Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan kerülhetném el a "házisárkány" üzemmódot?

Figyelt kérdés

17 éves leszek és 8 hónapja járok a barátommal. Kisebb összezörrenések voltak(nem nevezhető vitának sem), de mindig megoldódtak. Sajna most, hogy itt a nyár(mivel lelkileg is beteg vagyok) a rendszertelenség és az itthonlét sokminden rosszat hoz ki belőlem. (ha iskola lesz vsszaáll minden tudom). Viszont tiszta házisárkány vagyok.

Pl heti kétszer találkozunk a barátommal(szomszéd városban lakunk)-a többi nap pedig chatelünk. Általában a nap nagyrészében kockul(ha nincs dolga) este pedig kizárólag velem foglalkozik. Viszont ha nem ír csak 3 percenként egyből szomorú leszek, vagy hacsak egy ennyit ír a mondandómra: :). Sajnos a nyár miatt ha találkozunk akkor is hisztis vagyok(tudom, nem lehet a nyárra fogni, de nekem igen, akit érdekel leírom miért).

Mit tehetnék, hogy ne legyek házisárkány? amint érzem, hogy valami más egyből az leszek, mégha nemis mutatom ki beleőrülök. Imádom a barátom, mit tegyek, hogy belül lelki békém legyen?


2012. júl. 6. 22:59
 1/9 Hole Hunter ***** válasza:
Erre nincs konkrét recept. Fejben dől el az egész. A tapasztalataidat ugyan úgy meg kell szerezned, mint másoknak. Amint rájössz, hogy a "házisárkány" üzemmód miatt sorra fognak faképnél hagyni a pasikák, változni fogsz a saját érdekedben. Nem unatkozol túl sokat, hogy olyasmiket gondolsz dolgok mögé, amik esetleg ott sincsenek? Üdv. 44/VP
2012. júl. 6. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Igen, tapasztalaton tanulunk általában, de én vele szeretném leélni az életem, és Ő is velem. Szerint egy kapcsolatban az önzetlen szeretet, az őszinteség és a kompromisszumkézség a legfontosabb, ezeket igyekszem elsajátítani de nem akarom elveszteni.

Igen, unatkozom, ennek is köze van a lelkis dologhoz, hogy semmit se csinálok ITTHON.

2012. júl. 6. 23:08
 3/9 anonim válasza:
és miért vagy hisztis?
2012. júl. 6. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Jógázzál, az segít megtalálni a lelki békéd!
2012. júl. 6. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Hole Hunter ***** válasza:
Arany Kiscsillag! Minden kapcsolat úgy kezdődik, hogy vele akarom leélni az életem...másképp nem kezdenénk bele. Nem annyira a kompromisszumok a lényegesek, hnem a másik elfogadása! Ha olyannak szereted amilyen, nincs szükség kompromisszumokra. Tudod, nincs veled semmi baj, egyszerűen nőiesedsz. Tipikus női dolog, hogy minden mögé olyasmiket gondoltok, amik nekünk pasiknak eszünkbe sem jut. Ergo, ha a vacsi felét esszük meg, az nem azt jelenti, hogy nem tudsz főzni, vagy megcsal és a másiknál evett...egyszerűen épp nem vagyunk éhesek. Mire teljesen nővé válsz, remélhetőleg a hiszti is elmúlik. Üdv.
2012. júl. 6. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Hú, én ugyanilyen voltam alapjáraton. Hidd el, ez egyikőtöknek sem jó.

Én egyszerűen eldöntöttem, hogy ennek vége, nekem mostantól jó kedvem lesz, és ha nem is, biztos nem a barátomon fogom levezetni.

Mi 2 éve folyamatosan csak hétvégente vagyunk együtt, és a ritkábban válaszolgatás engem is eléggé kiakasztott, ráadásul baromi feszült voltam attól, hogy hiányzott.

Most elfoglalom magam, itt válaszolgatok, olvasgatok, így ő sem érzi, hogy ráakaszkodom, és én sem vagyok ideges.

Meditálok minden este, ha ideges vagyok, akkor konkrétan kiröhögöm magam, hogy hihetetlen, milyen hülyep.csa tudok lenni, és el is múlik:)

Hidd el, pár napig magadra erőlteted a jókedvet, és utána már magától fog jönni, mert sokkal jobb lesz a kapcsolatotok, sokkal szívesebben fog veled beszélni a barátod is!

Remélem megoldódik, élvezd a nyarat!:)

2012. júl. 6. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
ha lelki beteg vagy, de nem írod le miről van szó, akkor csak hülye válaszokat lehet adni, mint pl hogy akarat kérdése, stb. egy lelki beteg nem képes uralni magát, főleg ha fizikai okai vannak a viselkedésének. ezt beszéld meg a pszichológusoddal. bár jobb esetben egyszerű lelki problémákat meg lehet beszélni a pároddal is. ezt se értem. na mindegy biztos gyerek vagy még.
2012. júl. 7. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Először is a problémát írom le:

Szüleim elváltak, anyu depressziós, és nagyonerős antidepresszánsokat szed. próbált leszokni, de ha nem szedi fulladásos rohamai vannak. Erre titokban elkezdett bort inni (apuval egy házban élnek és titkolnunk kellett apu elől), mire kihányta, és nekem kellett segítenem összeszednie magát. Én adtam pénzt neki buszjegyre, stb-re. Aztán kiborultam, azóta nem iszik, de bennem minden megtört, barátnőm anyukája szerint pánikbeteg vagyok, nem merek kimenni az utcára, februártól nem mertem a suliból hamajönni(majdnem minden nap hazakísért valaki), egyedül boltba menni se, stb.

Otthon javarészt nem éreztem jól magam, csak a gépezés köt le, pedig rengetegszer próbáltam kiszabadulni ebből.

Igen hisztis vagyok részben, és igazatok van. Tudom, hogy mindneki így indul neki egy kapcsolanak, hogy örökké fog tartani, de én hiszek ebben, és igyekszem is, és Ő nem csak szerelem nekem, hanem minden, Ő segített ki javarészt a bajbóól, olyan szoros viszonyunk lett így kamaszkorra, hogy az hihetetlen. Nekem Ő az amiért van értelme élnem, és lehet, hogy ezt senki nem hiszi el nekem, de nem is baj.:)

Szeretnék változni ebben is, és minden errőmmel azon leszek, hogy menjen:)

2012. júl. 7. 19:03
 9/9 anonim ***** válasza:
ha nem akarsz házisárkány lenni fáraszd le magad mozogj aerobikozz már netről is nézhetsz... azt jobb lesz a közérzeted és elégedettebb leszel ennyi a megoldás próbáld ki
2012. júl. 15. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!