Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az alábbi tulajdonságok szerintetek nemiség szempontjából mennyire, hogyan, és mely irányban minősítenek valakit, ha minősítenek egyáltalán? El tudtok képzelni egy ilyen férfit? (regény)

Figyelt kérdés

Én tisztában vagyok a saját értékeimmel, csak mégis kíváncsi lennék, hogy más hogy gondolkodik a témában. :)


- Tisztelem az életet. Ha berepül egy légy, vagy lepke vagy akármi (Boeing 747 kivételével ;)) akkor képes vagyok akár negyed órán át kínlódni vele, hogy úgy fogjam meg, hogy életben maradjon és elengedjem. Egyszerűen akármennyire "haszontalan" lények az én szemszögemből, ha megtehetem, akkor inkább óvatosan bánok velük és életben hagyom őket. Nem vagyok vega, de igyekszem minél kevesebb húst enni.

- Megállok néha gyönyörködni teljesen "hétköznapi" dolgokban. Naplementében, vagy egy szép felhőben, de olyan is előfordult már, hogy egy szép virághoz odamentem, megszagoltam, és megállapítottam, hogy finom az illata, illetve nagyon szép virág.

- Nagyon felkavar az erőszak, így igyekszem elkerülni azt, és inkább verbális úton (érvelés, logika stb) megoldani a nézeteltéréseket. Természetesen, ha fizikai síkra terelődik a dolog, akkor megvédem magam. Ha hallok, vagy olyasok mások szenvedéséről, tragikus sorsáról, azon akár napokig képes vagyok agyalni, és nagyon rossz kedvem lesz ilyenkor. Itt az oldalon is, ha néha olvasok olyat, hogy egyik fél megcsalt valakit, és milyen jó tréfa, hogy a másik nem is sejti, annyira összeszorul a szívem... Nagyon foglalkoztat, hogy mégis mi alapján működik az élet, miért szerepel benne annyi fájdalom, szerencsétlenség, és ebbe nagyon bele tudok süppedni. Persze elég sok dologról kialakult már a véleményem, de

az élet az egy végtelen téma, így mindig visszatérek egy-egy adott gondolatsorhoz.

- Nem úgy közeledek a lányok felé, hogy meg akarom dugni őket, hanem úgy, hogy minél jobban meg akarom őket ismerni. Eddig már csomó lánnyal beszélgettem, és mindig arra helyeztem a hangsúlyt, hogy minél többet tudjak meg arról, hogy hogyan áll a világhoz, önmagához, másokhoz, mi a véleménye bizonyos dolgokról stb. Nagyon fontos számomra a külső és a vonzalom, de úgyérzem a szexnek ez a mély ismeretség kell, hogy stabil alapot adjon.

- Nem érdekelnek olyan dolgok, mint amivel sokan a "férfiasságot" asszociálják. Tehát a foci, kosárlabda, versenyautók, motorok, alkohol stb.


Nem öltözködöm úgy, ahogy a divat diktálná (rózsaszín még sosem volt rajtam), nem vagyok vékony, sem pedig alacsony, így aki élőben felszínesen ismer, az biztos meglepődne ezeken. Ezt azért teszem hozzá, hogy nehogy megkapjam, hogy biztos valami metroszex tini vagyok, meg mit tudom én. Inkább 'rosszfiúnak' szoktak nézni. Sokszor találkozom ilyen klisékkel, hogy a férfi érzéketlen, keménynek mutatja magát, nem ódzkodik az erőszaktól, minden nőt meg akar dugni, szereti a sört stb. De én nem ilyen vagyok, most akkor mi van?


21 éves férfi vagyok.



2012. júl. 6. 20:11
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

A végére mondják, hogy a látszat néha csal. ;D

Semmi gond veled, nagyon értelmes, elmélkedő típus vagy. Lelkileg pedig szerintem kissé érzelmes, de alapvetően erős, aki tisztában van önmagával.


Az a mai világban külön jó pont, ha tiszteled az életet. :)

2012. júl. 6. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:

Nemiség szempontjából: vannak ilyen nők, és vannak ilyen férfiak. Egy résznél valahol a "megvilágosodottak" jutottak eszembe, írtál bölcs gondolatokat- vagy inkább bölcs felfogásra utaló mondatokat.


Az érdeklődési köröd: nem minden férfit érdekelnek az autók, a foci, ahogyan nem minden lányt érdekel a smink, vagy a főzés, ezek ma már igen erős átfedést mutatnak, és eltérőek lehetnek egyénenként.

Tipizálni persze ennek ellenére szoktak, de az más kérdés, és néha bizony egyértelműen hiba.

2012. júl. 6. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:

Ha ez mellett kedves vagy, hűséges, korrekt, akkor álompasi.

Van egyénisége, tudja, mit akar és mi a fontos az életben. Igazi férfi, akit nem vitt magával a divat, nem lett tömeghajhász. Én egy eléggé visszafogott lány vagyok, még itt soha nem írtam ilyet, de ha megtudnám, hogy tetszem egy ilyen férfinak, be is nedvesednék a ténytől magától, hogy szóba jöttem nála.

Csak ennyit mondok, számomra álompasi.

20/l

2012. júl. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:

Amit leírtál, az a "túl szép, hogy igaz legyen kategória" - kivéve a rózsaszínt meg a divatot, mert azt manapság utálni divat. (OFF: szerintem egy igazi férfi rózsaszín pólóban is az.)

Eddig nem találkoztam sok ilyen tulajdonságú férfival.

2012. júl. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

A kedvességet nem tudom, mivel szerintem ez egy olyan tulajdonság, hogy természetesen jön, és, ha van, akkor kész, ez "alap".

Hűség az már egy másfajta téma. Társat keresek, akivel, ha jól alakul, akár az egész életünket leélhetjük együtt (nyilván egy egész életre nem lehet tervezni, de törekedni lehet rá). Épp ezért nem ugrom össze csak úgy akárkivel, mert szeretném jól megismerni az illetőt, és, ahogy írtam, a külső és a vonzalom is fontos számomra. Ha pusztán belső értékek, vagy ellenkezőleg, a puszta szépség miatt jönnék össze egy lánnyal, akkor úgy érezném, hogy becsapnám magunkat, hiszen úgy nem érezném igazinak. Biztosan nem csalnám meg, de egy-egy szebb vagy belsőleg jobban megérintő lány el tudná csavarni a fejem. Összezavarodnék, elfojtanám a vágyaimat, és ez hosszú távon egyikőnknek sem lenne jó.

2012. júl. 6. 20:35
 6/24 anonim ***** válasza:

"Biztosan nem csalnám meg, de egy-egy szebb vagy belsőleg jobban megérintő lány el tudná csavarni a fejem."


Én vagyok az a lány, aki az előbb agyon dicsértelek, most ez után visszavonnék mindent, amit írtam. :) Ez a kijelentésed eltaszítana tuti....

2012. júl. 6. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

6-os, szigorú vagy vele. Én egyetértek azzal, amit leírt. Nagyon emberi. :)


Sőt, nem hogy egyetértek, de nem is várnám, hogy annak ellenére maradjon velem, hogy már nem az "igazi" a dolog.

Ez persze két emberen áll, de szerintem őszinte, értelmes, és nyílt ember lehet a kérdező- főleg, hogy ezt is le merte írni, nem színészkedik, hezitál, kertel, és úgy látom, mindig azt keresi, hogyan lehet a legoptimálisabbat kihozni az életből.


Nem rózsaszín mesékben kell hinni, az csak csalódáshoz vezet. Két ember kapcsolata úgy alakulhat jól, ha megismerik egymást, és számítanak minden eshetőségre (de nem rettegnek tőle).

2012. júl. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Rendben, de legalább korrekt vagyok ;). Nem jönnék össze olyannal, akit valamilyen szinten nem érzek 'megfelelőnek', mert csak egymás idejét rabolnánk. Nem tudom, hogy ezen mi a kiakasztó, de ahogy érzed. :)
2012. júl. 6. 20:43
 9/24 anonim ***** válasza:

Semmi probléma nincs ezzel (legalábbis szerintem), sőt, nyílt, egyenes válasz, én is így vagyok vele.


Részben hasonló jellem vagyok, bár nem ennyire érzelmes. Ja, és nem férfi, én nő vagyok, de sok szempontból hasonlóan vélekedek az életről.

2012. júl. 6. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Na, közben meg jött mégegy válasz. :)


Szóval nem arról írtam a hűség alatt, hogy megcsalnám a barátnőm, ha jönne valaki más. Dehogy. Csak éppen azért nem ugrom össze akárkivel valami kis egyszerű fellángolás és szimpátia alapján, mert tudom, hogy hosszú távon nem működhetne. Két-két 'oldalra' írtam példát, miszerint, ha valaki nem tetszene igazán, akkor egy szép lányra vágynék, ha pedig belsőleg nem érezném 'oké'-nak, akkor egy olyan lányra vágynék, akit igen.


Ha mindkettő oldal csak felszínesen lenne, amint jönne egy lány, aki úgy igazán vonz és tetszik, és belsőleg is jobban illik hozzám, már összezavarodnék. Tehát olyasvalakivel kezdenék csak párkapcsolatot, aki eleve úgy igazán vonz és tetszik, és belsőleg is összeillünk. :)

2012. júl. 6. 20:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!