Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan mondjam meg neki, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan mondjam meg neki, hogy többet érzek, mint barátság?

Figyelt kérdés

Van egy fiú, akivel jó barátsági viszonyban vagyok, ráadásul osztálytársam is. Már hosszabb ideje teljesen belé vagyok esve, amiről azt hiszem, tud is, de nem mond semmit erről... Jól megvagyunk, beszélgetünk, viccelődik, de mégse történik semmi... Szeretném elmondani neki, hogy mit érzek iránta, mert már nem bírom magamban tartani. De azt nem tudom, hogy hogy mondjam el neki, hogy kezdjek hozzá... és félek, hogy visszautasítana, és akkor a barátság is elúszna... :(

Egy tanácstalan 18 éves lány.


2012. jún. 5. 21:09
 1/8 anonim ***** válasza:
A te eseted jobb az enyémnél például,ha visszautasít akkor is megmarad a barátságotok,ha én oda mennék egy nőhöz és elindítanám a dolgokat aztán visszautasít akkor abból nem lesz semmi,tiszta égő belegondolni,kimondja hogy "nem szeretném" aztán pár jópofás,bíztatós mondat után sarkon fordulunk.
2012. jún. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Nekem is volt egy hasonló sztorim azzal a csavarral hogy nekem az évfolyamtársam volt nem az osztálytársam. Elmondtam neki nem terveztem meg mit mondok mert abban a pillanatban szerintem minden kimegy az ember fejéből csak elmondtam amit éreztem, végül is utána ha összejön ha nem könnyebb lesz mert nem agyalsz folyton azon hogy most akkor mi lehet a dolgok hátterében. Tudom ezt így mondani könnyű de régen én átestem ezen és engem pl visszautasított ennek ellenére bár volt egy mosolyszünet a mai napig barátok vagyunk. Ha meg nem utasít vissza,akkor pedig nagyon boldog leszel :)
2012. jún. 6. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Hát próbáld meg, max ha visszautasít mint ahogy velem is történt (szintén az évfolyamtársam volt) akkor tényleg lehettek még barátok, habár van amikor még így is abban reménykedem, hogy talán egyszer lehet még valami, szóval ha visszautasít akkor sztem szakíts meg vele minden kapcsolatot, mert te is szeretnéd akár még fél év után is hogy ne csak barátként tekintsen rád.. Hát ez csak egy vélemény, le lehet pontozni, de ha újrakezdhetném, akkor nem maradtam volna barátja, akármilyen nehéz is, mert így mindig újraéled a remény...
2012. jún. 6. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Hasonló helyzetben vagyok, mint te. Annyi külömséggel, hogy az én barátom kb. 150 km-re lakik tőle, és csak Facebook-on beszélünk. Én is el szeretném mondani neki, de nem mertem, de úgy döntöttem, hogy amint megtaláltam a legmegfelelőbb pillanatot, elmondom akármi is lesz.
2012. jún. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy a nagyon közeli barátok között nem szokott mind2 fél felől szerelem kialakulni :( Ha egy fiúnak kellesz, kimondja, küzd, de ő nem tette, ergo nem szerelmes beléd. Sajnálom, hogy ez keményen hangzik, de nem hazudhatsz magadnak.


Mit érez ő? Erős gyanúm van arra, hogy észrevette az érzéseid, viszont nem mer megbántani, mivel szeret Téged, mint barátot, mint embert, és becsül is, tisztel. Ezért is viccelődik, kedveskedik, mint mindig, és ezért nem tesz semmit.


És mit tehetsz? Két választásod van: vagy elmondod, vagy nem. Ha nem mondod el, így fogtok maradni mind2 jó barát addig, míg egy osztályba jártok. Ez Neked ugyan fájdalmas lesz egy ideig, hiszen a szerelmed viszonzatlan, de még mindig ezt az utat javasolnám. Sőt, ha bebeszéled magadnak, hogy nem szereted, még talán el is hiszi az agyad.

Viszont ha elmondod, azzal nagy galibát okozol, ugyanis 99%, hogy vissza fog utasítani! És ha visszautasít, még ha barátok is maradtok, sosem marad majd ez a régi kapcsolat, mindig ott lesz az a seb a viszonzatlanság miatt. Nem is beszélve arról, hogyha kitudódik az osztályban (ami sok esély van), akkor meg mindenki csúfolni fog! Ez még mélyebb sebet fog okozni, és utálni fogsz bemenni abba az osztályba! Ha véletlenül igent is mondana, azért, hogy na megpróbáljuk, hátha sikerül, akkor...mivel ti már megismertétek egymást és így se szeretett beléd, kétlem, hogy valaha beléd fog. Elfelejteni sosem fog, nyugtasson ez a tudat.


Mégis azt javaslom, NE mondd el neki!!! Csak mindenkinek ártanál vele.

2012. jún. 17. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Sehogy. Ne mondj semmit.
2012. jún. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
tudom h ez 2 éve volt, de nekem most van ugyanez a problémám és érdekelne h végül mi történt,szóval légyszi írd meg nekem ,h mit csináltál és h hogyan reagált a srác! előre is köszi :)
2014. aug. 5. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 julcsyka89 válasza:

Velem is hasonló a helyzet; csak annyi különbséggel, hogy én egy lány osztálytársamba vagyok belé esve, akit már 5 éve ismerek. Azon filózok hogy elmondjam-e vagy tettel fejezzem ki, de...attól félek hogyha tettel fejezném ki, akkor megijedne. :(


Nem hittem volna, hogy egyszer még így érzek egy LÁNY iránt. :O


Mi a véleményed erről?

2018. dec. 8. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!