd magad. Például, ha bagatellizálni akarja: "Értem, hogy ennek nem feltétlenül kell problémának lennie, de nekem az, hisz rosszul érzem magam. Van ötleted, hogyan oldjuk meg?" Ha vissz akarja dobni a labdát, hogy te tegyél javaslatot a megoldásra, akkor ne menj bele. A te javaslatod nem fogja sajátjának érezni, csak ha nagyon erősködik. "Csabi, azért nem teszek én javaslatot a megoldásra, mert számomra az tűnik kézenfekvőnek, hogy kiírjuk a profilunkra, hogy kapcsolatban vagyunk. Semmiképp sem szeretnélek azonban rávenni valamire, amit te nem akarsz, csak szeretném, ha megoldanánk a problémát valahogy". Ha elzárkózik a megoldástól nagyjából azzal, hogy oldd meg magadnak, akkor érdemes egy kicsit keményebbnek lenned. "Tényleg úgy gondolod, hogy ha én rosszul érzem magam valamitől, akkor nem szeretnél segíteni a megoldásban?" Ha tényleg úgy gondolja, akkor valószínűleg érdemes hátralépned néhány lépést, és tényleg előkészíteni a békés különválást. A probléma nem az, hogy szórakoztatja, hogy csinos lányok bókolgatnak neki a FB-on. A probléma az, hogy nem zavarja, hogy ez neked rosszul esik. Ha te is jó heccnek tartanád ezt, mint sok más lány, akkor lehet, hogy semmi baj nem lenne. Te viszont nem tartod annak, és ettől te nem vagy rosszabb vagy jobb. Legyen rád tekintettel, hiszen te vagy fontos neki elvileg.


Fontos, hogy megőrizzed a higgadtságod. Kerüldd a nőiest vitatkozást! Azt egy pasi sem tolerálja, ráadásul teljesen jogosan. Maradj higgadt! Ne zsarolj, ne könyörögj, ne követeld, hogy ezt vagy azt csinálja. Ne célozgass! Világos egyszerű problémameghatározásból a párod értenmi fog, ha tényleg fontos vagy neki. Ha meg nem, akkor legalább kiugrasztottad a nyulat a bokorból.

2012. máj. 8. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Fogadd el így, vagy keress mást.

"a párom az enyém." - Nem, nem a tiéd. Nem fikusz.

2012. máj. 8. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
#11-es: Ezt a gondolkodásmódot hol tanultad? Nekem is kell! :)
2012. máj. 8. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Én ezen már túlestem az iwiwes korszakban. Úgy voltam vele, jobb a békesség, inkább hanyagolom a közösségi oldalakat. Győzött az asszony. :)
2012. máj. 8. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Nem ismerem a fb-ot nem tudom hogy megy pontosan, hallotam hogy törölheted magad, hallottam hogy sose törölnek, ezt majd valaki elmondja...

...ennek fügvényében ajánlom azt hogy mutass te példát, azt szeretnéd hanyagolja a fb-t? Elsőként hanyagold te.

Távolodj el ettöl az egésztől, szervez programokat nélküle, biciklitúrát a barátnővel, bármit ami neked elképzelhető.

Ne veszekedj, ne vitatkozz, ne féltékenykedj. Egyszerüen ne érdekeljen, zárkozz el a téma elöl.


Remélhetőleg egy idő után a fejéhaz kap és ő keresi a társaságod, a fb pedig max csak sokadlagos lesz.

De ehhez meg kell éreznie a hiányodat, ha ezek után is a fb a nyerő akkor pedig választ kaptál a kérdésedre mit is tegyél.

2012. máj. 8. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

ma 01:28 Köszönöm. Már ezt is próbáltam. Teljesen higgadtam, nem is kértem, elmondtam mi a problémám és vártam, hogy felfogja-e vagy sem. Arra sem tudott válaszolni, hogy ez neki miért jó "szórakozás" neki, tulajdonképp vele beszélgetni sem lehet. Szájába rágom a lehetséges válasz variációkat és ő kiválaszt egyet. Annyit mondott, hogy unalmas perceiben jó szórakozás. Illetve, hogy eltúlzom! Azt is hogy nem flörtölget csajokkal, de ezt nem hiszem el mivel már többször lebukott.

Azt mondtam neki, ha még egyszer lebukik, megtudom hogy flörtöl a hátam mögött szakítok, azt mondta rendben. És állította, hogy nem fog lebukni mivel nincs is miért.

Szerintem nem is veszi komolyan, amit mondok.

Kértem volt hogy követeltem, hogy rakja ki hogy kapcsolatban van. Erre vagy azt mondta, hogy nekem sincs kint vagy azt hogy majd kirakja!

Azt is mondtam már neki, hogy tudom hogy körülötte sok nő/csaj van, akinek ez a szórakozása lehet közülük kellett volna választania, és lehet mi nem illünk össze. Erre ha már sokszor vágom a fejéhez azt válaszolja, lehet. Ha jó passzban van, azt mondja neki csak én kellek.

Úgy érzem ennek soha nem lesz vége...és én itt nem nyerhetek.


Utolsó: Jól tetted, hogy az asszonyt választottad! :)

2012. máj. 8. 02:36
 17/20 Merill válasza:
Szerintem túl reagálod...azt írtad tudom hogy szeret akkor meg mért flörtölne más lánnyal? Az én barátnőm is pontosan ugyanezt csinálja. Bár én nem lógok a facén csak keveset.De ha beszélek egy lánnyal akkor már is olyan féltékeny mint az állat,indulatos stb...Azt viszont hogy semmit nem reagál a csajoknak..nos azt én se hiszem el,de hát nem lehet tudni.Szerelmes üzeneteket meg nem azért kell írni a falára hogy a tudasd a ribikkel hanem kedveskedésképpen stb.
2012. máj. 8. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

01:43

Ha gondolod, írj privit, és akkor szivesen javaslok neked könyveket. :)



Kérdező (02:36)

Minden tiszteletem mellett, és beleszólási szándék nélkül megjegyzem, hogy amit itt lertál az teljesen más, sok szempontból ellentétes azzal, amit javasoltam. Szinte tételesen felsoroltad ebben a hozzászólásodban azokat, amiket te megcsináltál, én meg az elkerülését javasoltam. Természetesen nem kell azt tenned, amit én javaslok, csak ne verd át magad. Annak, ami történik, az általad leírtak alapján, nagy részben te vagy az oka.

2012. máj. 8. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Hát, ez kellemetlen. Én igazából nem hiszem el, hogy ha ezeknek a lányoknak soha nem reagál semmit, akkor is írnak neki állandóan. Ezért én írnék ki valamit az üzenőfalára, amiből látszik, hogy már egy ideje együtt vagytok. Nem valami nyomulós dolgot, hanem valami kedveset. Illetve kezdeményezném, hogy írjátok ki, hogy kapcsolatban vagytok. Nem azért, hogy mutogassátok, hanem mert a reakciójából sok dolgot szűrhetsz le egyrészt, másrészt pedig lehet, hogy sok lány nem is tudja onnan, hogy a párodnak barátnője van, mert erről gyakran elfelejtenek beszámolni.
2012. máj. 8. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Ja, most olvasom, hogy ezeket már próbáltad. Ez esetben én várnék, de ha még valami lenne, akkor szakítanék. Felnőtt ember, el tudja dönteni, mi a fontos neki.
2012. máj. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!