Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek közös vagy külön...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek közös vagy külön kassza?

Figyelt kérdés
Fél éves babánk van, eddig külön kasszán voltunk, de néha kezdem kicsit igazságtalannak érezni. Jelenleg mindenki minden közös kiadásnak fizeti a felét. Csak mivel a párom 2x annyit keres, mint az én gyedem, így nekem egy fillérem sem marad hónap végére, míg Ő egy csomó pénzt félretesz magának. Mindkettőnknek van lakása, az övé kiadva albérletbe, szintén saját pénz, míg az enyémben meg ugye lakunk... Szerintetek önzés a részemről azt kérni, hogy jövedelem-arányosan járuljon hozzá mindenki a közös kiadásokhoz? Vagy nálatok hogy működik? Köszi a válaszokat!
2012. jún. 22. 10:22
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
29%
együttélés után nincs külön kassza,gratula kifogtál egy önző palit,aki ráadásul nem is szeret ha magának teszi félre.
2012. jún. 22. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:

Még elég fiatal vagyok, de szerintem elég fura, ez a külön kassza dolog. Főleg, hogy már gyereketek is van, stb. Én nem tudnám így elképzelni az életet. Szerintem sokkal jobb lenne közös kasszán élni, de ezt ti tudjátok, beszéld meg a pároddal.


18/f

2012. jún. 22. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:

Van közös gyereketek, de külön kasszán vagytok?


Szerintem ez nem normális.


Az egy dolog, hogy papíron nem vagytok házasok. De ha van egy közös gyerek, akkor elvileg ti együtt tervzetitek az életeteket a jövőben is, vagy nem?


Az lenne a normális, ha megosztanátok mindent, és közös volna a kassza. Ha már BABA is van, szerintem...


Egyébként pedig milyen férfi az, aki kétszer annyit keres, mint Te, szültél neki egy gyereket, és hagyja, hogy a külön kassza végett nullára gyere ki a hónap végére?


Ha szeretitek egymást, és már van gyerek is, szerintem abba kéne hagyni ezt a különcködést.

2012. jún. 22. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
Szüleimnek van közös számlájuk, de külön is van.
2012. jún. 22. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
54%
kidobnám a pasit,rajtad élősködik,igazi gyökér.
2012. jún. 22. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
61%

Én viszont támogatom a külön kasszát. Közös költségek felezve, amit ki is fizet. Talán keressen rosszabb munkát hogy mindenki jobban érezze magát? Gyerek ide vagy oda, láttam én már karón varjút, úgyhogy valahol megértem az óvatosságot a férfi részéről. Senkiben sem lehet teljesen megbízni, pláne nőkben ha anyagiakról van szó. Amint ráteszik a kezüket a közösre, sokan pénzügyi Hulk-á változnak, aztán a férfi meg könyöröghet hogy hadd vegyen már valamit amit szeretne a saját megkeresett pénzéből. Persze mindenki jön az ő nem ilyen nő szöveggel, de őszintén én már nem tudom mit higgyek, hogy ki milyen ennyi Oscar esélyes színészi alakítással a kapcsolat kezdeti fázisában.

34 F

2012. jún. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:

Mióta együtt élünk, közös kasszán vagyunk. Általában nála van készpénz, én mindet kártyával fizetek, erre utalják az ő és az én fizetésemet is, de ha tudom, hogy olyan helyre megyek, mondjuk a sarki kisboltba, akkor kérek tőle pénzt. A kártya közös.


Szerintem sürgősen le kéne ülnötök, és megbeszélni a dolgot, elmondani, hogy így hogy van egy gyereketek, egy lakás, ami ugyanúgy az övé mint a tiéd, ideje lenne, ha a bejövő pénzt is közösen kezelnétek, mert neked semmid nem marad a hónap végére.

2012. jún. 22. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Röviden reagálva: a párom azért szeret és gyökérnek sem nevezném emiatt, nyilván a legjobb lesz megbeszélni Vele. Az utolsó válaszra pedig nyilván nem a kapcsolat kezdeti szakaszán vagyunk és nem az Ő pénzére akarom rátenni a kezem, csak kicsit méltánytalannak érzem. Azért vagyok itthon, mert a gyerekünket nevelem és gondozom, nem azért, mert lusta disznó lennék. Előtte dolgoztam, utána is fogok, de a jövedelem-kiesésem úgymond közös "ügy" miatt van.
2012. jún. 22. 11:01
 9/27 anonim ***** válasza:
100%
ha én szeretem a párom nem hagyom pénz nélkül és nem magamnak gyüjtök.
2012. jún. 22. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
Közös kasszán lennék már ilyenkor a párommal/feleségemmel. Vagy, ha nem is akkor meg a közös kiadásokat feleznénk, illetve az esetedben van 2 lakásotok (1-1 mindkettőtöknek) az egyikben laktok, a másikat kiadjátok, a kiadott lakásnak az albérleti díját felezni és egyiket te a másikat ő kapja meg, illetve most, míg a gyerkőccel vagy otthon addig 1/3, 2/3 arányban felezni a közös kiadásokat, ha már külön kassza...
2012. jún. 22. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!