Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Melyiket válasszam? Munkát...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Melyiket válasszam? Munkát vagy a régóta tartó párkapcsolatomat?

Figyelt kérdés

21 éves lány vagyok, már 5. hónapja nem találok munkát, és szüleim is erőltetik hogy mostmár bármit vállaljak. Sajnos régóta csak gyári munka van ahová keresnek embereket, és fel is vennének. Ez meg úgy lenne hogy 6-2 ig van munka idő hétfőtől péntekig. Tehát én ehhez fél 4kor kelnék hogy oda érjek.

Barátommal 2 és fél éve vagyunk együtt, és minden este találkoztunk eddig, de ő meg úgy dolgozik hogy csak este fél 10 kor tudunk találkozni. Ez eddig rendben is volt amig iskola volt. Igy viszont ha ezt elvállalom soha többet nem találkoznánk hétköznap. Csak péntek és szombat este. Ha az egész hétvégét együtt tölthetnénk együtt alvással, akkor ez nem is tűnne kevésnek, mert sokan csinálják igy, de mivel egymáshoz nem mehetünk fel, ezért csak heti pár órát tudnánk együtt lenni valahol a városban. Beszélgettem már vele erről, és nem tetszik neki az ötlet, szerinte 1 hónapon belül vége lenne a kapcsolatunknak.


2012. júl. 19. 12:35
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
Sopron valóban drága, de azért ha nem a központban keresgélsz, csak találsz valami olcsóbbat. Ausztria meg remek lenne, ott nem kerestél munkát?
2012. júl. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:
Német tudással van még gondom, előbb még meg kellene tanulnom olyan szinten, hogy értsek is mindent ha gyorsan beszélnek hozzám, de ezen rajta vagyok, meg iskolában is tanultam valamennyit. Hirdetéseket látok sokat olyasmit amihez nem kell végzettség, szóval remélem össze fog ez jönni egyszer.
2012. júl. 19. 13:41
 23/27 anonim ***** válasza:
munkaközvetítő-gyári meló, és kb. 1000euró biztos meglesz vagy még több. Van, ahová nem kell perfekt német tudás. Igaz, nem lépsz előbbre a ranglétrán, de sok pénzed lesz.
2012. júl. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2012. júl. 19. 13:44
 25/27 anonim ***** válasza:
Mindjárt eltelik az 1 hónap.. történt valami?
2012. aug. 6. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

Rosszul vagyok ettől a hozzáállástól, hogy majd kimegyünk külföldre, és akkor ott minden jó lesz. Sem Ausztriában, sem Londonban, sem máshol nem hullik az ember ölébe semmi. Lehet, hogy többet keresel majd, itthonról nézve az rengeteg pénznek tűnik, de ott többet is költesz. Attól, hogy külföld, még nem az ígéret földje.


Másrészt: ne mondd nekem, hogy 60nál kezdődnek az albérletek, kizárt dolog, hogy drágábbak legyenek az albik, mint Pesten. Budán lakom, az egyik legjobb kerületben, 40+rezsiért egy tágas egyszobás lakásban, nem hiszem, hogy bárhol máshol ne lenne hasonló áron lakás, csak keresni kell.


Harmadrészt: Már miért lenne baj, ha ennyi idősen hasonló korúakkal laktok együtt? Egyetemistákkal akár? Tök jó buli, fiatalok vagytok, élvezzétek az életet. Tudom, hogy ha az ember 6tól kettőig dolgozik, akkor ez nem könnyen kivitelezhető, de toleráns társasággal szerintem tök jó az együttlakás. Pl. Ti egy párként egy nagyobb szobában, meg a kis szobában egy szingli srác, én laktam így három évig, és imádtam.


Negyedrészt: nem vagyok az a nagyon tipikus karrierista nő, de ment már rá a munkára kapcsolatom, nem egy nagy élmény. De: az a kapcsolat annyit is ért, amit egy egyszerű munka tönkre tud tenni. A párod, aki szeret, az támogat mindenben, és nem mond ilyet, hogy ha elkezdesz dolgozni, vége lesz a kapcsolatnak.


Kezdj el dolgozni, vegyetek ki egy közös lakást.


A kérdés feltevése óta eltelt már néhány hét... mi a helyzet? elvállaltad a munkát?


24/N

2012. aug. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:
Nincsen semmi azóta sem, mert még gyárba sem vettek fel. Keresgélek tovább azóta is, de elég kilátástalan. Itt már semmi nem elég úgy érzem, csak azt veszik fel a legszarabb munkákra is aki szép, vagy ismerettség által bejut.
2012. aug. 26. 17:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!