Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nektek mi a véleményetek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nektek mi a véleményetek arról, hogy a párok között ajánlott a hasonló iskolai végzettség?

Figyelt kérdés
Sok diplomás ragaszkodik hozzá,hogy a párja is az legyen de látok boldog párokat ahol az egyik szakmunkás a másik meg diplomás és jól megvannak.Alacsonyabb iskolai végzettség még nem jelent alacsony i.q. szintet és fordítva amit a gyakorlatba is látok.
2012. jún. 21. 09:56
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Azért az se mindegy, hogy milyen diplomáról beszélünk.

Egy tanító vagy óvóképzős gagyi, semmire se való diplománál jobb egy jól kereső hegesztő szakmunkás képesítés.


Egy orvosi, jogi, mérnöki diplomát azért ne emlegessünk már egy lapon egy tanítónéni, kommunikációs vagy más humi-humi diplomával!


Egy jó szakma az gyakran jobb, mint egy diploma. Pl lehet valaki kiváló programozó diploma nélkül is.


Azért nekem számít, hogy a párom mivel töltötte fiatal éveit, mit hozott ki magából. Egy jó diploma (orvosi, gyógyszerész, jogi, mérnöki stb.) erre valamennyire garancia. Nem elcseszte a fiatal évit, hanem tanult, képezte magát.

Egy asztalos, szobafestő, hentes hiába keresi gennyesre magát, nem lesz sose partnere egy magas pozíciójú diplomásnak. Mármint szellemileg. Anyagilag sokszor sajnos jobban keresnek a szakmunkások, mint az orvosok és jogászok.

2012. jún. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:
100%

Általános igazságokat nem lehet megfogalmazni, de szerintem hosszabb távon nagyobb esélye van egy olyan kapcsolatnak ahol kb. hasonló a végzettsége mindkét partnernek. A környezetemben ahány ilyen párt látok (ha csak a házasságokat nézem) mindenhol rossz hatást gyakorolt a kevésbé képzett partner (érdekes módon ez ált. a férj). Óriási probléma az eltérő kulturális igény ( színház, kiállítás, koncert vs. sör,foci, videójáték) a legrosszabb pedig amikor egy alulképzett férj beleszól a diplomás feleség vállalkozásába: hozzáértés - nulla, pénzéhség - végtelen.


Szerintem nincsenek merev határok, de van az a szakadék amit sosem lehet áthidalni pl. egy orvos/mérnök vs. szakmunkás.

2012. jún. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Szerintem a szellemi szint számít, tehát az intelligencia. Általános és érzelmi egyaránt, de talán utóbbi picit jobban. Az, hogy kinek mi a szakmája nem feltétlenül minősíti magát az embert, tehát egy hegesztő nem feltétlen azért lett hegesztő, mert lusta meg semmirekellő, hanem egyszerűen mert ez érdekelte, és amúgy egy tisztességes, keresett munka.

Sokan többre mennek egy jó szakmával, mint diplomával, tehát ez ne legyen érv, hogy aki nem akar diplomát, az egyből elherdálja a fiatalkorát.

2012. jún. 21. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 zusomJe ***** válasza:
64%

Sajnos ha a szerelem elmúlik, csak a szeretet marad, akkor kijöhetnek a kapcsolatban ezek a különbségek.

Legyen szó egy kis vitáról, mikor egyik okosabbnak érzi magát a másiknál, vagy akár mikor eljártok valahova az egyik fél kilóghat, akár "felfelé", akár "lefelé"

Érdekes kérdés ez, szerintem a két emberen múlik.

Velem most pont ez van, 2 éve vagyunk együtt és kezdenek kijönni az értékrendbeli különbségek. Remélem megoldjuk :)

2012. júl. 3. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!