Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti mit tennétek/tettetek hasonló, párkapcsolati, kvázi nősüléses helyzetben?

Figyelt kérdés

A barátnőmmel 5 éve vagyunk együtt, 10 éve ismerjük egymást,szeretjük egymást, együtt tervezzük a további életünket is. A helyzet érdekessége az, hogy Ő már szeretne menyasszony/feleség lenni, gyereket szeretne -minimum tervezgetni-, amit én is szeretnék persze, de a gond az, hogy most egyetemisták vagyunk, neki van még 2 éve, nekem minimum 3. (Egyidősek vagyunk, osztálytársak is voltunk). Én viszont szeretnék először valami munkát, vállalkozást, valami saját megélhetést,hogy legyen, amit letenni az asztalra. Nem karrier, vagy ilyesmi, ugye a mai mentalitás, csak simán hogy legyen saját megélhetésem, ne függjek se szülőktől, sem mástól, de sajnos egyelőre még az egyetemre szeretnék koncentrálni (műépítészet), azt befejezni, ami elég sok időt, energiát, pénzt vesz fel, nem nagyon tudok mellette még dolgozni is, bármiféle vállalkozást csinálni, amit amúgy majd szeretnék. Így semmi nélkül viszont nem szeretnék egyelőre házasodni ("házas!"-odni...) Az Ő kicsi szíve pedig már vágyna nagyon egy ilyesmi felállásra. El is fogadja ezt a dolgot, meg is érti a helyzetünket, de a szíve mélyén mégis bántja a dolog, és mégsem fogadja el, nyugtalan, nem találja a helyét, stb. Megbeszélhetjük, meg monden, mert úgyis az érzéseket nem beszélhetem ki belőle, és igazából nem is akarnám, és nem is lenne célszerű. Néha még azt is kapom a fejemhez emiatt, hogy nem is lehet igazán biztos a szándékaimban.

Mondjatok valamit, szóljatok hozza a dologhoz! Hogy látjátok? Mit csinálnátok?



2012. máj. 11. 17:11
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

11:30-as vagyok!


Még annyit, hogy még túl korai lenne. Viszont, ha beszélgetsz vele a közös családról, látja a szándékot rá, nyugi lesz. Próbáld vele úgy megérttetni, hogy arra kell törekedneketek, hogy a gyermeketeknek mindene meglegyen, te ezt szeretnéd.


23/N

2012. máj. 13. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Egyetértek az utolsó hozzászólóval, kivétel a lánykéréssel. Ez ne egy olyan dolog legyen, amit azért tesz az ember, hogy megnyugodjon végre a párja és kicsit napolni lehessen a témát.

A sok beszélgetés a közös jövőről oldhatja meg ezt a helyzetet, ha felhozod néha te is a témát! A kezét csak akkor kérd meg, ha úgy érzed valóban szeretnéd 1-2 éven belül feleségül venni! Ez szerintem így marad szép emlék és így fair. :) Mit mesélnél majd az unokáknak? Azért kértem meg nagyanyátok kezét, mert rágta a fülem...? :)

2012. máj. 13. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Az alapszabály: egy életed van, ne szard el és ne kockáztass.
2012. máj. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim válasza:
No, azokról megvan a véleményem, akik mondják, hogy mit csinálj! Én inkább azt írom, hogy hogyan csináltam én....és a következtetést neked kell levonni, a döntésnél esetleg felhasználni! Szerintem nem vagy eléggé szerelmes, azért vagy ennyire racionális! A partnered ezt érzi és ettől bizonytalan! Az előttem szóló "bölcsek" sem igazán tudják, hogy mi a szerelem! (a barátnőd legalább sejti, hogy milyennek kéne lenni) Szóval: Éltem a kor alig huszonéveseinek mozgalmas életét! Csajozás, motorozás, összetört szívek hegyekben stb.!A nős férfiak sajnálata, fej igába hajtás, rabság,egyéb primitív elnevezései a házasságnak! Nők tucatjai megalázva, összekenve, szabadon, mint a madár... ahogy egy igazi zabolátlan, tudatlan s.ggf.jh.z illik! Rock zene, verekedések (NDK) stb.! 23 évesen összepillantottam egy lánnyal....csak úgy futólag, véletlenül. Ő 17 volt! Közgazdasági gimibe járt, én esztergályos voltam a Csepel autó gyárban! A templom egere annyival állt jobban nálam anyagilag, hogy neki legalább volt egy szürke bundája! A szüleim is a falu szegényebb rétegéhez tartozott! Ők heten voltak testvérek....mi négyen! Nem vagyunk cigányok....ezt azért jegyzem meg, mert manapság már szinte csak azoknál van sok gyerek ! Szóval megélhetés semmi! Szülői segítség semmi....kivéve a szeretetük, de az meg már valami!! Sőt!! Szóval beszerelmesedtünk....de nem ám csak úgy éppen éppen, hanem ahogyan kell! Racionalizmus kizárva!! Három hónap múlva terhes lett!! Egyikünk családjába sem költözhettünk....mert nem volt hely! A szülök adták a tanácsot...ami tőlük telt, hogy a gyereket el kell vetetni....mert nem tudjuk eltartani...nincs hol lakni!! Meg, hogy én egyébként is egy semmire való hülyegyerek vagyok...stb. stb.! No, de a szerelem erejével senki nem számolt, csak mi ketten, ösztönből....ahogy kell!! Szóval nem vetettük el a gyereket!! Megesküdtünk mielőtt megszületett volna! Nagy lagzi volt!! Mi ketten, meg a két tanú! Kölcsön gyűrűkkel!Az én szüleimnél volt egy vacsora...az ő szülei el sem jöttek!! Munkás szálláson laktunk Csepelen pár hónapig! Aztán, mire jött a baba, az én szüleim házánál átalakítottuk a kamarát szobának. Régi három osztatú paraszt ház! Megszületett a fiunk....aztán két évre rá még egy, aztán egy leány! Erre aztán lett motiváció, hogy legyen egzisztencia...meg kenyér, meg lakás....stb. Az elsőszülött fiunk 10 éves volt, amikor elköltöztünk a kamarából...egy romos szolgálati lakásba.....még fürdőszobánk nem volt!Persze 10 év nyomorúság az nagy idő, ha az ember nem szerelmes....olyannal nehogy bevállalja senki, mert ott zavarodik meg!! Mi virultunk! Persze mindent elkövettem, hogy meg tudjunk élni, és sikerült 14 év után....nem kevés ügyeskedéssel egy kis szocpolos házat építeni.....végre lett fürdőszobánk!! Persze a motor a szerelem ereje volt!! Az első szülött fiam Gödöllőn végzett agrármérnök, anyanyelvi szinten beszél németül...mint én, meg mint a kisebbik fiam! A kisebbik fiam minőség biztosítási csoportvezető egy német cégnél! A lányom a nyíregyházi főiskolán tanult pár évet, de most ott hagyta és családalapítási projektbe kezdett egy nagy "langaléta makival"!Ők is ott dolgoznak annál a német cégnél, ahol a kisebbik fiam! Na szóval most garantáltan nekünk van a faluban a legszebb házunk,a fiaimnak is meg nekünk is! Ott maradt mind lakni a faluban, persze dolgozni el kell járni, de működik! Mindegyiknek autója van , meg háza.....és már van egy unokánk is!!! Mi a feleségemmel a mai napig úgy élünk mint a nászutasok....nekünk nem mézesheteink voltak....hanem, mézes évtizedeink! Mi veszekedni is úgy veszekszünk, mint ahogyan a szerelmesek veszekednek....szenvedélyesen! Szóval, ha én szeretném azt a lányt, még mérlegelni sem volna esélyem....nem, hogy egzisztenciáról agyalogni....mérlegelni, meg ilyesmi! Úgy ott hagynám, mint az elején azt a több tucat lányt....akivel szemben kételyem támadt, hogy szeretem, nem szeretem?? !! Hajrá!
2012. máj. 27. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Nekem a nagy szerelmem, egy kiálhatatlan csaj volt. Borzasztó természete volt, szinte 10 percet nem lehetett vele kibírni, de ő volt a legszebb lány, akit valaha is láttam! Úgy értsd, hogy tévével, plakáttal, mindennel együtt. Olyasmi volt, mint Adriana Lima, csak szebb szerintem.


Szóval 6 hét után szakítottunk. Két hét után már kezdett szétcsúszni a kapcsolat. Elismerem, hogy az volt életem legjobb 6 hete. Hogy bánom-e, hogy szakítottunk? Annyira nem. Nem mindig jó tanácsadó a szerelem.


Aprópó apám is szerelmes volt anyámba. Megmondta neki első randin, hogy feleségül veszi, annyira oda volt érte. Senki másnak nem mondta ezt, pedig ő is hajtott mindenkit. Szóval 23 évesen elvette. Amióta az eszemet tudom, azóta azt hallom tőle, hogy nehogy úgy járjak, mint ő.


Az, hogy az előttem szólónak jól sült el a dolog, nem azt jelenti, hogy mindenkinek.


Bár hozzáteszem, hogy ha belezúgnék egy szép lányba, akit anyának is el tudnék képzelni, akkor azonnal elvenném.

2012. máj. 29. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

05-27 19:17

Sokféle következtetést le lehet vonni. Igazából ehez hasonló hozzászólásokat vártam, úgyhogy köszönöm, hogy megtisztelt a tapasztalataival.

Egyik oldalról azt tudom levonni, hogy a szerelem mindent legyőz, a másik oldalról azt tudom levonni, hogy legyőz mindent, de milyen áron... Ezen érdemes elgondolkodni. Már azért is, mert engem remélhetőleg nem 15 év választ el attól, hogy bár egy normál színvonalú életem legyen, hanem 1-2 (ahogy én saccolom...szeretném saccolni) S attól a ténytől eltekintve, hogy nem vagyunk összeházasodva, és nincs még gyerekünk, (na meg az anyagi oldala..) gyakorlatilag pont úgy élünk, mintha házasok lennénk.

(Azon még elgondolkozok, amit írt, hogy nem vagyok elég szerelmes, hogy irracionális legyek. Ha nem szeretném is szeretném szeretni. Továbbá nem érzem olyan nagy gondnak, ha valakiben van egy pici racionalitás.)

2012. máj. 30. 10:44
 17/19 anonim válasza:
Kimerült részemről a téma....döntés a te kezedben!!! :) :) Végszónak, részemről ideírom a kedvenc szólást ( sajnos nem én találtam ki....csak egyetértek vele)Szóval: "Nem az az igazi, akivel letudnád élni az életedet, hanem az.....aki nélkül nem"!!! E szerint kell nősülni....és a válóperes ügyvédek éhen halnak! :)
2012. máj. 30. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Ismerem a mondást, és nekem is nagyon tetszik, és egyet is értek vele. Köszönöm a válaszokat. Ha valakinek még van észrevétele, megosztana tapasztalatot, esetleg tanácsot tud adni az eset orvoslásában, szívesen fogadom!
2012. máj. 31. 13:38
 19/19 anonim ***** válasza:
Azért is halnának éhen a válóperes ügyvédek, mert 50-ből csak egy férfi házasodna. Számomra nincs olyan nő, aki nélkül ne tudnám leélni az életemet. És az emberek nagyrész kötelességből házasodik, vagy mert jobb nincs.
2012. máj. 31. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!