Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nektek mi a véleményetek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nektek mi a véleményetek arról, hogy a párok között ajánlott a hasonló iskolai végzettség?

Figyelt kérdés
Sok diplomás ragaszkodik hozzá,hogy a párja is az legyen de látok boldog párokat ahol az egyik szakmunkás a másik meg diplomás és jól megvannak.Alacsonyabb iskolai végzettség még nem jelent alacsony i.q. szintet és fordítva amit a gyakorlatba is látok.
2012. jún. 21. 09:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem nem számit kinek milyen iskolája van ha szeretik egymást szeretik ha nem nem
2012. jún. 21. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
57%
Én eddig 1 csajjal találkoztam aki hajtotta a hülyeségét, hogy az ő faszija legyen nála képzettebb, hogy tudjon tőle mit tanulni mert akinek nincs legalább 1 diplomája az hülye :) Namármost ez a csaj nem egészen 100-as több ismerősömre is próbált rámászni érdekes módon senkinek se kellett :) Ez szerintem egy marha nagy hülyeség :) Nem attól lesz valaki jobb, mert átrugdalták esetleg a vizsgákon :) 22/F
2012. jún. 21. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
48%

Nem az IQ-val, vagy a szeretettel van a baj, hanem azzal, hogy anyagi szempontból többet tudsz nyújtani a gyerekednek, ha mindketten diplomások vagytok.


Persze nem lehetetlen egy diplomás és egy nem diplomás kapcsolata, csak sokszor sokkal nehezebb anyagilag. Pláne ilyen szar időkben.

2012. jún. 21. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
52%

Háááát szo-szo.

Elmondom a saját példám. Én például egyetemre járok, reményeim szerint el is végzem rendesen, egyelőre nincs csúszás. Barátomnak szakmája van, de korábban járt egyetemre, csak otthagyta, mert rájött, hogy neki erre nincs szüksége, besokallt. Pár évig járt, ezalatt azért megtanulta, hogy az milyen.

Egyébként is rendkívül intelligens, művelt, sokat olvas, tényleg nagyon okos, nincs közöttünk probléma ilyen téren.

Míg van egy sima barátom, aki a noname legalja OKJ képzések között is csak lézeng. Vele kamaszkorom óta vagyunk barátok, és érzek némi problémát emiatt. Bár ő is sokat olvas, és nyitott, valahogy mégis olyan... más... Nem tudom megfogalmazni miben, de mintha ő önszántából lent rekedt volna egy szinten, ami miatt lett köztünk egy szakadék. Ezt áthidalja a barátság, de egy idő után még nehezebb lesz, mintha ő kevésbé lenne életrevaló vagy nem tudom, nehéz ezt megfogalmazni, és most nem azért, mert h.ülye ostoba szakmunka, én minden munkát becsülök, csak valahogy más néha...


Sőt, inkább talán úgy fogalmazok, vannak emberek, akik sokkal többet tudnak, sokkal életképesebbek, sokkal többet látnak a világból és annak működéséből, jobban elboldogulnak benne, és ezt néha (nem mindig) annak köszönhetik, hogy magasabb a végzettségük. Szerintem.

2012. jún. 21. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy jo nagy baromság még az is hülye aki ezt megkérdezte
2012. jún. 21. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
15%
a DOMINÁNSNAK KELL HOG YMAGASABB VÉGZETTSÉGE LEGYEN. a PASINAK gáz ha tróger, miközbena csaja ügyvéd
2012. jún. 21. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
56%

nem feltétel a diploma

de azt hozzá kell tennem, hogy valahogyan mindig jobban kijöttem a hasonló képzettségi szintű emberekkel a párkapcsolataimban

egyszerűen jobban megértik a problémáimat, legyen szó vizsgákról, valamilyen megoldásra váró problémáról, feladatról

nem mellékesen jobban megértették az időnkénti elmerengéseimet, filozofálásaimat

volt olyan barátom, aki szaksulit végzett

szerettem is

aztán másodéves lettem az egyetemen, és egyre durvább vizsgák jöttek, kevesebb volt a szabadidőm - ő pedig elkezdett azzal cseszegetni, hogy az egyetem az csak buli, oda csak szórakozni járnak az emberek, stb

persze, ha valaki eljár naponta dolgozni, az tényleg fárasztó, és egész más, mintha csak a tanulás volna a feladata - de ha valaki igyekszik jól tanulni, mellette dolgozni, és még minden másra is időt szakítani, az azért nem épp nyaralás

én ezt tapasztaltam

2012. jún. 21. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
nem ragaszkodok hozzá, de eddig csak baj volt belőle
2012. jún. 21. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Jobbnál jobb válaszok, ahogy így olvasom őket.

Sztem senki sem úgy kezd el ismerkedni amikor szingli, h "szia, xy vagyok, mi a végzettséged, és jelenleg hol dolgozol?" A párkapcsolat legfőképp arról szól, h az egyik szereti a másikat, és fordítva szintén. Lehet mindkét fél diplomás, lehetnek milliárdosok, attól egy párkapcsolat még nem feltétlen fog működni (bár van olyan lány aki annál szerelmesebb, minél több a pénz:D)

Nekem nincs diplomám, egyetemre sem jártam, egy logisztikai OKJ-t végeztem el, mégis volt hosszú ideig diplomás bnőm. Egyáltalán nem zavarta egyikünket sem h a másiknak milyen a végzettsége. De rengeteg ismerősöm van, akik közül az egyik félnek diplomája, van h több is, a másik viszont sima szakmunkás. Házasok ráadásul, nem csalták meg egymást soha, nem akarnak elválni stb. Azért, mert nem egymás papírjait nézik, hanem egymás belső tulajdonságait. Nincs olyan ember aki egy papír miatt szeret meg egy másikat. (Bár, ki tudja)

Sztem ritka nagy baromság az ha vki úgy keres párt h minimum olyan szintű végzettsége legyen, mint neki. Miért, egy okj-s ember már debil, vagy ostoba, vagy miért?

Persze kereset szempontjából nem hátrány a diploma, de aki ügyes, van agya és tud normális ember módjára gondolkodni, az 8 általánossal is tud nyereséges céget alapítani.

2012. jún. 21. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Itt nem az iskolai végzettségről van szó, aki azt gondolja, hogy azon múlnak a dolgok, hogy diplomás e valaki, az hülye; de az is egy nagy baromság, hogy "ha szeretik egymást, akkor mindegy".


Többségében hasonló közeg, gondolkodásmód és célok szükségesek egy jó párkapcsolathoz. Na most ha a pár egyik fele tegyük fel, kutató vegyész, a másik fele meg bolti eladó, akkor meg tudják osztani a problémáikat? Nem. De ez NEM azért van, mert a vegyész lenézi a bolti eladót, hanem azért, mert nem egy szinten mozognak az életben. Hozzá sem tudnak szólni egymás életéhez, van így ennek értelme? Ha szellemi szinten nem egyezik két ember, akkor lehetnek vakon szerelmesek, ez tarthat egy pár évig, de ha elmúlik, akkor ennyi volt.


Hangsúlyozom, ez nem iskolázottság függvénye, de általában együtt jár, kivételeket meg mindig lehet sorolni. Van nekem is olyan sötét, tohonya diplomás ismerősöm, hogy az valami szégyen, de van olyan is, akinek a nyolc általános a legmagasabb végzettsége, amit először nem akartam róla elhinni, annyira nyitott, céltudatos, intelligens. Na most, az utóbbi sráccal simán alkothat jó párt egy diplomás lány, mert ha iskolázottságban nem is, szellemileg egy szinten lennének.

2012. jún. 21. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!