Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » El lehet felejteni az első...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

El lehet felejteni az első szerelmet? Itt most nem rólam van szó, hanem a barátnőmről (sajnos), fog valaha engem szeretni annyira, mint a volt barátját?

Figyelt kérdés
Barátságból alakult a mi kapcsolatunk.. míg barátok voltunk, ő elmesélte, hogy szerelmes valakibe. A volt barátjába, akivel 2 évig voltak együtt és a srác dobta. A barátnőm azt mondta, hogy senki mással nem tudja elképzelni, hogy együtt legyen, és hogy örökre ezt a srácot fogja szeretni(nekem ilyet még soha nem mondott). Akkor elhatároztam, hogy biztos nem fogok ezzel a lánnyal összejönni. Aztán eltelt fél év, és most együtt vagyunk. Engem meg megöl a tudat, hogy lehet, hogy még mindig őt szereti... A téma azóta nem jött fel, félek a választól, amit kapnék tőle. Szerintetek van rá esély, hogy továbblépett? Ti mit tennétek a helyemben? Nem merek vele erről beszélni...
2012. aug. 1. 14:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Elfelejteni sose fogja. Még 80 éves öregecske kén is fog rá emlékezni, és boldogan tekint vissza rá, még akk is ha pl csúnya vége volt. Mert az első szerelem megmarad, még akk is ha a szerelem már elmúlt. Szép emlékként örökre megmarad, de az igazi szerelem, a hozzá illő párral felülmúlja
2012. aug. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Én is továbbléptem teljesen egy öt éves szerelmen... Persze nem rögtön a szakítás után fogja azt érezni, hogy még lehet majd másba is szerelmes, de ha veled van, és amúgy jól megvagytok, akkor veled csak elfelejtheti előbb vagy utóbb az ipsét.
2012. aug. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Csak közben én megyek tönkre, mert mindig úgy érzem, nem vagyok elég jó.
2012. aug. 1. 14:38
 4/14 anonim ***** válasza:
Én is ilyen problémával küzdök, de lásd be, ha nem hagy el, és téged választ, akkor csak tudsz vmit;)
2012. aug. 1. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Értelek. Ha most még nincs is túl rajta (ami sajnos valószínűleg), akkor később tovább fog lépni. Ne add fel! Hidd el nekem, tapasztalatból beszélek.

Ha egyszer valaki szerelmes lesz, abból nagyon nehéz kigyógyulni. Időbe telik. De lesz egy nap, amikor már az a bizonyos férfi iránt már nem érez úgy. El tud múlni (sosem hittem, hogy ezt mondom).

Szerelmes voltam. 1 évig szenvedtem. Borzasztóan. És most teljesen túl vagyok rajta. Persze segített a harag, mert egy szemét kis takonypóc volt:) (de az érzelmeket nem lehet irányítani) Nekem is van egy jó barátom. (a helyzet ugyan az volt, mint nálatok) Borzasztóan szerelmes volt belém. De én a másikat szerettem a szakítás után is reménytelenül. És most, 1 év után jöttem rá, hogy nélküle(barát) nem tudok élni.

Tehát. A türelem, az idő, a kedvességed, hogy mellette vagy és szereted, meghozza a gyümölcsét! Ne add fel! Kitartás! Szorítok nektek! 19/N

2012. aug. 1. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a bátorítást, elképesztően jól esik:)
2012. aug. 1. 14:46
 7/14 anonim ***** válasza:
:) Csak ne add fel! (Szívesen hallanék rólatok, hogy haladtok. Ha gondolod nyugodtan írd majd meg privátba, szívesen segítek, ha tudok:)) (előző)
2012. aug. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Én is sokáig úgy éreztem a szintén 2 éves kapcsolatom után, hogy nekem sosem lesz párom. Én hagytam el az exemet, vagy is én mondtam ki, hogy legyen vége még is a szívem szakadt meg. Úgy éreztem, hogy nem vagyok képes újra felépíteni egy kapcsolatot, hogy nekem már sosem lesz újra nyitott a szívem egy új pasira.

Aztán eltelt 10 hónap minden komolyabb pasi ügy nélkül és valahogy kinyitottam a szememet, rájöttem, hogy igenis vágyom a szeretetre és eljött az az idő, hogy lépjek. Akkor már igyekeztem adni önmagamra, hogy felkeltsem egy bizonyos srác figyelmét és össze is jött. Már lassan egy éve alkotunk egy párt és mindennél jobban szeretem őt! Persze, olykor eszembe jut az exem, mivel azóta sem láttam, nem is beszéltünk, hogy kellemetlenül érintene ha összefutnánk, de igazából nem is tudom miért. Hogy jobb nekem úgy, hogy semmit nem tudok róla, de közben tudom és érzem, hogy nekem már a jelenlegi a párom a mindenem és soha nem mennék vissza a régihez, akkorsem, ha nem lenne senkim!

Szóval ha ő valóban továbblépet, akkor igen, mindig is lesz egy kicsi hely a szívében az exének, mindig is furán fogják érinteni a vele kapcsolatos dolgok, de ez egyáltalán nem jelenti azt, hogy ne téged szeretne teljes szívéből! :)

2012. aug. 1. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

El nem tudom mondnai mennyire köszönöm :D Felvidítottatok. Igazából az a nagy baj, hogy úgy jöttünk össze, hogy még nem zárta le magában... És nem tudom, hogy azóta sikerült-e neki.

Mit csinálnátok a helyemben? Nagyon szeretnék vele erről beszélni, csak nem tudom, hogy kezdjek hozzá, meg hát ugye félek a választól..

2012. aug. 1. 15:07
 10/14 anonim ***** válasza:
Figyelj. Ha beszélsz vele, készülj fel a "rossz válaszra" is. És akkor is maradj vele, mert idő kell. Ha nem beszélsz nem fáj, hisz idővel (nagyon valószínű) beléd lesz szerelmes és boldogok lehettek.
2012. aug. 1. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!