Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mitől függ, hogy egy adott...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mitől függ, hogy egy adott emberbe beleszeretünk-e?

Figyelt kérdés
2012. máj. 22. 11:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem kémia.

Mindenki szab feltételeket párkeresés előtt, aztán általában olyan párt talál, aki nem egyezik az általa alkotott idilli képpel :)


Tudat alatt olyan férfit/nőt választunk, akitől egészséges gyerekünk lesz, illetve, aki biztonságot nyújt nekünk.

2012. máj. 22. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hát ez jó kérdés. Majdnem hasonló, mint amit én kérdeztem pár napja, hogy mitől függ, hogy egy ember szimpatikus avagy sem.

Mondhatnám közhelyesen: Közös érdeklődés, előzékenység, imponáló külső és stílus.

De ez csak a felszín, azt hiszem emögött jóval több van.

Valamilyen szinten hiszek abban, hogy létezik valamilyen rezgés, ami körül vesz minket és ha jókor, a megfelelő helyen és időben találkozik rezonancia, akkor kialakul valami érzelem :-)))) De ha ez így volna, akkor miért van annyi reménytelen szerelem? Vagy miért szeretnek az emberek egymásba és nem másba? Mi kell ahhoz ,hogy kölcsönös legyen az érzelem? Ezek sokszor mégsem tartanak a sírig. Vajon miért? Lehet, hogy a szerelem nem más, mint testi vonzalom, megszerzési vágy?

2012. máj. 22. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy mitől függ, de belőlem biztosan hiányzik az a valami amiért belém szeretnének.
2012. máj. 22. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ez egy nagyon jó kérdés. Nehéz rá válaszolni.


Egyetértek az első válaszolóval, hogy tudat alatt a férfi olyan nőt keres, aki egészséges és képes gyereket szülni. A nő pedig olyan férfit keres, aki számára és az utódai számára biztonságot tudj nyújtani.

Szóval szerintem a kémiának, a hormonoknak van nagy szerepe abban, hogy kit találunk vonzónak.


A saját példám a következő: pár hónapja belém szeretett egy férfi, legalábbis akkor ezt hitte. Én is ugyanígy éreztem iránta. Látszólag tökéletes lennék a számára, olyan nő, amilyet mindig is képzelt magának. Külsőleg és belső tulajdonságaimat illetően is. De elbizonytalandott, azt mondta, hogy már nem éri a lángolást. Mindezt néhány hónap után. Valószínű, hogy ez nem szerelem volt, csak egy fellángolás.

2012. máj. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!