Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek közös vagy külön...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek közös vagy külön kassza?

Figyelt kérdés
Fél éves babánk van, eddig külön kasszán voltunk, de néha kezdem kicsit igazságtalannak érezni. Jelenleg mindenki minden közös kiadásnak fizeti a felét. Csak mivel a párom 2x annyit keres, mint az én gyedem, így nekem egy fillérem sem marad hónap végére, míg Ő egy csomó pénzt félretesz magának. Mindkettőnknek van lakása, az övé kiadva albérletbe, szintén saját pénz, míg az enyémben meg ugye lakunk... Szerintetek önzés a részemről azt kérni, hogy jövedelem-arányosan járuljon hozzá mindenki a közös kiadásokhoz? Vagy nálatok hogy működik? Köszi a válaszokat!
2012. jún. 22. 10:22
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:

1. a párkapcsolat attól még leget igazságos, hogy az élet nem az

2. igen, lehet, hogy engem jobban zavar, ebben az egyben igazad van

3. nem kell feladni az önállóságát, ha pl. jövedelemarányos rendszerben élnénk, akkor is 70-80 ezer forintja megmaradna, ez szerintem nem egyenlő az önállóság feladásával. Én meg nyamvadt 10-20 ezer forintot félretehetnék...

4. támogatom a házassági szerződést, de a feltételezést is visszautasítom, hogy bárkit ki akarnék semmizni. Nem eltartatni akarom magam, hanem egy minimális anyagi tartalékot képezni, de úgy látszik, hogy ezt nehéz megérteni vagy elfogadni.

2012. jún. 22. 13:19
 22/27 anonim ***** válasza:
16%

Ha csak közvetve is de az ő pénzén képeznél magadnak tartalékot. Többet fizet a közösbe-->több marad a sajátodból-->félreteszel magadnak

A házasság definíciójában is szerepel a "vagyonközösség" kifejezés, ami mindig is szúrta a szemem, ugyanis szerelemről szó nincs benne.

2012. jún. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 A kérdező kommentje:

Felteszem, hogy egy férfival levelezgetek...

Nos akkor fordítsuk meg: a Párom itthon marad a gyerekkel 3 éves koráig, magyarán 2-3 éves koráig bruttó 28.500 gyes és 12.200 csp-ért. Én meg dolgozok nettó 150.000 forintért. Akkor a Te elméleted szerint minden el kellene felezni, ugye? /Tehát nem csak akkor, ha anya van otthon, hanem akkor is, ha apa./ És mivel 70 ezer forintból nem jövünk ki, így értelemszerűen én többet beleteszek a közösbe. Kérjek rá késedelmi kamatot??? Meg még vonjam le az albérleti díját, mert ugye az én lakásomat használja, meg amortizációs költséget is? Vagy mégis ezt hogy kellene szerinted elszámolnunk?

2012. jún. 22. 14:03
 24/27 anonim válasza:
54%
Persze, hogy arányosan kellene befizetni! Aránypárral szépen számoljátok ki, hogy amennyivel ő többet keres, annyival többet is fizessen be; arányosan! Pont ugyan ebben a helyzetben van egy nagyon kedves ismerősöm, nem sokára szülni fog, a férje márkás cuccokat vásárolgat tízen-húszon ezrekért, ő meg dúrkálóba ha eljut és alig tud félre tenni, mert náluk is ugyan így van, mint nálatok! A minimum, hogy arányosan kellene befizetni, de igazából ha valahol nincs közös kassza, akkor ott bizalom sincs, de ez most nem ide tartozik, valahol ezt a külön kassza dolgot is meg tudom érteni, de általában a férfiak tolnak ki a nőkkel, nem pedig fordítva, ha a közös kassza kifosztásáról van szó, mert kocsma, játékgép, miegymás! És néhány előző válaszoló hozzáállását nem is tudom megérteni, tényleg nincs becsülete egy nőnek ha gyereket nevel! Hova jutunk?!
2012. jún. 22. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

A házasság, mint olyan szerződésnek lett kitalálva, nem azért mert két tubica egymásba szeret, aztán, hogy tényleg látszódjon a szerelem, papírt csinálunk róla. Nem. Ezt mindenki, aki gimnáziumot, de megkockáztatom nyolc általánost végzett, tudja.

A vagyonközösségel ilyen formában nem értem mi bajod.


Hiába mondja bárki, hogy a nő használja ki a pasit, vagy azt hogy a pasi használja ki a nőt, nem hiszem, hogy itt erről lenne szó.


A legegyszerűbb, ha egy pohár bor mellett leülsz a pároddal, elmondod neki mi a gond, meghallgatod az ő aggályait, megbeszélitek a játékszabályokat és kész. Semmi probléma nincsen azzal, ha valami nem csettintésre változik meg, azért vagytok együtt, mert meg tudtok oldani ilyen helyzeteket, attól szép egy párkapcsolat, hogy minden gondodat elmondhatod a másiknak (elvileg) és együtt igyekeztek megoldást találni.

Az már édesmindegy, hogy mi a baj, de attól Ő a te embered, a gyereked apja, hogy meg tudjátok oldani.


Nálunk ez így működik, köszönjük szépen bevált.


Adhatunk mi akármilyen tuti tanácsot, de nem ismerjük a párod, sem téged, sem semmi mást az leírtakon kívül. Ebben az esetben hajlamos az ember téves következtetéseket levonni, így még mielőtt hallgatsz bárkire is, beszélj az Uraddal :)

2012. jún. 24. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

Hihetelenek egyesek!Ezért tart itt a világ ahol!Szerintetek az egy normális párkapcsolat ahol az aki többet keres az minden este lazacot zabál a másik meg majszolja melette a zsíroskenyeret?!?!FÚJ!!Én nő vagyok,amikor még egyetemre jártam és a párom már dolgozott(neki "csak" értségije van) mindent megosztott velem,a saját kiadásaimat fedeztem(bérlet,mobilfeltöltés,stb),de fel sem merült benne,hogy akkor fizessem a rezsi felét vagy bármi...Aztán nekem meglett a diplomám és a dupláját keresem per pill mint ő.Eszembe se jut,hogy na akkor most én márkás cuccban feszítek ő meg kínaiban...Természetes,hogy most én fizetem a költségek nagy(obb) részét,és neki ugyanúgy "jár" teszem azt a Levi's farmer mint nekem!

Emberek!Gusztustalanok vagytok!Akinek nem inge ne vegye magára!

30/Nő

2012. júl. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm még egyszer a válaszokat! Azóta leültünk megbeszélni a dolgokat /pohár bor helyett pohár sör mellé:)/, júliustól nálunk is kísérleti bevezetésre kerül a közös kassza. Abban maradtunk, hogy ha bárkinek bármi gondja van, szól, nem véssük kőbe, ha problémás, akkor lehet rajta változtatni. Meg csinálunk egy nagy közös bankszámlát.

Egyébként megértette a párom, azt mondta, hogy fordított helyzetben Ő is előhozakodott volna vele.

2012. júl. 7. 22:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!