Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Egy 21 éves nővel összejönnék,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy 21 éves nővel összejönnék, de van egy gyermeke (nincs 1 éves a pici) és ez elbizonytalanít? Bővebben bent.

Figyelt kérdés
Én 19 éves vagyok és 3 hónapja ismerem ez a lányt. Nem roma! Az előző párjával(a pici apjával) még a terhessége ideje alatt szakítottak. /Vagyis a pasi lelépett./ Már sokszor találkoztunk és sok időt töltöttünk el együtt és ez idő alatt úgy érzem, hogy megszerettem. Elkezdett bennem kialakulni az a gondoskodás féleség :/ Persze ennek örülök. A szüleim még nem tudnak a lányról, szóval evidens, hogy a kicsiről sem. Nemtudom, hogy normális-e, de szívesen megállapodnék ennyi idősen ha van kivel, de ez még korai. A kérdésem tulajdonképpen az, hogy ti mit tennétek a helyemben. Azért egy kisbaba nagy felelősség. De szeretnék róluk gondoskodni...Még tanulok, pár éven belül elkezdek majd komolyabban ott dolgozni, ahol most (honlapokat készítek) Szerintetek mi a fenét csináljak? Ha otthagynám őket akkor az őrületbe kergetne a bűntudat.

2012. jún. 10. 09:07
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
kösz :) Ha később hagynám ott őket az nagy kiszúrás lenne...a csak szex ötletet nem támogatom, olyan érzést váltana ki belőlem, mintha csak 'kihasználnám'.// nekem nem kell minden csaj.
2012. jún. 10. 09:39
 12/25 anonim ***** válasza:
Szerintem ismerd meg jobban. Az hogy esetleg összejöttök, nem kötelez téged arra hogy már az elejétől fogva felelőságet vállalj a piciért. Kezdetben ne is foglalkozz a gyerekkel, koncentráljatok egymásra, és ha úgy érzed ő az akivel eggyütt akarsz lenni, akkor ez ne legyen akadály. De ha mindig benned lesz a kétely, és egy pár hónap múlva is kételkedsz ebben a éici miatt akkor keress mást.
2012. jún. 10. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:

Nem mindegy, hogy miért kergetne az őrületbe a bűntudat.

Azért, mert otthagysz egy 21 éves lányt egy pici babával?

Vagy azért, mert KELL neked ez a lány mindenképpen.


Ha az előbbi miatt, akkor azt javaslom, hogy NE! Elhiszem, hogy sajnálod őket, de nem a te felelősséged az a pici, nem neked kellene róla gondoskodnod.


Jól gondold át, hogy mit csinálsz, mellesleg csatlakoznék az előttem szólókhoz: ne kezdj vele. Főleg ne azért, mert "szegény gyereket eldobta az apja".


Nem te dobtad el. Rengeteg ilyen nő van a világon, akik különböző okok miatt egyedül maradtak egy picivel. Van, amikor igenis a saját hibájukból történt ez.

Nagyon fiatal vagy még ehhez, ez a lány nem tud elmenni veled bulizni, nem tudtok kötetlen programokat csinálni hiszen - remélem!!! - neki a gyereke lesz a legfontosabb.

2012. jún. 10. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
mind 2 miatt bűntudatom van/lenne
2012. jún. 10. 09:52
 15/25 anonim ***** válasza:

Én igyekszek egy kicsit más szemszögből rávilágítani a dologra! Nem mondom azt, hogy egyértelműen zárkózz el, mert nőként ilyet nem mondhatok! Gondolom nem tervezett baba volt, ha már véletlen így alakult, nem kéne őt élete végéig büntetni, amiért megtartotta és úgy döntött, hogy felneveli a babát!


Ami megütötte a szememet! Egyrészt, azt gyorsan felejtsd el, hogy felelősséget vállalj értük akár anyagilag, akár bárhogy. Ne akarj ennyire előre gondolkodni. Neked a lányt kell megismerned, őt kell elfogadnod és szeretned, nem pedig azonnal egy családot eltartanod! Ez jelenleg nem a te feladatod és még egy darabig nem is lesz az!


A szüleid ki lesznek akadva ezt biztosra veheted. A közvetlen környezetemben is van ilyen eset. 24 éves csaj, egy 6 éves gyerekkel. Én a srácot és az anyját ismerem. Mama eszméletlenül ki volt bukva az elején, de szépen lassan megtanulta elfogadni. Na most ez nem megy mindenkinek ilyen könnyen.


Én azt mondom gondold végig, hogy ha nem lenne gyerek, akkor ő kellene-e neked. Ha igen, akkor menj bele, de a gyereknek ne akarj pótpapája lenne, ne is kerülj túl közel hozzá, amíg semmi nem biztos kettőtökkel kapcsolatban! Arra viszont készülj fel, hogy rendszeresen TÉGED fognak az apának nézni, ha sétáltok az utcán és valószínűleg nem kevés furcsálló tekintetet és megjegyzést is várhatsz!

2012. jún. 10. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

Én a helyedben elfelejteném, és keresnék egy másik lányt. Csak akkor állnék össze egy gyerekes nővel (de a te esetedben inkább lányról van szó), ha már elvált lennék és lenne nekem is "másik ágról" gyerek (de remélem, hogy ilyen helyzetbe sose fogok kerülni). Így fair-nek érezném a dolgot.


De ez nálam kizáró tényező lenne, hogy valaki 30 éves kora előtt már egyedülálló anya, mert számomra ez hatalmas felelőtlenségről árulkodik. Vagy nem tudja, hogyan kell védekezni, ha pedig "megesett", akkor pedig "sz@rok bele, lesz ami lesz" mentalitása van. Ha pedig tervezte a gyereket, akkor elég naiv és rossz emberismerő (és szintén felelőtlen), ha egy olyan férfival állt össze, aki ilyen hamar otthagyja...


A másik ok pedig ez az érzelmi zsarolás: még együtt sem vagytok, de már most őrületbe kergetne a bűntudat, ha dobbantanál. Ha ezt észreveszi a csaj, akkor minden téren ki fog használni. Mellesleg, 19 évesen még bőven fiatal vagy ahhoz, hogy más fattyát nevelgesd úgy, hogy neked még nincs is saját gyereked.

Ne sajnáld otthagyni, mert ha valaki már elég "nagylány" ahhoz, hogy gyereket csináljon, akkor viselni is tudja a következményeit...

2012. jún. 10. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
78%

Egy lány/nő két okból érdeklődhet egy férfi/fiú iránt.


Van maga a Vonzalom, a nagybetűs, amikor meglátja, és hatással van rá. Ez egy sablonszerű dolog, a férfiak egy része vonzó a nők számára, a másik része nem. Hiába gondolja azt egy nő, hogy ő mondjuk 25 év alatti, kos horoszkópú szőke férfit szeretne, mert ha ránéz egy olyan típus, akihez vonzódik, minden szabályt és elvet félredob. Nem fontos ilyenkor a személyiség sem, nem kell, hogy korrekt vagy tisztességes legyen az ember, lehet akár egy olyan bűnöző is, aki több száz ember életét megnyomorította. Ha vonzó, akkor vele vagyok, gondolja a nő.


Könnyű belátni, hogy a baba apukája tartozik ide, egy felelőtlen, link tróger, aki összesen tizedannyit nem tett a nőért, mint Te.


Van a másik csoport, aki érdekli a nőket, ez pedig az az ember, aki az úgynevezett biztonságot tudja nyújtani (ahogy azt az előttem szólók leírták). Az ilyen férfival szemben az az elvárás van, hogy szeresse a nőt, a nő mindent meg is tesz érte, hogy meghülyítse, hiszen ez a garancia arra, hogy az erőforrásokat a nőre/babára fordítsa a férfi. Nem vonzódik hozzá, nem szereti, nem érzi úgy, hogy kihasználná, hiszen ő sokkal többet ad cserébe, mint amit kap, önmagát, a NŐT. (Bocsánat, ez cinikus volt, és elragadtattam magam). Elviseli veled a szexet is, mert tudja, hogy ez az ára annak, hogy ne keress más nőt, és tápláld a pondrót. Ez a biológiai programja. Ez nem rossz, és nem is jó. Te sem és én sem élnénk enélkül a biológiai program nélkül, minket is anya nevelt fel.


Az az ideális eset, amikor a két személy egybeesik, bár ilyenkor meg a nő szenved, mert a férfinak alárendelődik, de mégis inkább ez a neki való szerep, és így boldogabb lehet, ha lehetnek gyermekei.


Én nem mondom meg mit csinálj, mert a Te életedet Neked kell élned. Fájdalom érezni a kihasználtságot, és fájdalom lemondani a szerelemről is. Minden választás tragikus.


Ha összesjössz vele, hamarosan elvonja az erőforrásaidat, úgy mint idő, energia, emberi kapcsolatok, barátaid. Ha a szüleid ellenzik, a szüleid ellen hangol. Én bizonytalannak és befolyásolhatónak érezlek a kérdés alapján, ezért mondom ezeket.


Olvastam egy olyan választ, hogy "ne a babával foglalkozz, hanem a lánnyal", aki ezt írta, az szerintem még nem látott egy éves gyermeket, vagy kisgyermeked anyukát. Nem fogja betenni a gyermeket egy pályaudvari csomagmegőrzőbe fél éve, hogy pasizzon. Ő nagyon rosszul járt, otthagyta a szerelme, más férfiak szemében leértékelődve a gyermek miatt. Ugyanez a lány a barátnőivel együtt nevetett volna ki másfél éve, ha megvallod neki a szerelmed. Most hirtelen jóképű és figyelmes vagy, hogy Rád van szorulva. Ő tényleg rá tud hangolódni erre. De mindig a baba apukájáról fog álmodozni, mivel ő volt szemét vele, és minden embernek az kell, amit nem kaphat meg.

2012. jún. 10. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
na ez bölcs írás, erre reagálni sem tudok :(
2012. jún. 10. 12:00
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

15-ös vagyok, nem értek veled egyet kedves utolsó!

Olyan dolgokat sorakoztattál fel, amik így vannak belénk építve, gének igen... De ezeken bizonyos szinten lehet uralkodni!

Már az, hogy a lány tanul, árulkodik arról, hogy van ideje a babán kívül másra is, gondolom a szülei rengeteget segítenek neki. A kérdező mondanivalójából azt vettem ki, hogy a lány sincs rossz anyagi körülmények között, ergo nem szorul rá jelen pillanat a kérdező pénzére, nem a potenciális apát keresi, csak egy férfit, aki mellette/mellettük van.

Én 22 éves vagyok, ha érdekel bárkit is és ugyan nincs gyerekem, de az ismeretségi körömben, van olyan akinek becsúszott és nem volt szíve elvetetni. Sz*r anyagi körülmények között élnek, mégsem hallottam tőle soha egy szóval se, hogy kéne egy pasi aki eltartja őket... Azt viszont annál többször, hogy szeretethiánya van, szüksége lenne valakire, aki megölelgeti, akihez hozzábújhat.

Úgy beszéltek erről a lányról, mint valami selejtes baromról. Nem ismerjük a körülményeket, hogy miért esett teherbe, senkinek nincs is joga elítélni és megbélyegezni őt az élete miatt!

Igenis ott lehet hagyni egy egy éven aluli babát is 1-2 órára a nagyival, vagy nagynénivel, ki lehet mozdulni, nem lesz a gyereknek semmi baja és a lánynak is szüksége van néha egy kis kikapcsolódásra!

Én úgy gondolom, hogyha a kérdező feltudja vállalni a gyerekkel járó nehézségeket (NEM apának kell lenni, és NEM anyagilag támogatni őket), eltud határolódni a "családfő" szereptől, akkor nem lehet akadálya a dolognak.

Tisztázni kell a lánnyal a félelmeit és azt, hogy nem akar még "apát" játszani. Ha egy normális lányról van szó, akkor meg fogja érteni és sosem fogja azt a gyereket az ő nyakába varrni. Ezt egy épeszű nő felfogja és tud uralkodni az ösztönein.

2012. jún. 10. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Kedves 10:42-es:

Te szerinted azok a nők mindenféle szempontból felelőtlenek akik 30 éves koruk előtt egyedülállóak egy gyerekkel. Én 25 éves vagyok a férjem közölte velem amikor a gyerek 3 hónapos volt hogy ő ezt az egészet megunta váljunk el. Álmomban sem gondoltam volna hogy ez fog történni nem ezért mentem férjhez , 2 évig terveztük a gyereket amit ő erőltetett de te szerinted én felelőtlen és naiv vagyok mert nem tudtam ezt előre. Nagyon sajnálatos hogy azért elítéltek bárkit mert van egy gyereke. Szerinted egy gyerekes nőnek nincsen szüksége férfire; társra? Vagy nekem már csak olyan emberrel szabad össze jönnöm aki már elvált és szintén van gyereke? Ez egyáltalán nem fer, ti férfiak marha könnyen vagytok továbbálltok aztán kész, semmi felelősség… Én például soha senkitől nem várnám el hogy a gyerekemet sajátjaként kezelje, mert ezt nem lehet és nem vagyok rászorulva más segítségére, tehát nem azért fogok magamnak társat keresni hogy az majd eltartson!!

kérdezőnek:

Ha igazán szerelmes vagy nem foglalkozol azzal hogy van e gyerek vagy nincs, mert olyannak fogadod el amilyen! Bár én is azt mondom, hogy elég fiatal vagy még egy ilyen kapcsolatra ahogy már leírták nem tudsz a lánnyal bármikor moziba, bulizni menni mert neki ott van a gyerek. Kivétel ha a nagymama átveszi a szerepet amit nagyon sok fiatal anyukánál látok.. Bár mindenkinek más az igénye, egy gyerekkel is lehet programokat tervezni, kirándulni sétálni bármit, de egy ilyen kapcsolathoz fel kell nőni. :)

2012. jún. 10. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!