Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A párom még nem akar összekölt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom még nem akar összeköltözni velem, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Én 28 éves vagyok, ő pedig 29. A kapcsolatunk kicsivel több, mint 3 éve tart. Én az ország másik végébe költöztem munkavállalás miatt, így eddig albérletben éltem az elmúlt 3 évben. Ő pedig az édesanyjával él egy házban.


Eddig nem akarta az összeköltözést, mondván, hogy félre tudja tenni otthon lakva a keresete nagy részét, és saját lakásra tud gyűjteni. Ő is tanult még a munkája mellett, én is, most viszont a tanulást is befejeztük mind a ketten.


Szinte minden nap találkozunk, de ez mégis más, mintha együtt élnénk. Ha összetennénk, ami pénzünk van, egy kis lakást tudnánk venni közösen. Ő viszont még otthon akar maradni, a fizetése ezentúl a duplájára nő, azt mondja, családi házra még gyűjtené a pénzt.


Én viszont már közös életet szeretnék vele. Nem vagyunk már gyerekek, és együtt vagyunk 3 éve. Én 28 évesen már babát is vállalnék szívesen, még 30 éves korom előtt.

Úgy érzem, igazán lakva ismerszik meg a másik, és 3 év ide vagy oda, együtt kell élni, mert ha az nem megy, ne húzzuk tovább egymás idejét.


Ő úgy érzi, ráérünk még, én viszont nem. Most már családra vágyom, babára. És nem barátra, hanem valódi társra, akivel nem csak esténként, vagy hétvégente szervezek programokat, hanem megoszthatjuk a mindennapok gondjait is.


Mit tennétek a helyemben? Ha nem akar összebútorozni, hagyjam ott, és keressek mást? Szeretem, de úgy érzem, 28 évesen, és ennyi idő után, ha nem megy előre a kapcsolatunk, csak húzzuk egymás idejét.


2012. aug. 17. 14:07
 1/2 anonim ***** válasza:

Mindenképpen beszéld meg vele.Már aktuális lenne a korotok alapján a gyerekvállaláson gondolkoznia,vagy legalább az összeköltözésen.

Ha nem lép valamit ,szerintem szakítani fogtok.

2012. aug. 17. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Tudom, nem kérdezted, de számomra ez annyira fura, hogy különböző mondvacsinált indokokkal otthon akar maradni a párod. Jóval fiatalabb vagyok mint ti, de alig várom már, hogy egy normális munkával a "zsebemben" végre teljesen önálló életet kezdhessek. Nem azért, mintha nem szeretném a családomat, sőt. De egyszerűen szeretnék már külön lenni. Mást meg jó fizetéssel sem lehet kirobbantani a szülői házból.

Tényleg komolyan el kell erről beszélgetnetek. Nagyon jól csináltátok eddig mindketten, hogy együt van annyi pénzetek, amiből venni tudtok lakást. Ott ugyanúgy tudnátok tovább spórolni a családi házra, hiszen albérleti díj nincs, közművel lehet takarékoskodni.

Mi lehet az igazi oka szerinted a nem-összeköltözésnek? Kérdezd meg tőle! Azt gondolja, hogy te majd le akarod húzni a közös háztartás ürügyén? Van erre is 1000 megoldás. Előre megállapodtok, és ahhoz tartjátok amgatokat. Aztán ezek a "szabályok" úgyis fellazulnak vagy maguktól értetődőek lesznek, ki fog alakulni. De az összeköltözés fontos lépés és meg kell tenni. Mert még (ahogy te is mondtad) 3 év után sincs arra garancia, hogy együtt lakva együtt is maradtok.

Vagy fél elhagyni az Édesanyját? Az már nagyobb gond. de azt is mondd el neki, hogy az összeköltözés nem azt jelenti, hogy minden kapcsolat megszakad a családdal:) Meg lehet őket látogatni. Ha neked nincs kedved, akkor nem mész, de ő menjen nyugodtan, ha hiányoznak.

mindent meg lehet oldani, ha van kompromisszumkészség, mindkét oldalról.

2012. aug. 17. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!