Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mély érzelmeken alapuló...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mély érzelmeken alapuló komoly párkapcsolat rám találhat, az akivel igazán összeillünk? (Hosszan kifejtem mit értek ez alatt)

Figyelt kérdés

Köszönöm mindenkinek aki elolvassa kérdésem. DE LEGALÁBB Lehetőleg legalább az ELSŐ KÉT BEKEZDÉST OLVASSÁTOK EL LÉGYSZI’. :)


Szóval én egy 17 éves lány vagyok (amire nem vagyok büszke, lassan úgy érzem szégyellnem kéne koromat :S), aki...


Én egész más jellegű kapcsolatra vágyom, mint a korombeliek.

Én nagyon szeretnék egy komoly párkapcsolatot. Olyan férfira vágyom aki lelki és szellemi társam is lenne egy személyben, és persze az igaz szerelmem. :) Örülnék bármilyen tanácsnak, vagy véleménynek, mert szerintem vannak sajnos nehezítő tényezők, ami miatt ez nem jöhet össze olyan egyszerűen. Felsorolom a legfontosabbakat:


-Túl nagyok az elvárásaim és idealista vagyok. Nekem a lélek és a személyiség a legfontosabb, de azon belül olyan elvárásaim vannak amiknek igen nehéz megfelelni. Nagyon fontos, hogy a párommal megértsük egymást, ez szerintem akkor lehetséges, ha hasonló a gondolkodásmódunk. Szerintem alapvető, hogy őszinték és becsületesek legyünk egymással, hogy a problémákat egymással megértésben tudjuk megoldani. Szeretném, hogy a leendő párom legyen sokoldalú, nyitott a világra, érdekelje sok minden. Pl. jó lenne, ha kissé művészlélek lenne, vonzanák a művészetek, elvontabb témákról is lehessen vele beszélgetni. De ezek mellett jó társaság legyen, akivel bármiről lehet beszélgetni, hülyülni és szórakozni is, akivel jól érzem magam. :) Legyen figyelmes, türelmes, érzelmes, odaadó… és még sorolhatnám :S


- Az sem előnyös, hogy én nagyon zárkózott vagyok és nehezen nyílok meg. :/ Nagyon érdekel engem az emberek a lelki- és érzelmi világa, de én csak nehezen tudom mással megosztani. :/ De szerintem, ha találnék egy olyan fiút, aki szívből szeretni tudna engem és én is őt, akkor mindent megtennék érte és az életem része lenne minden téren. :)


- Sajnos elég kevés az önbizalmam, csöndes és visszahúzódó vagyok. Szerintem ez az amiben ki kéne egészítsük egymást. Szóval a páromnak nagyon magabiztosnak, határozottnak és lehetőleg társasági embernek kéne lennie. Lehetőleg engem is fel tudjon oldani.


- Én nem akarom hogy így legyen, de úgy vettem észre nekem a külső is jobban számít, mint kellene. Van egy típus, aki nagyon vonz. Gondolom erről le kéne szoknom :/


- Szerintem, hogy csak 17 éves vagyok nagyon lecsökkenti az esélyemet egy ilyen számomra ideális kapcsolatra. Úgy veszem észre elég éretlen a korosztályom az ilyesmihez és én úgy gondoltam 20 év fölött tudnék párt találni. 30 fölött nem szeretnék, mert akkor már nagy lenne a korkülönbség, szóval elsősorban szerintem 21-29 éves korosztály lenne az, akik között rátalálhatnék a társamra. :) De egy 20on éves srác, aki hasonlóan komoly kapcsolatot szeretne, olyasmi szerzet mint én, gondolom nem az én korosztályomban keresgél. :/ Ezt meg is értem, igazság szerint én sem néznék egy 17 éves lányt a helyében.


Ez csak néhány jellemző volt, nem akarom túlfilozófálni sem, tudnék még írni sokat az elképzeléseimről, de a lényeg szerinte érthető. Én egy ilyen emberrel tudnám elképzelni az életemet. Aki figyelmes és türelmes, aki mellett értékes embernek érzem magam, felnézek rá, tiszteljük egymást és mindennél jobban szeretjük. Hasonlóan gondolkodunk, megértjük egymást. STB.


Természetesen a testi kapcsolat is fontos a párkapcsolatban, de most ezt szándékosan nem szeretném kifejteni. Legyen gyengéd, érzelmes és romantikus testileg és lelkileg is. :)


Mindennél jobban szeretném, hogy ilyen társam legyen. :) Nagyon remélem, hogy van ilyen ember, kell lennie valakinek akinek én vagyok a legcsodálatosabb és nekem pedig ő. :)


Határozott elképzeléseim vannak a párkapcsolatról és szerintem képes lennék rá, hogy igazán mély érzelmeken alapuló kötődés kialakítsak avval aki mindennél fontosabb tudna lenni nekem. Törődnénk egymással, szóval én „csak” annyit szeretnék, hogy boldogok legyünk egymással. :)


Mit gondoltok, ez számomra lehetséges lenne, a leírtak alapján? Remélem van aki megérti és hasznos tanácsot tud adni, vagy egy kicsit is építő hozzászólást :)


2012. júl. 30. 18:58
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

9. 22/N


Köszönöm hozzászólásodat. :)


Tök jó, hogy ilyen fiatalon már találtál hozzád való fiút és ilyen sokáig együtt is voltatok. :)


"nagyon határozottan elképzeltél egy típust"

Igen, ez igaz, úgy le tudnám írni Őt mintha régóta ismerném. :)


De már sokkal nyitottabb vagyok, mint régebben. És igen az lenne a legjobb, ha ez általam elképzelt tökéletes pár találna rám, de már nem veszem annyira komolyan, mint régebben. Szóval ha valakiben látok reményt nem utasítom vissza, csak mert nem teljesen olyan, mint amit megálmodtam magamnak.


Köszönöm hozzászólásodat. :)

2012. júl. 30. 21:48
 12/16 anonim ***** válasza:

*előre is bocs az off-ért

Nem szándékozom terelni a témát de hát a kérdező kérdésre ildomos válaszolni. ;)


A Tartuffe álarc mindent magában hordoz ami rám jellemző volt akkor.

A manipulációt, hogy másnak mutatkozók mit ami igazából vagyok csak hogy be tudjunk illeszkedni a többiek közé hogy elérjük a céljainkat.

Mivel a messziről jött ember azt mond amit akar.


Nos én egy kicsit így éltem meg a kamaszkoromat, kellet az álca hogy ne közösítsenek ki.

Ezt nem hazugsággal értem el, inkább csak másképp tálaltam az igazságot.

talán színeztem is de nem mondtam olyat ami nem történt meg!


Szóval annak ellenére, hogy a magánéletben egy csöndes jó kommunikatív sokoldalú megbízható intrikáktól mentes srác voltam.

A környezetemben elég bulizós csajozósnak ismertek.

Persze a haveri társaság beleviszi az ilyenbe az embert. (de egyedül nem volt meg a motiváció)


Persze mára már nem kell ilyen dolgokhoz folyamodni, hogy igaz barátaim és komoly kapcsolataim legyenek, de valahogy akkor úgy éreztem, hogy csak így kerülhetek olyan társaságok közé akik között találok olyat akit én.


Nos így már szerintem meg van a hasonlata a kérdéses dolognak.

És miért pont Tartuffe, mert akkor az volt az első olyan olvasmány amit tanultam és ihlettet adott.

2012. júl. 30. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Értem.

Gondoltam megírom evvel a kapcsolatban én is a meglátásom. :)


"A manipulációt, hogy másnak mutatkozók mit ami igazából vagyok csak hogy be tudjunk illeszkedni a többiek közé hogy elérjük a céljainkat. Mivel a messziről jött ember azt mond amit akar."

Megértem, bár nem értek vele egyet. Én is erre törekedtem egy ideig, de nem ment, rosszul éreztem magam attól, hogy elnyomtam magamban azt aki vagyok, eljátszom azt a szerepet, amit várnak tőlem. Evvel minden önbizalmamat elvesztettem, és emiatt, ha nem is egyértelműen, de kiközösítettek. Már inkább azon vagyok, hogy felvállaljam magam és úgy veszem észre ennek vannak pozitív hatásai is, pl. olykor azt éreztem, mintha néhányan kissé tisztelnének is emiatt, ami nekem nagyon jó tapasztalat volt. :)

Persze egy bizonyos fokig, bár ez nem jó, de álarcra kényszerülünk, hogy mások elfogadjanak, de minél inkább minimalizálni kell ezt, és inkább előtérbe helyezni azt, hogy mások úgy ismerjenek meg minket ahogyan vagyunk, csak így találhatunk hasonlóakra. Az a társaság aki nem amiatt kedvel, hogy ki vagyok, hanem hogy kinek mutatom magam, nem az amelyikhez jó tartozni. :)

2012. júl. 31. 13:57
 14/16 anonim ***** válasza:

Szióka.

Nem hiszem, hogy egy társasági ember meg egy visszazúzódó olyan jól összeillene. Persze működhet, meg kiegészítésnek is nevezhetjük azt, hogy magával hurcol a haverjai közé, csak nem biztos, hogy te jóléreznéd ott magad, elvégre nem véletlenül vagy visszahúzódó.

Nekem amúgy nagyon szimpi vagy a leírás alapján, én is szeretek minden apróságon filozofálni, gondolkodni, mások gondolatai mögé látni, s megérteni azokat stb. A problémám abban gyökeredzik, hogy nagyon válogatós vagyok külsőre. Nem jönnék össze olyannal, aki nem tetszik nagyonnagyon, mert attól tartok, hogy a rózsaszín köd eloszlása után (mert ilyen is van!) a vonzalom is elmúlna, ha pusztán a szerelem biztosítaná azt. Érthető? Erre persze aztmondják sokan, hogy bölcs gondolat, de én már nem tudom.

A korod annyiból tényleg "gáz", de inkább mondjuk úgy, hogy "előnytelen", hogy a 17 körüli fiúk nagy része csak dugni akar.

21/F

2012. júl. 31. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Szia :)


"Nem hiszem, hogy egy társasági ember meg egy visszazúzódó olyan jól összeillene."

Igen, ezt más is mondta már, lehet benne valami. Nem kell a társaság középpontja legyen, de azért ne is legyen egy magának való otthonülős típus sem. Inkább arra gondoltam, hogy hogy könnyen teremtsen kapcsolatot másokkal és azért legyen baráti köre. Egyébként szerintem az, hogy visszahúzódó valaki nem azt jelenti, hogy egyáltalán nem szeret társaságban lenni. Én úgy vagyok vele, hogy nagyon jó lenne, ha lenne egy olyan társaság amelyikben tök jól érezem magam. :) Jó körülmények, jó társaság mellet, ha nem is könnyen, de én is el tudnám engedni magam. :)


"attól tartok, hogy a rózsaszín köd eloszlása után (mert ilyen is van!) a vonzalom is elmúlna, ha pusztán a szerelem biztosítaná azt."

Ezt nem értem igazán. A rózsaszín köd elmúlta után nem hinném, hogy kiszeretnél belőle csak azért mert nem olyan tökéletes a külseje. :)

De egyébként én is a külső dolgon gondolkozok :/ Mert az aki számomra külsőre, megjelenésre nagyon bejön sokkal több esélyt kap, hogyha belső tulajdonságai közt van is olyan ami nem tetszik. De az, akiben meg biztos lennék olyan szempontból, hogy megbízható társ, viszont mégsem vonzó számomra a jelenléte azzal meg csak logikus megfontoltság lenne a kapcsolat alapja? Nem akarom túlfilozófálni, de inkább az első eset az akivel inkább kapcsolatot alakítanék ki, talán rossz döntés, de nem tudom. :)


"A korod annyiból tényleg "gáz", de inkább mondjuk úgy, hogy "előnytelen", hogy a 17 körüli fiúk nagy része csak dugni akar."

Szerintem ez kb. 25 éves korig ugyan így igaz. De nem is ez lenne inkább a gond, mert én nem a 16-19 éves korosztályra gondoltam. Úgy értettem, hogy egy normális 20onéves aki olyan kapcsolatra vágyik mint én valószínűleg nem egy 17 éves lánnyal számítana erre.

2012. júl. 31. 21:52
 16/16 A kérdező kommentje:

Egyébként nem gondoltam, hogy ennyi ember végigolvassa, megérti és választ is ír a kérdésemre. De a legpozitívabb csalódás benne, hogy mind megértettétek a mondanivalómat, ezt nem gondoltam volna.

Meg nem is kaptam egy értelmetlen választ sem, szóval tök jó. :)

2012. aug. 2. 21:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!