Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek van okom a féltéke...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek van okom a féltékenységre, vagy én reagálom csak túl?

Figyelt kérdés

Lassan 2,5 éve vagyunk együtt.. Az első időszakunk nagyon gyötrelmes volt ex miatt. Van egy közös gyerekük, amit én tudtam is, és így vállaltam be az egészet.. Tudtam, hogy kénytelenek lesznek találkozni.


De arra viszont nem gondoltam, hogy ex fog odajárkálni, ott fog ücsörögni 1,5-2 órákat, mindenkivel beszélgetve, csak engem lenézve.. Sokszor be sokkaltam, féltékeny voltam, mert úgy éreztette velem, mintha ő még mindig a családhoz tartozna.. Ez tartott kb fél évig.. Kegyetlen fél év volt számomra.. Utána ex összejött egy másik pasival.. Elmúlt ez az időszak, a buszmegbe találkoztunk, elhoztuk gyerek, amikor vitte haza, akkor is ott volt a találka..


Azóta megint új pasija van.. Most megint elkezdődött ez az időszak.. Állandóan átjön, itt ül fél órákat, barátommal tök jól eldumálgatnak, elnevetgélnek, hiába vagyok ott én is.. Megosztják egymással az életüket.. Amihez szerintem egy exnek semmi köze, h jelenleg mi van a mi életünkkel.. De mégis mindenről tud.. Ha hétvégente felhívja barátom, hogy mikor hozza kislányt, annyit mond, hogy még nem tudja, van amikor egy nap 5x fel kell hívni, hogy végre megtudjuk.. Megkérdezzük h be-e menjünk buszmeg. A válasz, nem kell, majd elhozza.. Ilyenkorra már nagyon ideges szoktam lenni, alig bírom magam visszafogni, úgyhogy ha jön, akkor köszönök, és inkább bemegyek a szobába, de onnan is hallom hogy ők milyen jól elbeszélgetnek..


Még mielőtt jönnek az olyan válaszok, hogy üljek le és beszéljem meg a dolgokat.. Megtettem.. Szinte mindig amikor jön ex, veszekedni kell.. Mert ha mondom barátomnak, hogy sztem ez nem helyénvaló így, akkor jön azzal, hogy a fa**nak vagyok ilyen féltékeny, neki jóba kell vele lennie.. Én nem azt várom, hogy köpködjenek egymásra. De, amikor rákérdezek, hogy miről beszélgettek 20 percen keresztül, annyi a válasz hogy a gyerekről.. Ehhez képest barátom semmit se tud a gyerekről.. Szóval tuti hogy nem arról beszélgetnek.. Meg a másik zavaró dolog, hogy barátom iszonyú féltékeny az ex pasijára.. De nem értem, hogy miért.. Teljesen kivagyok már.. Ha közeledik a hétvége, sík ideg leszek...


2012. júl. 11. 11:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Ne menj ki a szobából mikor átmegy hozzátok az exe! Legyél ott, kapcsolódj be a beszélgetésbe akármennyire is mutatja az exe, hogy zavarod őt.
2012. júl. 11. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Engem is zavarna, igazad van. De sajnos mivel a pároddal enm tudtad megbeszélni, egy jó lehetőség van: ne foglalkozz vele! Legyél a szobádban, de néha menj ki, satlakozz a bezségetéshez, mosolyogj az exre is, párodra is, adj néha egy puszit a párodnak, szóval ne legyél féltékeny, legalábbis ne mutasd ki, legyél egyszerűe csak elbüvölő :) Nehéz, de hidd el hogy a párod nagyon fogja ezt értékelni, és ha az exnek esetleg az lenne a célja hogy visszaszerezze, nem nagyon lesz esélyse se egy ilyen megértő és aranyos pár mellett. :) A pasikat a féltékenységgel (még a jogossal is) ki lehet kergetni a világból.

Én így tennék! De ha a párod rákérdez hogy zavar-e, ennek ellenére nyugodtan mondd meg neki hogy igen.

2012. júl. 11. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 x) ***** válasza:

Erre az egyetlen megoldás hogy megfojtod a kedvességeddel. Legyél vele erőltetetten kedves és figyelmes, beszélgess vele még akkor is ha látod hogy már nagyon idegesíted. Mosolyogj rá minden ok nélkül, kínáld meg valami finomsággal, nevess ha ők is nevetnek. A pároddal meg legyen mindig kontaktusod, fogd a kezét végig.

Ebből vagy az lesz hogy tényleg elfogadod és megkedveled, vagy ő teszi szóvá a párodnak hogy idegesíted, akkor pedig (remélhetőleg) kiáll melletted és vége a tökéletes kapcsolatuknak.

2012. júl. 11. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Semmi olyat nem tegyél, ami miatt gyerek féltékenynek fog tartani. Tehát nem szabad a szülei előtt "műsort rendezni". Mivel te csak egy nevelő szülő vagy (leszel), a gyerek nagyon nehezen fog elfogadni téged. (Nagyon nem mindegy a gyerek kora.) Semmi olyat nem tehetsz, ami olyan reakciót vált ki az apjából, ami alapján a gyerek úgy gondolja, nem jó neki veled.

Nem lehetsz féltékeny! A gyereknek azt kell látnia, hogy melletted boldog.

Ha jól értem, akkor a gyerek az anyjával él. Miért nem mehet érte a párod?


Nem tudom, mennyire lehet hasznos, de férfiként az exeket és a próbálkozókat azzal tudom a legjobban elzavarni, ha nagyon barátságosan viselkedek, cseppet sem vagyok féltékeny. (Persze ha nem érti a dolgokat, akkor finoman a tudtára adom.) Úgy gondolom, hogy ez a viselkedés a másikban azt az érzetet kelti, hogy nem tekintem vetélytársnak, nem nézem férfinak.

Lakásban is fogadhat ilyen barátokat a párom. Az a lényeg, hogy első ilyen alkalommal 10-20 percig én is ott legyek. Ennyi idő elég ahhoz, hogy lássa, itt neki férfiként nincs helye.

2012. júl. 11. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!