Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tennétek egy hosszú kapcsolat ilyen csúfos lezárásánál?

Figyelt kérdés

Volt egy barátnőm, közel 3éves kapcsolatnak lett vége egyik napról a másikra... a szakítást megelőző héten semmi nem történt, szeretet, béke, nyugalom. Tudni kell az anyja nem csípte a fejem, mert a lánya mindig rám hallgatott, nem az anyjára, és nem hagyta magát befolyásolni hülyeségekkel. Az anyja szinte mindig keresztbe tett neki, ahol csak tudott, és elég makacs, akaratos ember-Rám bárhol, bármikor számíthatott, mindig kiálltam mellette, így többször vitába kerültem az anyjával. Aztán egyszer csak bejelenti, hogy csinált egy olyan szerződést egy ügyvéddel, hogy minden vagyonát, ingóságát, az unokatesókra hagyja...mert nem szereti a lányát, ( mai napig nem addig értelmes választ erre)

Mi szépen összebalhéztunk emiatt...azért egy anya soha sem csinálna ilyet, ha szereti a lányát, és azt akarja, ami neki a legjobb! Majd pár napra rá, a fennálló feszültségek miatt kicsit összebalhéztunk telefonon. Aztán egyszer csak azt mondja a volt bnőm,hogy ne keressem, stb.... és azt is mondta, hogy az anyja el vette a telefonját.( nem tudom ez mennyire hihető) A volt barátnőmmel azóta sem tudok beszélni, emailre semmmire nem reagál....és végül az anyja felhívott, hogy ne zaklassan a lányát!


Pedig próbáltam vele beszélni...de semmi!


Barátnője is mondta,hogy ne zaklassan....


Elvégre az anyja helyette döntött, stb..


2012. máj. 23. 06:48
 1/6 Beviz Elek ***** válasza:

Személyesen kellene elkapni valahol és beszélgetni kellene vele a történtekről. Teljesen igazad van az anyjával kapcsolatban, akármennyire is szeretheti, azért beláthatja. A veszekedés során nem tudjuk, hogy mik hangzottak el, lehet akkor mondtál olyat amit nem kellett volna. Megsértődhetett azért is, vagy esetleg mesélt az anyjának, ő kiforgatta a szavaid és bemagyarázott valamit a lányának. A legjobb az lenne, ha elkapnád az exed az utcán és elvonulnátok valahová beszélgetni.


Az egész történetet sajnos nem tudjuk, lehet valami kimaradt és fontos lenne. Nem kérem, hogy írd le, mert az én családomban is vannak érdekes dolgok. 16 éve váltak a szüleim, kicsi voltam, mindkét fél mást mond, soha nem fogom megtudni, hogy kinek volt igaza. Mindkettő elhallgatja a saját hibáit, van, hogy ugyanaz a dolog két nézőpontból köszönőviszonyban sincs egymással.... Lehet ilyen van nálatok is. Talán akkor tudnánk véleményt mondani, ha az exed feljönne az oldalra és a saját verzióját is elmondaná!

2012. máj. 23. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hát először is, ez nem hangzik jól. Sokkal kevésbé határozott elutasításokból is volt már, hogy nem tudtam visszahúzni a kapcsolatot. Ez a nó már nagy valószínűséggel nem akar téged, tehát az esélyed kicsi. Ha még szánsz rá energiát, akkor:


Az is jó, amit az előző válaszadó írt, hogy személyesen elkapni. De ha nem akarsz kockáztatni egy csúnya jelenetet az utcán, vagy azt, hogy nem jut eszedbe a megfelelő pillanatban a megfelelő kifejezés, akkor inkább az írásos formát válaszd.


Nem tudom, hogy eddig mit írtál neki az e-mailekben, kifejtetted-e az érzéseidte iránta. Ha nem, én írnék neki egy szívhez szóló e-mailt, vagy esetleg egy borítékban valami szép képeslapot (tértivevénnyel, saját kézbe megjelöléssel, nehogy az anyja lenyúlja).


Ebben leírnám az érzelmeimet, hogy milyen jó volt vele három évig, hogy mennyire hiányzik stb. Nem kell nagyon hosszú, elég, ha megható. (Én bevonnék egy barátnőt ellenőrizni, hogy kellően megindító-e.) Ez után azt írnám, hogy ha le is akarja zárni a kapcsolatot, annyit talán megérdemlek három év után, hogy beszélgessünk kettőnkről és az ő megismerjem az ő érzéseit.


Ha válaszol és beleegyezik, akkor érdemes nagyon felkészülni a beszélgetésre. Ennek során két dolgot tennék: az ő érzelmeit igyekeznék megismerni és biztosítani arról, hogy ami miatt megbántódott, olyat máskor nem csinálok.


De közben kezdj el másik nőt keresni. Inkább ezzel kezdd, mint a levéllel.

2012. máj. 23. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az a baj,hogy te lehet, büszke vagy magadra, mert szerinted helyes útra terelted a lányt. Lehet, igazad is van, csakhogy a gond az, hogy szembeállítottad a családjával, pontosan olyan akaratos vagy, mint az anyja, az exed meg minden bizonnyal nagyon passzív csaj. Voltam hasonló szituációban, mert a párommal is hasonló felállásban kezdtük. Az a nagy helyzet, hogy a csajod leszarja kinek van igaza, nem akar választani kettőtök között (hogy is akarhatna), de mivel egyikőtök sem enged, így kénytelen volt ezt tenni.


Így van, az anyja helyette döntött, de ha újra összejön veled, akkor meg te döntöttél helyette. Azt nem várhatod, hogy a családjával szemben téged válasszon, ne is akard ezt. Azon is gondolkodj el, hogy ha most a csaj visszakozik a döntésétől, akkor segget csinál a szájából az anyja előtt, így a folytatás valószínűleg még nehezebb lesz, az is lehet, fel sem meri vállalni otthon, aztán majd találkozhattok bevásárlás és hasonló ürügyekkel.


Ha tényleg úgy gondolod, hogy folytatni akarod, akkor érdemes volna megkeresni, de innentől stratégiát kell váltanod. Amit én is megtanultam, az az, hogy semmit sem érsz el azzal, ha helyette döntesz, mert UGYANAZT csinálod, mint az anyja. Én is ezt csináltam a barátnőmmel évekig, és NEM szabad. Meg kell tanulnia dönteni, EGYEDÜL. Mert a barátnőd nem meri felvállalni, hogy széjjelcsapjon közöttetek és azt mondja, hogy majd ő tudja, mi jó neki, csak ti veszekszetek anyukával, mert majd ti aztán tudjátok, mi jó neki. Ő meg rémülten és gyáván ül a sarokban, és csak azt várja, legyen vége, gyakorlatilag a szakítás is menekülés volt a balhé elől.

2012. máj. 23. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

A tanácsokkal minden rendben van. Csak ha én szeretek valakit, kiállok mellette, ez lenne a minimum! De ha úgy nézzük, jobb ,hogy ez hamarabb történt, mint később...mert az anyja semmivel nem támogatott volna minket! És az exem tényleg meghúzta magát a sarokban, nem volt önálló gondolata, mert fél az anyjától. De akivel nem lehet normálisan beszélgetni, mert mindig azt fújja, ami szerinte jó, más alternatíva nem is létezik... azzal elég nehéz zöld ágra vergődni. Nekem az egészben az a legfájdalmasabb, hogy még múlt héten frankó minden, most meg semmi. És az anyja se adott magyarázatot, exem sem. Akkor legyen annyira tökös, és mondja meg...ez van figyelj...


Nem vagyok büszke....próbálkozni lehet fogok nála... de szerintem még hagyni kellene a kedélyeket csillapodni, mert exem elég hirtelen haragú, és nem megfontolt ilyenkor, sőt összezavart.


Csak azért 3 év, mégis 3év ....akkor mással foglalkoztam volna, így ezt meg nagy valószínűséggel dobhatjuk a "szemétbe".


Sőt az anyja le sem engedte hozzám,hogy a cuccait, ruháit elvigye... reménykedem egyszer eljön értük.


Ti hogy látjátok? Remélem tudtam ezzel a pár plusz infóval segíteni.


Mert olyan nem létezik,hogy egyik héten még szeretjük egymást, másik héten meg szó nélkül vége. Az érzelmek nem múlnak el csak úgy, de kinézem az anyjából, hogy valamivel zsarolja is....

2012. máj. 23. 16:53
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha akarsz valamit csinálni, akkor szerintem ne hagyd ülepedni a dolgokat, hanem addig üsd a vasat, amíg meleg.


Én amúgy arra akartam célozni, hogy pontosan ugyanazt csináltad, mint az anyja: eldöntötted helyette, mi jó neki. Én is elkövettem ugyanezt a hibát a párommal, én is kiveszekedtem neki az anyjától mindent helyette. Aztán évek múlva ütközött ki, hogy 25 évesen még nem döntött el semmit a sorsa felől, sosem volt lehetősége hibázni és sosem állt ki az igazáért. Annyit mondtam neked, hogy ha sikerül folytatni, kerüld a konfliktust az anyjával. Ha akar valamit a barátnőd, azt NEKI kell elérnie, különben sosem jöttök ki ebből a gödörből.

2012. máj. 24. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Rendben! Még hagyom picit , kicsit lélegezzen fel...és utána megpróbálom felvenni a kapcsolatot vele.Ha meg nem akarja, akkor nincs értelme erőlködnöm! Köszönöm a tanácsod!
2012. máj. 24. 22:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!