Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A párommal jó a kapcsolatom,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párommal jó a kapcsolatom, csak az a baj, hogy babonás és 13 fóbiája van. Hogy lehet rászoktatni, hogy tolerálja?

Figyelt kérdés

Úgy értem például, hogy nincs 13 pár cipője, ha a hűtőben 15 db tojás van és akar magának készíteni 2 tojásból valamit, akkor inkább csinál 3-ból mintsem hogy 13 maradjon. Ez miért van így, lehet hogy valami korábbi rossz élményével kapcsolatos?

23/N


2012. jún. 9. 11:00
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
71%
Miért kellene megváltoztatni?Amíg nem veszélyeztet senkit a viselkedésével,addig szerintem ez a fajta fóbia bőven tolerálható.
2012. jún. 9. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez nem olyan súlyos.csak egy apróság.Amúgy mondd meg neki,hogy a 13 igazából szerencsés szám.
2012. jún. 9. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
83%

Ezzel én is így vagyok, Ha veszek pl. egy kiló krumplit, vagy 14-et veszek vagy 12-t, de soha sem 13-at.

Erről ezt olvastam:


"Már az ókori rómaiak is úgy vélték, hogy a tizenhármas szám halált és pusztulást hoz maga után. Ma is a legtöbben a szerencsétlenséggel kötik össze a számot; sőt, vannak olyanok, akiknél konkrét betegséget váltott ki a számtól való rettegés. A kór neve triszkaidekafóbia, a benne szenvedők pedig olyannyira félnek a 13-as szám minden megjelenési formájától, akárcsak a klausztrofóbiások a szűk és zárt terektől.

Már csak üzleti szempontokból is érdemes figyelembe venni a triszkeidekafóbiások félelmeit, hiszen a betegségben szenvedők képesek olyannyira rettegni ettől a baljós számtól, hogy nem költöznek be 13-as számú hotelszobába, kórházi kórterembe, nem szállnak be egy repülőre a 13-as beszálló kapun, és végképp nem foglalnak repülő- vagy buszjegyet a 13-as ülésre. Számos szálloda, kaszinó vagy irodaház az egész 13. emeletet kiiktatta a működésből, oly módon, hogy a számozásban a 12-t közvetlenül a 12/a vagy éppen a 14. szint követi, vagy pedig a 13. emeletet lakhatatlanná teszik, azon csupán technikai helyiségeket helyeznek el."


Én is dolgoztam egy panzióban, ahol a 12. sz. szoba után mindjárt a 14. sz. szoba következett. Pontosan ebből a meggondolásból, hogy sokan nem szeretnek a 13. számmal közelebbi kapcsolatba kerülni.

De hogy ez egy betegség, mint a klausztrofóbia, ezt eddig nem tudtam.


Nem kell vele törődni. Ezzel senkinek nem árt, saját magát pedig megnyugtatja.

2012. jún. 9. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Megszöksz vagy megszoksz. Ezek nem olyan dolgok,amiket meg kellene/lehetne változtatni. A kérdést inkább magadnak kellene feltenned: Miért zavar ez engem?
2012. jún. 9. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
ha őt is zavarja, akkor lehet gondolkodni valamifle leszoktatáson (pl. béka fóbia kezeléséről egyszer láttam filmet). de amíg ő ezt nem érzi problémának, nagyon nem tehetsz semmit. vagy meglepheted minden 13-án valamivel, aminek örül :)
2012. jún. 9. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Az ő baja, nem a tied. (ha te 13 tojást hagsz a hűtőben,ő majd "kijavítja")

Bár nem értem hogy élte túl a 13. életévet? É mit csinál 13-dikán? És ha a gyerek lesz 13 éves? Abban az évben nem mehet sehová?

Biztos nem korábbi rossz élményével kapcsolatos, hanem elhatalmasodott rajta. Nem ártana még az idén kezelni. Jövőre 2013 lesz......

2012. jún. 9. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

"de amíg ő ezt nem érzi problémának,"


Az elmebeteg ember nem érzi magát abnormálisnak ez a baj!A fóbia pont egy nem létező problémába való túlzott kapaszkodás

2012. jún. 9. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok annyira babonás, de amikor műszaki vizsga után az egyik matricán, amit a rendszámra ragasztanak, a 13 - as szám volt, akkor még indulás előtt lekapartam. Csak a számot, messziről észre sem lehet venni. Nem akartam, hogy 13 - as szám legyen az autón.


Udvariasságból persze fent hagytam volna, de a rossz érzés megmaradt volna. Ami nem túl jó.


Szóval inkább küzdjön a 13 ellen, mert különben elég rosszul is érezheti magát.


Egyébként egy kényszerbetegséghez hasonló valamiről lehet szó, amit nehéz leküzdeni.

2012. jún. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 CyberSniper válasza:

Lekűzdeni tényleg elég para lehet, és ha sikerül is, akkor is átlag valami más kényszer jön helyébe ( cigit felváltja a kávé ).


->amíg csak ilyeneket csinál, addig nyugodtan,békében és szeretetben élj vele!

2012. jún. 9. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Én magyar szóbelin pont a 13-ik voltam és majdnem megbuktam,nagyon rosszul sikerült.Úgyhogy vigyázni kell ezzel.
2012. jún. 9. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!