Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vele vagy nélküle?

Figyelt kérdés

5 éve vagyunk együtt a párommal. Amióta ismerem, csak nekem van keresetem, abból élünk, fizetünk albérletet.

Szerencsére, sikerül olyan bevételre szert tennem, amiből futja az albérletre, normális szinten kajára, mindemellett, lenne még kb 150-200.000Ft, ami megmarad. Rengeteget dolgzom, hogy ez meglegyen.

A párom a ház körül eddig, kb semmit nem segített, mostmár nagy harcok árán, néha rendel egy pizzát, vagy vesz valamit, a pár háznyira lévő bevásárlóközpontban.

Minden hónapban, már a második héten, teljesen lenullázza a kártyát. Annyira, hogy magamra semmit nem tudok költeni, néha, még fodrászhoz is hónapokat kellett "várnom" hogy el tudjak menni. Ruhát, már évek óta nem vettem magamnak. Magamra időm nem jut. Mikor nem dolgozok, fáradt vagyok vele azon vitatkozni, hogy ez így nagyon gáz. Egyébként is mindíg leterel, hogy ő fáradt most a problémákról beszélgetni, vagy bevág vmi hülye trükköt , hogy végül én legyek a hülye. Most egy hét van még fizetésig, de már csak 2.000Ft van a kártyán.

Közben, rendeltem egy másik bankkártyát, ami meg is érkezett, a szüleihez (ide az albiba nem akartam rendelni), 40.000Ft volt rajta. Én, már két hete, reggeltől estig csak dolgoztam, gondoltam, ma elmegyek egy kis fürdős szaunás pihenős napot tartok. Tegnap kérdeztem, megvan e az új kártyán az összeg, mondja persze.

Erre, ma , mikor kérném, kiderült, hogy már azt is elköltötte, az utolsó fillérig. :D és még hazudott is róla.

Ha minden igaz, most tán lesz munkája. Mielőtt kiderült volna a hazugság, kedvesen megkérdezte, mit szólnék, ha ő adna nekem 40.000Ft-ot, hogy "valahogy kinézzek". :D


Egyébként, békés embernek tartom magam, és türelmes vagyok. Nem szeretek veszekedni, eddig abban a hitben éltem, hogy ha vkit megkérünk vmire, szépen, akkor annak lesz foganatja. És szeretem is.


Egyszerűen nem értem, hogyan lyukadhattunk ki ide. Folyton visszaél a bizalmammal, és azzal, hogy nem akarok beleszólni a dolgaiba. Ráadásul, ahogy elnézem, hazudik is, megvannak a saját kis dolgai, amiről akkorsem beszélne velem, ha a fogát húznák. És ezt most kezdem csak látni, mert eddig, 5 év alatt tökéletesen játszotta a kedves, megértő, segítőkész fiút.


Köszi h elolvastad. Csak ki akartam írni magamból.



#majdtörlöm
2012. aug. 14. 02:49
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
Mindketten pasik vagytok? :) Vagy te vagy a nő? Ez a lehúzás mesterfoka a barátod részéről,ügyes:) Szükséged van neked erre?
2012. aug. 14. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:

:D Lány vagyok, természetesen.

Egyébként, a párom számos egyéb jó tulajdonságát nem említettem most, mert akkor kisregény hosszúságra sikeredett volna. Tehát, ez csak egy sarka* a dolognak, de nem az egész.


Amúgy tényleg annyi volt ezzel a célom, hogy kiírjam magamból, ami a szívemet nyomja.


Ezt a sok munkát, miegymást én vállaltam, és nem is ez bánt. Hanem , a párom, úgy látom, elég felelőtlen - e tekintetben!

Ettől az egy dologtól eltekintve, az életünk jónak mondható, és míg nem kerültek előtérbe ilyen pénz témák, tökéletesen megvoltunk.

2012. aug. 14. 03:09
 3/26 anonim ***** válasza:
Ne hülyéskedj tényleg hogy 5éven keresztül eltartasz egy pasit,ennek pont fordítva kellene lennie,ráadásul magadra semmit nem tudsz költeni.Tudod,hogy röhög ő a markában?:)Hogy tudsz rá férfiként tekinteni? Azonnal dobd ki szerintem,ne élj együtt egy élősködővel.Tök mindegy milyen tulajdonságai vannak,ez normális dolog...:s
2012. aug. 14. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim válasza:
Volt ugyanilyen ismerősöm, és hidd el akármit teszel, nem fog megváltozni az ilyen ember. Mindenféle képen véget kell vetni a dolognak. Ha nagyon szereted, és egészen biztos, hogy ő is így érez, és nem lép félre, akkor szerintem tiltsd le a kártyáid, vagyis tedd számára elérhetetlenné, hogy csak te tudd a pénzt kezelni. A csekkeket te fizeted amúgy is, a kaját is vedd meg te, vagy adj neki xy mennyiségű, pontosan kiszámolt kp-t ha elküldöd vásárolni. mutasd meg neki, hogy ha költeni akar, szerezzen saját alapot hozzá! Lehet drogra költi a pénzt, vagy ki tudja mit csinál a hátad mögött. Biztosan nagyon kapóra jön neki, hogy a lelkedet is kimelózod, és eltartod. Ha a megvonás után sem változik, és nem tudsz elbeszélgetni sem vele, tedd ki a szűrét, mondd neki, hogy most ki kell költöznöd, mert nem mehet ez így tovább... akkor csak a lakásból dobod ki, de még ugyanúgy kapcsolatban lehettek, viszont ha ez nem megoldható, akkor szerintem a legjobb, ha elfelejted. Ez ugyanis a legrosszabb, hiszel neki, és szereted, miközben tudod, hogy tönkretesz. Nem hagyhatod ezt tovább, semmiképp......!
2012. aug. 14. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

Nemhinném, hogy ezen röhögne a markában, mert nem olyan ember.

Nem részletezném, hogy honnan indultunk annó, és hogy most hol vagyunk.

Még messze nem a célállomás, de sokat haladtunk.

Szülői támogatásra pedig nem számíthattunk.

Igazából, nekem adódott jó lehetőségem, neki nem - ha minden igaz, mostanáig.

Nehéz volt ez az 5 év, segítség nélkül, és végig ő tartotta bennem a lelket, és támogatott.


Nagyon szeretnék egyszer saját családot, és otthont, ami nekem nem adatott meg. És ezt a jövőt, vele képzelem el. Úgy érzem, hogy ez kölcsönös.

Mégis, annyira törékeny ez az egész a mai világban, hogy ami ma biztos, holnap már összeomolhat. És egyedül, az én vállamon - ezt így nagyon nehéznek éreztem.


Szurkolj, hogy összejöjjön neki is a meló. ;)

2012. aug. 14. 03:21
 6/26 A kérdező kommentje:

Köszi, utolsó válaszoló!

Én is hasonlóra gondoltam.

Ha minden igaz, most a barátomnak is összejön egy rendesebb meló, meglátjuk utána hogy áll majd a dolgokhoz.


Eddig is mondtam, hogy zárolom a kártyát, de nem akartam ilyen megalázó helyzetbe hozni, arra kértem, felelősségteljesen ossza be a pénzt. :/ hát, ez vhogy nem sikerült.


Viszont, ha neki is lesz végre fizuja, úgy külön szeparálom a két kártyát, és egy darabig, minden költséget felezünk elven leszünk majd. Aztán, ha eltapsol mindent, hát ígyjárt.


De lehet egyszerűbb lenne húzni egy demarkációs vonalat a szoba közepére. :D

2012. aug. 14. 03:27
 7/26 A kérdező kommentje:
mármint megalázó helyzet - amíg az én pízemen élsz arra kőtesz amire énmondom! :D
2012. aug. 14. 03:30
 8/26 anonim ***** válasza:
53%
Jól teszik az ilyen pasik hogy kihasználják az olyan nőket mint amilyen te vagy
2012. aug. 14. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Trollkodni könnyű. :(
2012. aug. 14. 05:57
 10/26 anonim ***** válasza:
Szerintem az lenne a legjobb megoldás, ha azt a megmaradt 150-200 ezer forintot félreraknád egy titkos bankszámlára, gyűjtögesd magadnak, mert nem tudhatod, hogy mit hoz a holnap. akár az állásodat is elveszítheted, és utána megint ott vagytok ahol kezdtétek... A pároddal pedig ülj le és magyarázd el neki, hogy mostantól kezdjetek el spórolni a jövőre, úgyhogy a felesleges költekezésnek vége! Ha lesz munkahelye, majd meglátod hogy fog viselkedni, addig ne hozz elhamarkodott lépést! De, ha nem fog változni akkor lépned kell, ne hagyd, hogy rajtad élősködjenek és, hogy kihasználjanak!
2012. aug. 14. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!