Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerelem első látásra, vagy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerelem első látásra, vagy inkább fokozatosan kialakuló vonzalomból lesz jobb kapcsolat?

Figyelt kérdés

22 vagyok, nemrég jöttem össze egy fiúval (szintén 22). A kapcsolatunk úgy kezdődött, hogy mindketten vonzalmat éreztünk a másik iránt, majd megbeszéltük, hogy akkor jöjjünk össze hivatalosan (ha valaki rákérdez, megmondjuk nekik, hogy járunk, barátom/barátnőmként emlegetjük a másikat a háta mögött, ha épp szó esik róla). Én még nem érzem magam szerelmesnek és ő sem, de jól elvagyunk együtt. Még meg kell jobban ismernünk egymást. Szex egyelőre nincs közöttünk, csak randizni szoktunk, minden nap váltunk minimum pár szót telefonon/neten, ha épp nem is érünk rá találkozni.

Előtte mindketten laza, testiségen alapuló kapcsolatot folytattunk mással, de azt felszámoltuk, miután megtetszettünk egymásnak.


A baj: az egyik legjobb barátnőm szerint ez így nem lesz jó, mert igazán boldog párkapcsolat mindig csak nagy első látásra szerelembe eséstől van. Ő mindig olyan fiúkkal volt együtt, akikkel a kezdetektől fogva mondogatták egymásnak, hogy szeretlek, és a kapcsolatuk elején is minden nap sok-sok időt töltöttek együtt. Szerinte az én kapcsolatomnak nagyon könnyen véget vethet egy váratlan találkozás valakivel, akibe komolyabban belezúgunk, nem pedig ilyen lassacskán szépen ismerkedünk. Emellett facebook-ra se írtuk ki, hogy együtt vagyunk, ami a barátnőm szerint a fiú komolytalanságára utal. Őszintén szólva elbizonytalanodtam, kicsit belém ültette a parákat is a barátnőm, kezdek aggódni, hogy aféle "inkább vele mint egyedül" barátnő vagyok csak a srácnak...


nektek mi a véleményetek?


2012. jún. 8. 15:24
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Tulajdonképpen mind a kettő kapcsolat jól működhet, s nem attól függ, hogy milyen módon kezdődött, hanem attól, hogy hogyan folytattátok.


Valakibe, csak akkor lehetünk igazán szerelmesek, ha teljes mértékben meg tudjuk ismerni, s ebből szerintem neked is leesett, hogy a szerelem első látásra címszó alatt felsorakoztatott mondatok mögött, csak testi vonzalomról beszélhetünk, de már ahogyan a korábbiakban is megemlítettem egy komoly kapcsolat is ki tud belőle fejlődni.

2012. jún. 8. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az, hogy a barátnőd egy ragaszkodó pics@, aki még nem jött le a rózsaszín felhők közül.


Semmi okod az aggodalomra. A kezdeti vonzalom bőven elég. Én kirohannék a világból, ha egy csaj 3. találkozáskor kijelentené hogy szeret.


22/f

2012. jún. 8. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A barátnőd aztán rettentően tapasztalt. Nem attól lesz egy kapcsolat komoly vagy komolytalan, hogy első látásra szerelem e (ami mellesleg nincs is) vagy hogy fokozatosan ismeritek meg egymást. Erre nem kell adni semmit.
2012. jún. 8. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ti igazából barátok vagytok azzal a fiúval. Kár volt rögtön a járás kategóriába sorolni ezt a kapcsolatot. Így többet vártok a dologtól mint amit nyújtani tud egyelőre. Normális esetben egy kapcsolat vagy az első másodperctől lángol, vagy egy barátságból bontakozik ki. Na de szerelem nélkül járni?
2012. jún. 8. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Advocatus Diaboli ***** válasza:

"A baj: az egyik legjobb barátnőm szerint ez így nem lesz jó, mert igazán boldog párkapcsolat mindig csak nagy első látásra szerelembe eséstől van. Ő mindig olyan fiúkkal volt együtt, akikkel a kezdetektől fogva mondogatták egymásnak, hogy szeretlek, és a kapcsolatuk elején is minden nap sok-sok időt töltöttek együtt."


Nos, ha azok igazán boldog kapcsolatok lettek volna, akkor nem kellett volna kilépni belőlük:D

2012. jún. 8. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Negyedik: én se akartam rögtön járni... :S igazából ő győzködött egy darabig, hogy járjunk. Valóban barátok vagyunk, de fizikailag is vonzódunk a másikhoz, eléggé... így meg sima barátságot képtelenség fenntartani. :S
2012. jún. 8. 15:35
 7/9 anonim ***** válasza:

Vőlegényem első látásra belém esett (állítása szerint). Nálam fokozatosan alakultak ki az érzelmek.

Boldogok vagyunk :D

2012. jún. 8. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
a barátnőd sajnos elég buta lány :(
2012. jún. 8. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
én alapban nem hiszek a első látásra szerelemben, még soha, senkiről nem jutott eszembe egy találkozás után, hogy ebből biztos lehetne több is. mindig is fokozatosan alakult ki, hosszabb idő után. úgyhogy a barátnődnek nincs igaza, eleve kétlem, hogy komoly szerelem lehet két olyan közt, aki nem is ismeri egymást.
2013. jan. 20. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!