Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti mit tennétek/tettetek hasonló, párkapcsolati, kvázi nősüléses helyzetben?

Figyelt kérdés

A barátnőmmel 5 éve vagyunk együtt, 10 éve ismerjük egymást,szeretjük egymást, együtt tervezzük a további életünket is. A helyzet érdekessége az, hogy Ő már szeretne menyasszony/feleség lenni, gyereket szeretne -minimum tervezgetni-, amit én is szeretnék persze, de a gond az, hogy most egyetemisták vagyunk, neki van még 2 éve, nekem minimum 3. (Egyidősek vagyunk, osztálytársak is voltunk). Én viszont szeretnék először valami munkát, vállalkozást, valami saját megélhetést,hogy legyen, amit letenni az asztalra. Nem karrier, vagy ilyesmi, ugye a mai mentalitás, csak simán hogy legyen saját megélhetésem, ne függjek se szülőktől, sem mástól, de sajnos egyelőre még az egyetemre szeretnék koncentrálni (műépítészet), azt befejezni, ami elég sok időt, energiát, pénzt vesz fel, nem nagyon tudok mellette még dolgozni is, bármiféle vállalkozást csinálni, amit amúgy majd szeretnék. Így semmi nélkül viszont nem szeretnék egyelőre házasodni ("házas!"-odni...) Az Ő kicsi szíve pedig már vágyna nagyon egy ilyesmi felállásra. El is fogadja ezt a dolgot, meg is érti a helyzetünket, de a szíve mélyén mégis bántja a dolog, és mégsem fogadja el, nyugtalan, nem találja a helyét, stb. Megbeszélhetjük, meg monden, mert úgyis az érzéseket nem beszélhetem ki belőle, és igazából nem is akarnám, és nem is lenne célszerű. Néha még azt is kapom a fejemhez emiatt, hogy nem is lehet igazán biztos a szándékaimban.

Mondjatok valamit, szóljatok hozza a dologhoz! Hogy látjátok? Mit csinálnátok?



2012. máj. 11. 17:11
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Kifelejtettem, hogy én 23 vagyok, barátnőm is.
2012. máj. 11. 17:14
 2/19 anonim ***** válasza:
Nehogy megházasodj idő előtt. A saját magadra kötöd a rabláncot. Egyébként teljesen érthető, hogy megélhetést akarsz. Aztán ha megvannak az alapok, akkor lehet rá építkezni. Ne legyen a gyerekednek rossz sorsa, csak mert a barátnődet elvakítják az érzelmei.
2012. máj. 11. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Szerintem ez hülyeség. Az én párom két évvel fiatalabb nálam, mindketten egyetemisták vagyunk és lehet hogy szeretném komolyabbra fűzni a kapcsolatunkat, de nőként a saját ép eszemmel is feltudom fogni, hogy nincs miből! Én itthon lakom, ő kolis. Nekem pénzkidobás lenne beköltözni a koliba, összeköltözni vele, elmenne az összes ösztöndíjam a havi megélhetésemre (valószínűleg a lakhelyem közelsége miatt fel sem vennének), albérletre nincs pénzünk. Most házasodjunk úgy össze, hogy még évekig nem lakhatunk együtt? Annak mi értelme van? Szüljünk gyereket a vakvilágba úgy, hogy egyikünknek sincs állása?

Épeszű nő szerintem ilyet nem mond és nem is kér.

Mondd el neki, hogy nagyon szereted, vele tervezed a közös jövőt, de ne kérje, hogy feladd az álmaidat és már most munkába állj azért, hogy elvehesd... Ha igazán szeret, akkor ezt ő sem akarhatja. Ha már saját lakásba, kettesben összeköltöztetek, saját pénzből megéltek, akkor mehet az esküvő!

2012. máj. 11. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Teljesen logikusan gondolkodsz, ep eszu ember igy csinalja.

A baratnodnek meg kell ertenie, hogy varnia kell. Eloszor legyen meg a suli, koltozzetek ossze, es meg ha 1 ev utan is ugyanugy szeretitek egymast, es meg mindig egyutt akartok maradni, akkor johet az eskuvo. Ez alatt elkezdtek dolgozni, gyujtogetni sajat otthonra. Ha ugy latjatok anyagilag, hogy belefer egy gyerek, akkor elkezdhettek probalkozni.

23 evesek vagytok, elottetek az egesz elet, nem kell kapkodni. Turelem, higgattsag kell az elethez, hogy megvalosithassuk almainkat. Nem szabad turelmetlennek lenni. Elhiszem, hiszen en is voltam ugyanebben a cipoben, hogy nehez kivarni a dolgokat, ha elkezd vagyni az ember a gyerek utan, arra a legnehezebb varni.

Ha minden szuperul megy 25-28 evesen mar johet is a baba.

Addig pedig raertek. Nagyon sokat alakultok meg az elkovetkezo evekben, terveitek is valtozhatnak. Ha most lekotitek egymas mellett az eleteteket, lehet, hogy par ev mulva rajottok, hogy megsem kellett volna ilyen koran, es akkor lehet, nem csak a ti eleteteket teszitek tonkre, hanem egy pici emberkeet, aki aztan vegkepp nem tehet semmirol. (Nem mondom, hogy igy fog tortenni)

Elvezzetek az eletet, es egymast, mert sokkal kevesebb idotok lesz egymasra, ha mar lesz baba. A hazassaggal meg raertek, es majd egyszer ugy is rajottok, hogy nem a papir es a karikagyuru a bizonyiteka az osszetartozasotoknak a szerelmeteknek.

2012. máj. 11. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Hát az összeköltözés megvan, de a saját megélhetés még hadilábon áll...

Tulajdonképpen felfogja, és megérti a helyzetet, nem is várja el, hogy feladjam az álmaimat, csak ..hogy is fogalmazzak.. túl intenzíven él a benne a vágy ilyesmikre, amellett, hogy megérti a helyzetünket.


Mit lehet tenni annak érdekében, hogy ez a dolog ne amolyan "célunk fele nem haladunk", "céltalan bolyongás" hangulat legyen... legalábbis a részéről?

2012. máj. 11. 17:35
 6/19 anonim ***** válasza:

Figyelj,házasodni lehet bármikor,ha tudod, hogy őt szeretnéd feleségednek,akkor csináltok egy polgárit és gyűrű lesz ujján miközben még egyetemre jár...dicsekedhet vele a csoporttársainak,de mikor megkérdezik,hogy van-e jövedelmetek,lakásotok,munkátok,akkor ő is tudja, hogy ciki lesz válaszolni....el is jegyezheted,de azt meg tök felesleges szerintem,mert csak úgy éri meg,ha 1éven belül össze is házasodtok! A leírásod alapján,ha most eljegyeznéd,akkor még lehetne vagy 3-4évig menyasszony,te meg 3-4évig vőlegény...ennek sincs szerintem értelme!

Kérdezd meg tőle, hogy mégis mit gondol?Összeházasodna úgy veled, hogy kvázi semmitek sincs?

2012. máj. 11. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Azt tudnod kell, hogy az álmaidnak búcsút inthetsz, ha elveszed. Majd meglátod, hogy amint kikerülsz a munka világába, gyakorlatilag alig lesz időd bármire is. Abban a maradék szabadidődben próbálsz az álmaiddal foglalkozni, ahogy bírod szusszal. Ha emellé egy gyereket is bevállalsz, akkor az álmaiddal töltött idő ugrik. Szerintem ne vedd el, hanem építsd magad. Szakíthatsz is vele. Van egy mondás: Először légy önző, hogy aztán nagylelkű lehess!
2012. máj. 11. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Elég radikálisnak tűnik az utolsó hozzászólás! :))

Igazából nekem megfelel ez a felállás, és tökéletesen megvagyok így, mert tudom, mit akarok, csak az a baj, hogy talán nehézségeim vannak azzal, hogy bizonyítsam is ezt Neki. Talán neki is csak erre lenne szüksége... Nem tudom... Ti?

2012. máj. 11. 17:59
 9/19 anonim ***** válasza:

2-es vagyok.

Én erre csak annyit tudok mondani, amire nekem is szükségem van. Ha a jövőmre gondolok én is sokszor elkeseredek, hogy fogalmam sincs hova tartunk. A párom fiatalabb nálam, bennem már ketyeg az óra (sokszor így érzem), míg ő mindig lassít, ami persze abszolút érthető, amíg nem lakunk együtt és saját keresetünk sincs.

Akkor bizonytalanodom el és gondolom azt, hogy egyhelyben toporgunk, amikor csak lassít, jönnek a mondatok, hogy majd ha ez lesz, majd ha az lesz... Ebből mindig az jön le, hogy nem is akarja igazán. Ilyenkor kellene a megerősítés, hogy szeret, hogy velem tervez, hogy miket szeretne, hogyan látja a jövőnket stb. Ergo nem csak lassít, ami alapjáraton nem gond, de megerősít, hogy nem azért lassítja az "órámat", mert ő nem szeretné az egészet! Nekem jól esik az, ha néha felhozza ő a közös jövő témát. A múltkor a párom hozta fel férfi létére, hogy gondolkodtam e már gyerkőc neveken, ilyesmik. ezek csak valami fiktív dolgok, még is megnyugtatja a lelkemet valahol, hogy nem kell sietni, illetve azzal kapcsolatban is, hogy ő szeretné ezt, csak nem jött még el az ideje! :)

2012. máj. 11. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Szia!


Tudom mit érez a lány, én is átélem, de az már hiszti, amit ő tesz, hogy a fejedhez vágja. Gondolom huszas éveitekben jártok. Nem kell kapkodni, mert abból még baj is lehet.


Én azt tenném, ha férfi lennék, hogy vennék egy eljegyzési gyűrűt, ha igazán szeretem, és azt mondanám, ez az előjele valami szebbnek. És simán belefér 2-3 év jegyben járás.

Én azt javaslom, hogy sokat beszélgess vele a közös tervekről, a leendő kis családotokról.


Így meg fog nyugodni, tapasztalat.


23/N

2012. máj. 13. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!